Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

AEG L61260TLP czy Electrolux EWP1264TEW

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam

Ocena ogólna

Za: 1 powód

AEG L61260TLP

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Electrolux EWP1264TEW
Remis

Cechy

AEG
AEG L61260TLP
czy
Electrolux
Electrolux EWP1264TEW
WIROWANIE
Prędkość
1200 obr./min.
Prędkość
1200 obr./min.
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
B
Klasa wirowania
B
Klasa energetyczna
A++
Klasa energetyczna
A++
FIZYCZNE
Ładowność
6 kg
Ładowność
6 kg
Ładowanie
Od góry
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
AEG
Producent
Electrolux

Przewagi

1 powód dla AEG L61260TLP

AEG L61260TLP
FIZYCZNE
Szerokość 40 cm czy 60 cm AEG L61260TLP jest o 20 cm węższa od Electrolux EWP1264TEW.

1 powód dla Electrolux EWP1264TEW

Electrolux EWP1264TEW
FIZYCZNE
Głębokość 54,2 cm czy 60 cm Electrolux EWP1264TEW jest o 60 cm płytsza od AEG L61260TLP.

Opinie

0% poleca ten produkt

AEG L61260TLP
 1. Pralka kosztowała ponad 1600zł,jest głośna,gdy wiruje klawisze funkcyjne trzęsą się i obijają o obudowę powodując dodatkowy hałas.Ponadto w trakcie wirowania woda wycieka z pod klapy,prawdopodobnie wina uszczelki..Jakość pralki tragiczna.Kupiłem tą pralkę ponieważ jest ona również oferowana na rynek Niemiecki więc myślałem że będzie dość solidna i niezawdona,niestety się pomyliłem.Firma AEG należy do grupy Electrolux a ta jak i moja pralka nie ma najlepszej opinii.Zdecydowanie nie polecam!

  Opinie napisał(a) Karol dnia

  Wady
  funkcjonalność
  stabilność pracy
 2. Pralka rewelacyjna. Mam półtora roku. Jak na efektywność prania i wirowania jest cicha. Fajne programy, mały pobór prądu. Z czystym sumieniem polecam.

  Opinie napisał(a) Rolan dnia

 3. U mnie tę pralkę (oraz inne Electrolux) dyskwalifikuje wystający uchwyt do otwierania górnej pokrywy. Można się w niego łatwo uderzyć/zawadzić.

  Opinie napisał(a) Toki dnia

100% poleca ten produkt

Electrolux EWP1264TEW
 1. moją praleczkę oceniam na bezawaryjną , a co najważniejsze to pobiera mało prądu i każdy umi się nią obsłużyć

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  efektywność
  zużycie energii
 2. Jestem zadowolona z pralki, a za taką cenę jest na prawdę super. Kupując pralkę zwracałam uwagę w szczególności na maksymalną prędkość wirowania, bo nie chciałam wyjmować z pralki mokrych ubrań i dodatkowo ich wykręcać i nie zawiodłam się. Jedyną wadą jest blokada przed dziećmi, którą łatwo jest włączyć, ale niestety zdarzają mi się problemy z jej wyłączeniem- czasem udaje mi się dopiero po kilkakrotnej próbie. Niestety blokada nie działa w przypadku ustawienia pokrętła zmiany programów w pozycji 0, wtedy i tak pralka się wyłącza, więc dziecko często robi mi psikusa. W każdym razie pralka godna polecenia :)

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  cena
  efektywność
  głośność pracy
 3. zakupiona przeze mnie pralka automatyczna spełnia moje oczekiwania. Jestem bardzo zadowolona z wyboru.Często piorę.Wszystkie przyciski spełniają swoją funkcję. Moje pranie jest czyste, prawidłowo odwirowane. Polecam ten towar wszystkim.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki