Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU czy HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU

Wynik

Zwycięzca:
ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU

Ocena ogólna

Za: 4 powody

ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU
ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU

Cechy

ARISTON
ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU
czy
HOTPOINT
HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU
WIROWANIE
Prędkość
1200 obr./min.
Prędkość
1200 obr./min.
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
B
Klasa wirowania
B
FIZYCZNE
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DRZWI
Kierunek otwierania
Prawy
Kierunek otwierania
Lewy
DANE PODSTAWOWE
Producent
Hotpoint-Ariston
Producent
Hotpoint-Ariston
pozostałe
Zastosowane technologie
Dodatkowe płukanie
Łatwe prasowanie
Super Wash
Zastosowane technologie
Dodatkowe płukanie
Łatwe prasowanie
Super Wash
Sterowanie
Elektroniczne
Sterowanie
Elektroniczne
Wyświetlacz elektroniczny
tak
Wyświetlacz elektroniczny
tak
Wysokość [cm]
85
Wysokość [cm]
85
Opóźniony start
Tak
Opóźniony start
Tak
Regulacja
Tak
Regulacja
Tak

Przewagi

4 powody dla ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU

ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU zużywa mniej energii niż HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU.
FIZYCZNE
Szerokość 59,5 cm czy 60 cm ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU jest o 0,5 cm węższa od HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU.
Głębokość 44 cm czy 60 cm ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU jest o 16 cm płytsza od HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU.
Ładowność 7 kg czy 9 kg W pralce ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU możesz wyprać o 2 kg więcej odzieży niż w HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU
 1. Nie wiem czemu ta pralka ma tyle pozytywnych opinii. Moim zdaniem to są źle wydane pieniądze prawie pod każdym względem (prawie bo jest trochę cichsza niż stare pralki i płytka bo ma zaledwie 45cm głębokości więc wejdzie do małej łazienki). A teraz do sedna: w tej pralce bardzo ciężko dolać płyn do płukania czy sprawdzić komorę pobrania proszku bo jest zamknięty cały czas za drzwiami piorącej pralki. Ma niepraktyczne programy i poza zmianą obrotów wirowania to nie można nic zmienić w ustawieniach programów domyślnych (w niewielu programach można dodać dodatkowe płukanie czy funkcję łatwe prasowanie oraz superwash co jedynie wydłuża pranie - niestety nie wszystkie się ze sobą wzajemnie włączą), brak programu do sportowej odzieży (np. z membranami), brak programu szybkiego prania 60 minut (jest program 30 minut – ale to tylko do odświeżenia ubrań wyjętych z szafy po ziemie), a wszystkie programy trwają niemiłosiernie długo (2-3 godziny). W ogóle nie ma funkcji zmiany czasu prania dla jakiegokolwiek programu czy chociażby skracania czasu prania o 1/3, czy 1/2 co miała moja wcześniejsza niezawodna także 7kg pralka AEG za 1100zł (dostał mój Tata) – nie mam na myśli opóźnienia startu. Pralka ma głębokość 45cm i pojemność 7kg, ale w praktyce ma mały bęben - moim zdaniem to nie to samo co 7kg w pralce, która ma głębokości choćby 55cm. Jak masz bardzo brudne ubrania to lepiej nie upychaj ich ściśle do bębna pralki mimo, że się mieszczą i nie ważą nawet 7kg bo się nie dopiorą. Acha i jeszcze pralka ma taki defekt, że wciąga drobne rzeczy jak skarpetki czy bieliznę w uszczelkę bębna podczas prania i jak pranie się skończy to masz dodatkowe własnoręczne pranie poprawkowe do zrobienia – he, taki luksus w gratisie od Ariston'a-Hotpoint'a (napiszę, że w tych rzeczach zbiera się cały ***** z prania - wszystkie włosy, kurz, brudy i pozostałości środków piorących, a także barwniki/farby z pranych ubrań.

  Opinie napisał(a) Wiktor dnia

 2. Polecam

  Opinie napisał(a) irek dnia

 3. jako wygląd 5 jako praca dziwna bo za cichy tak że trzeba się przyzwyczaić do ciszy w trakcie prania zasługuje na 5

  Opinie napisał(a) krystian dnia

100% poleca ten produkt

HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU
 1. Pralka bez zarzutów, wręcz idealna, poza tym, że po dość intensywnym użytkowaniu przez cztery lata "poszło" łożysko w bębnie, którego jak się okazuje nie da się wymienić, gdyż wanna nie jest rozbieralna, a koszt wymiany całego elementu jest nie współmierny co do ceny nowej pralki, ponieważ jest to około 800,00 złotych.

  Opinie napisał(a) agnieszka joj dnia

 2. Na razie bez zastrzezen

  Opinie napisał(a) Mirek dnia

 3. W pralce po 2 latach a dokładnie 2 miesiące po gwarancji padły łożyska (naprawa 800zł) , żeby było śmieszniej taką samą pralkę miał mój tata (ta sama wada w tym samym czasie i grzałka która się spaliła 3 dni przed końcem gwarancji) nie muszę dodawać że również pralka do wyrzucenia i mój brat któremu grzałka padła po 2,5 roku a łożyska słychać teraz , tak więc pochodzi jeszcze miesiąc a pralka ma nieco ponad 2,5 roku . Broń Boże nie kupujcie tej pralki bo to badziew jakich mało , owszem do czasu awarii prała super ale żebym pralkę wymieniał co 2 lata to trochę przesada . Nie polecam.

  Opinie napisał(a) hary dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki