Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

AEG L98699FL2 czy Electrolux EWS 11056 EDU

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam
AEG L98699FL2
Electrolux EWS 11056 EDU
Remis

Cechy

AEG
AEG L98699FL2
czy
Electrolux
Electrolux EWS 11056 EDU

Opinie

100% poleca ten produkt

AEG L98699FL2
  1. Nie polecam produktów AEG Elektrolux z uwagi na beznadziejny serwis i awaryjność.Posiadam pralkę AEG Lavamat L98699FL, suszarkę AEG Lavatherm T 75470AHP, Lodówka Santo No frost typ CBSD 340, zmywarka AEG Elektrolux Favorit Sensorlogic. Poza suszarką, która jeszcze jest na gwarancji pozostałe produkty psuły się. Lodówka- wadliwe nóżki regulacyjne, zapadają się w obudowę - brak możliwości regulacji. Zmywarka- po 5 latach użytkowania rozszczelniła się na połączeniu wyciągu pary i separatora pary, odkształcone obudowy przy połączeniu- koszt zakupu części przekracza 50 % ceny zakupu. Pralka- oceniam pralkę po użytkowaniu przez 3 lata- Pralka AEG Lavamat 98699 FL nie zawsze się uruchamia. Jeśli się załączy to wykonuje wszystkie programy prania prawidłowo. Po kilku praniach po prostu nie można jej włączyć np. przez tydzień po czym znowu można włączyć i działa prawidłowo. Usługa pogwarancyjna autoryzowanego serwisu regionalnego stwierdza,że do wymiany są 2 płytki elektroniczne. Serwisant stwierdził, że prawdopodobnie uszkodzona jest jedna z płytek, ale nie jest w stanie stwierdzić która i dlatego proponuje wymianę 2 - koszt ponad 1 tys. zł. Zwróciliśmy się do serwisu AEG Electrolux Polska, który stwierdził, że działanie serwisanta było prawidłowe i jego diagnoza jest prawidłowa, Serwis nie jest w stanie zdiagnozować dokładnego uszkodzenia. Jeżeli chodzi o użytkowanie pralki - jakości prania, wirowania oraz głośności pracy należy ocenić wysoko, ale niestety przy takiej obsłudze serwisu i kosztów napraw, nie mogę polecić produktów tej firmy.

    Opinie napisał(a) magers dnia

  2. ta pralka jest cudowna!!! wybiera sie program, a ona zawsze wazy pranie i pobiera tylko tyle proszku ile potrzebuje. jest cicha, dobrze wiruje i pokazuje czas skonczenia prania. a na koniec kilka razy slychac sygnal dzwiekowy i nastepuje jej wylaczenie. dla ludzi oszczedzajacych jest w sam raz. nigdy nie bede zalowac zakupu pralki aeg l98699fl2 !!!!!

    Opinie napisał(a) KaBu dnia

Brak opinii

Electrolux EWS 11056 EDU
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki