Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU czy LUXPOL PB60-2000E LUSIA

Wynik

Zwycięzca:
LUXPOL PB60-2000E LUSIA

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU

Ocena ogólna

Za: 6 powodów

LUXPOL PB60-2000E LUSIA
LUXPOL PB60-2000E LUSIA

Cechy

ARISTON
ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU
czy
LUXPOL
LUXPOL PB60-2000E LUSIA
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od góry
DANE PODSTAWOWE
Producent
Hotpoint-Ariston
Producent
Lusia

Przewagi

6 powodów dla LUXPOL PB60-2000E LUSIA

LUXPOL PB60-2000E LUSIA
WIROWANIE
Prędkość Nie dotyczy czy 1200 obr./min. Pralka LUXPOL PB60-2000E LUSIA wiruje z prędkością o 1200 obr./min większą niż ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU.
KLASA
Klasa wirowania Nie dotyczy czy B LUXPOL PB60-2000E LUSIA ma lepszą klasę wirowania od ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU.
Klasa energetyczna Nie dotyczy czy A+++ LUXPOL PB60-2000E LUSIA zużywa mniej energii niż ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU.
FIZYCZNE
Szerokość 50 cm czy 59,5 cm LUXPOL PB60-2000E LUSIA jest o 9,5 cm węższa od ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU.
Głębokość 42 cm czy 44 cm LUXPOL PB60-2000E LUSIA jest o 2 cm płytsza od ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU.
Ładowność 6 kg czy 7 kg W pralce LUXPOL PB60-2000E LUSIA możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU
 1. Nie wiem czemu ta pralka ma tyle pozytywnych opinii. Moim zdaniem to są źle wydane pieniądze prawie pod każdym względem (prawie bo jest trochę cichsza niż stare pralki i płytka bo ma zaledwie 45cm głębokości więc wejdzie do małej łazienki). A teraz do sedna: w tej pralce bardzo ciężko dolać płyn do płukania czy sprawdzić komorę pobrania proszku bo jest zamknięty cały czas za drzwiami piorącej pralki. Ma niepraktyczne programy i poza zmianą obrotów wirowania to nie można nic zmienić w ustawieniach programów domyślnych (w niewielu programach można dodać dodatkowe płukanie czy funkcję łatwe prasowanie oraz superwash co jedynie wydłuża pranie - niestety nie wszystkie się ze sobą wzajemnie włączą), brak programu do sportowej odzieży (np. z membranami), brak programu szybkiego prania 60 minut (jest program 30 minut – ale to tylko do odświeżenia ubrań wyjętych z szafy po ziemie), a wszystkie programy trwają niemiłosiernie długo (2-3 godziny). W ogóle nie ma funkcji zmiany czasu prania dla jakiegokolwiek programu czy chociażby skracania czasu prania o 1/3, czy 1/2 co miała moja wcześniejsza niezawodna także 7kg pralka AEG za 1100zł (dostał mój Tata) – nie mam na myśli opóźnienia startu. Pralka ma głębokość 45cm i pojemność 7kg, ale w praktyce ma mały bęben - moim zdaniem to nie to samo co 7kg w pralce, która ma głębokości choćby 55cm. Jak masz bardzo brudne ubrania to lepiej nie upychaj ich ściśle do bębna pralki mimo, że się mieszczą i nie ważą nawet 7kg bo się nie dopiorą. Acha i jeszcze pralka ma taki defekt, że wciąga drobne rzeczy jak skarpetki czy bieliznę w uszczelkę bębna podczas prania i jak pranie się skończy to masz dodatkowe własnoręczne pranie poprawkowe do zrobienia – he, taki luksus w gratisie od Ariston'a-Hotpoint'a (napiszę, że w tych rzeczach zbiera się cały ***** z prania - wszystkie włosy, kurz, brudy i pozostałości środków piorących, a także barwniki/farby z pranych ubrań.

  Opinie napisał(a) Wiktor dnia

 2. Polecam

  Opinie napisał(a) irek dnia

 3. jako wygląd 5 jako praca dziwna bo za cichy tak że trzeba się przyzwyczaić do ciszy w trakcie prania zasługuje na 5

  Opinie napisał(a) krystian dnia

100% poleca ten produkt

LUXPOL PB60-2000E LUSIA
 1. zakup trafiony super pralka jedynym mankamentem jest to że trzeba unieść pralkę z resztką wody a tak produkt naprawdę godny polecenia

  Opinie napisał(a) Mario dnia

 2. Uzupełniam swoją poprzednią opinię. Przez 1,5 roku użyłem tego wynalazku 4-5 razy z efektem takim, że dwa ubrania potargała. Produkt nie nadaje się do zastosowania do jakiego został stworzony. Prać pierze ale wrzucenie ubrań do wiadra z wodą i mieszanie kijem przyniesie taki sam efekt z tą różnicą, że ubrań nie potargamy jak tym wynalazkiem. Jest w środku coś co niby ma robić za filtr. Powierzchnia tegoż elementu pokryta jest otworami, które są na tyle ostre, że ubrania w trakcie prania po prostu się o nie przecierają a jak dłużej się pokręci to wyciągamy potargane. Pieniądze wyrzucone w błoto. Argumenty, że za tę cenę nie można spodziewać się bóg wie jakiej jakości można sobie wsadzić bo o ile można zakładać, że produkt długo nie popracuje to targanie ubrań jest niedopuszczalne. Pozytywy piszą albo sprzedawcy albo ludzie, którym można sprzedać stolec w papierku mówiąc, że to czekolada a oni z uśmiechem zjedzą. Wasze pieniądze wasza sprawa ale te 350 zł lepiej przepić niż kupować ten badziew.

  Opinie napisał(a) weryfikator dnia

 3. Pralka jest pojemna i solidnie wykonana.

  Opinie napisał(a) Krystyna dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki