Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU czy LUXPOL PB60-2000E LUSIA

Wynik

Zwycięzca:
LUXPOL PB60-2000E LUSIA

Ocena ogólna

Za: 1 powód

ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU

Ocena ogólna

Za: 5 powodów

LUXPOL PB60-2000E LUSIA
LUXPOL PB60-2000E LUSIA

Cechy

ARISTON
ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU
czy
LUXPOL
LUXPOL PB60-2000E LUSIA
ZUŻYCIE
Wody na cykl
52,5 litra
Wody na cykl
Brak danych
FIZYCZNE
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od góry
pozostałe
Kolor
Biały
Kolor
Biało-niebieski
Producent
Ariston (Hotpoint-Ariston)
Producent
Lusia

Przewagi

5 powodów dla LUXPOL PB60-2000E LUSIA

LUXPOL PB60-2000E LUSIA
WIROWANIE
Prędkość Nie dotyczy czy 1200 obr./min. LUXPOL PB60-2000E LUSIA wiruje z prędkością o 1200 obr./min większą niż ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU
KLASA
Klasa wirowania Nie dotyczy czy B LUXPOL PB60-2000E LUSIA ma lepszą klasę wirowania od ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU.
Klasa energetyczna Nie dotyczy czy A+++ LUXPOL PB60-2000E LUSIA zużywa mniej energii niż ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU.
FIZYCZNE
Szerokość 50 cm czy 59,5 cm LUXPOL PB60-2000E LUSIA jest o 9,5 cm węższa od ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU.
Głębokość 42 cm czy 44 cm LUXPOL PB60-2000E LUSIA jest o 2 cm płytsza od ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU.

1 powód dla ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU

ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU
FIZYCZNE
Ładowność 7 kg czy 6 kg W pralce ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w LUXPOL PB60-2000E LUSIA w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU
 1. Pralkę posiadam od tygodnia. Wykonała już większość programów. Z każdego rodzaju prania żona była zadowolona. Pralka spełniła nasze wszystkie oczekiwania. Właśnie urodziło nam się dzieciątko, dlatego poziom głośności pralki był ważny przy jej wyborze i jest tak dobrze, że chodzimy sprawdzać czy działa bo praktycznie jej nie słychać. Pralka musiała wejść we wnękę dlatego wybraliśmy ten model. Jeśli chodzi o wymiary to małe przekłamanie z głębokością, ponieważ węże hydrauliczne zajmują trochę miejsca. Na szczęście mieliśmy drobny zapas. Ogólnie super wygląd, bardzo dobre programy, prawie jej nie słychać, klasa efektywności energetycznej na bardzo dobrym poziomie, menu w języku polskim, blokada dziecięca, po 1200 obrotach na minutę pranie prawie suche, na razie brak wad.

  Opinie napisał(a) zbef dnia

 2. W pralce występuje defekt pojemnika na płyn zmiękczający. Miałem już wymianę pojemnika później pralki a teraz zwrot gotówki. Płyn wycieka bez znaczenia czy naleje się go dużo do poziomu max czy nawet mniej po prostu plastik jest nieszczelny w ciągu 15 minut płyn wcieka do prania. Zorientowałem się wtedy gdy opóźniłem pranie i odruchowo chciałem napełnić zasobnik na proszek i płyn proszek był ale płynu do zmiękczania już nie. W ten sposób pranie jest niszczone i proszek zostaje wytrącony. Taka sama sytuacja występuje w pralko suszarce i całej serii aqua.. Pan z serwisu walczył z producentem w moim imieniu ale im nawet sie nie chciało odpowiedzieć na jego meile. więc zainterweniowałem sam dziś mam zwróconą gotówkę. Pranie jest dobre gdy nie wlejemy płynu do płukania tylko oczekujemy na cykl w którym nastąpi pobór wody do płukania ze zmiękczaczem. Pralka jest troszkę głośna po wymianie była trochę cichsza ale tylko do dwóch prań. W każdym modelu występuje rdza na tylnej obudowie bez względu czy zakupiona w sklepie czy wymieniona u producenta. Serwis na 5. pralka na 2. Dział obsługi 3 raz taka wersja raz inna informacja.

  Opinie napisał(a) Godi dnia

 3. kupiłem ją pół roku temu, byłem zadowolony: wygląd , funkcje, no i na tym koniec. Problemy zaczęły się miesiąc temu, w trakcie prania wyskakuje BŁĄD F5, który przerywa pranie i wszystkie diody świecą jaj choinka. Dzwonie na infolinie ( dodzwonić się to cud), babka mówi co trzeba zrobić przy pralce (mimo iż w karcie gwarancyjnej i instrukcji jest napisane wezwij serwis), czyszczenie filtra - nie pomogło, kolejny tel na infolinie 2 dni nie czynne- jak się okazało mieli szkolenie- klient nieistotny, wreszcie się dodzwoniłem proszę o wezwanie serwisu- znowu nie- bo mam zrobić kolejne czynności restart pralki , dalej proszę o serwis babka odkłada słuchawkę- fantastyczne podejście do klienta. Kolejny tel babka zaczyna mnie straszyć, że jeżeli jest to moja wina to pokryje koszty naprawy albo stracę gwarancję, proszę o wezwanie serwisu już bardzo stanowczo- oczywiście odłożyła słuchawkę. Na szczęście zadzwonił serwisant wieczorem który też mnie poinformował że miał wczoraj taki przypadek, że gdzieś dostała się skarpetka i to ona powodowała awarię- klient wtedy płaci- jak cokolwiek może się wydostać z komory prania- serwisant ma przyjść dopiero w przyszłym tygodniu , pewnie tyle pralek się psuje aristona i indesita bo to ta sama firma. Nie polecam tej pralki to jakaś pomyłka, a klient po dokonaniu zakupu przez pracowników infolinii i serwisu jest traktowany jak intruz

  Opinie napisał(a) robert dnia

100% poleca ten produkt

LUXPOL PB60-2000E LUSIA
 1. Pralka jest pojemna i solidnie wykonana.

  Opinie napisał(a) Krystyna dnia

 2. polecam produkt innym klientom - w miarę tani, dosyć atrakcyjny wygląd, szczególnie polecam dla osób starszych, którzy mogą mieć problemy z obsługą pralki automatycznej

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  cena
  spełnia oczekiwania
  wygląd
 3. używam już 2 lata i spisuje się bardzo dobrze

  Opinie napisał(a) viki dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki