Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Amica DAW 7123 DCB czy Bosch WAE 2039 KPL

Wynik

Zwycięzca:
Amica DAW 7123 DCB

Ocena ogólna

Za: 6 powodów

Amica DAW 7123 DCB

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Bosch WAE 2039 KPL
Amica DAW 7123 DCB

Cechy

Amica
Amica DAW 7123 DCB
czy
Bosch
Bosch WAE 2039 KPL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Amica
Producent
Bosch

Przewagi

6 powodów dla Amica DAW 7123 DCB

Amica DAW 7123 DCB
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Amica DAW 7123 DCB wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Bosch WAE 2039 KPL.
KLASA
Klasa wirowania B czy C Amica DAW 7123 DCB ma lepszą klasę wirowania od Bosch WAE 2039 KPL.
Klasa energetyczna A+++ czy A++ Amica DAW 7123 DCB zużywa mniej energii niż Bosch WAE 2039 KPL.
FIZYCZNE
Szerokość 59,5 cm czy 60 cm Amica DAW 7123 DCB jest o 0,5 cm węższa od Bosch WAE 2039 KPL.
Ładowność 7 kg czy 7,5 kg W pralce Amica DAW 7123 DCB możesz wyprać o 0,5 kg więcej odzieży niż w Bosch WAE 2039 KPL w czasie jednego prania.
Głębokość 49,5 cm czy 59 cm Amica DAW 7123 DCB jest o 59 cm płytsza od Bosch WAE 2039 KPL.

Opinie

100% poleca ten produkt

Amica DAW 7123 DCB
 1. Produkt godny polecenia

  Opinie napisał(a) Krzysiek dnia

 2. Do tej pory super, nie mam większych uwag, pralka jest bardzo dobrze wyposażona a nie kosztowała majątku. Przy okazji Amica miała ten plus że pralka posiada wymienne łożyska które są tanie. Fajnie też sprawdza się opcja skracania czasu oraz pauzowania i dorzucania do bębna, programów też nie brakuje. Polecam serdecznie.

  Opinie napisał(a) pevia dnia

  Zalety
  efektywność
  funkcjonalność
  ładowność
  nowoczesny wygląd
  wyprodukowana w polsce
  zużycie energii
 3. NIE POLECAM. Główne wady: 1. Diody na panelu kontrolnym świecą tak jasno jakby były to diody od latarki. Nie sposób patrzeć na panel przy ustawianiu pralki. To nie dowcip. Naprawdę tak jest. Napisałem o tym do producenta licząc na jakąś zmianę w oprogramowaniu, jakiś trick serwisowy... w odpowiedzi otrzymałem maila w duchu: "Klient ma to co sobie wybrał". Szkoda, że w sklepie nie przeprowadziłem prania testowego ;-) 2. Pralka nie pozwala (lub nie wiem jak to zrobić) by wykonać tylko wirowanie lub tylko płukanie. Czasem się przydaje gdy np.: masz przerwę w dostawie prądu i pralka się wyłączy czy wracasz z deszczu i chcesz podsuszyć ciuchy. Pralka na to nie pozwala. Trzeba uruchomić pranie 15". Jest to o tyle głupie, pralki Candy, Bosh itp. pozwalają na to. 3. Pralka jest dość głośna jak na aktualne trendy. Silnik jest głośny. Dźwięk włączania / wyłączania blokady przypomina odgłos ryglowania metalowych drzwi. 4. Czarny panel powoduje, że nie widać co się dzieje w bębnie. Niby nie tragedia ale jednak wada. Generalnie urządzenie wykonuje swoje zadanie ale przy tej cenie i ofercie na rynku radzę kupić produkt innej firmy. P.S. Większość komentarzy odnośnie produktu wygląda na kupione przez producenta.

  Opinie napisał(a) Maciek dnia

  Wady
  głośność pracy

100% poleca ten produkt

Bosch WAE 2039 KPL
 1. Mam dwojkę malych dzieci, pralka chodzi u mnie codziennie. Jestem bardzo ale to bardzo zadowolona z mojej pralki. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodla. Ma świetne programy np. na krótki pranie, pranie bez zagnieceń, pranie koszul. Do tego bardzo cicho chodzi. No jest rewelacyjna. Nie wyobrażam sobie codziennego życia bez mojej pralki. Gorąco wszystkim polecam pralki marki Bosh. Namówiłam już moją mamę i siostrę i są zachwycone. To naprawdę szczera opinia wypraktykowana. Polecam i pozdrawiam.

  Opinie napisał(a) Edyta Woińska dnia

  Zalety
  bardzo ładna wizualnie
  cichy tryb chodzenia
  duza ilość programów prania
  nie psuje się mimo częstego użytkowania.
  Wady
  jak dla mnie nie ma
 2. Wyżej wymieniony model pralki zakupiłam wraz z mężem kiedy wprowadzaliśmy się do nowego mieszkania, w momencie kiedy byłam w ciąży. Teraz kiedy synek jest już z nami w 100% mogę rzetelnie ocenić i polecić wszystkim rodzicom tę pralkę, gdyż specjalna funkcja dodatkowego płukania jest idealna dla takich maluszków, a ja jako matka jestem spokojna o zdrowie mojego dziecka.

  Opinie napisał(a) Emilia Trembowska dnia

  Zalety
  "przyjazna" skórze dziecka
  bardzo pojemna
  cicha podczas prania
  funkcja skróconego prania
  nowoczesny wygląd
  oszczędność wody
  program 15 min
  tryb dodatkowego płukania
  Wady
  wystające główne pokrętło (brak możliwoś
 3. Pralka wyróżnia się tym, że posiada duży wybór programów do prania: super krótki 15minut, 40minut, oraz wiele innych jak: jeans, program do prania ubranek dla dzieci,tkaniny lekkie, program bawełna posiada zakres możliwości ustawienia różnych temperatur prania.itp.dodatkowe funkcje takie jak: dodatkowe płukanie, czy wybielanie. , Dużym Plusem jest wyświetlacz, pokazuje w jakiej fazie prania jest pralka oraz odlicza czas do zakończenia prania. Pralka świetnie wiruje. Możliwość ustawienia czasu automatycznego rozpoczęcia prania. Pralka spełnia wszystkie moje oczekiwania, dobra jakość za przystępną cenę. Zdecydowanie polecam.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki