Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU czy LUXPOL PB60-2000E LUSIA

Wynik

Zwycięzca:
LUXPOL PB60-2000E LUSIA

Ocena ogólna

Za: 1 powód

ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU

Ocena ogólna

Za: 5 powodów

LUXPOL PB60-2000E LUSIA
LUXPOL PB60-2000E LUSIA

Cechy

ARISTON
ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU
czy
LUXPOL
LUXPOL PB60-2000E LUSIA
ZUŻYCIE
Wody na cykl
52,5 litra
Wody na cykl
Brak danych
FIZYCZNE
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od góry

Przewagi

5 powodów dla LUXPOL PB60-2000E LUSIA

LUXPOL PB60-2000E LUSIA
WIROWANIE
Prędkość Nie dotyczy czy 1200 obr./min. LUXPOL PB60-2000E LUSIA wiruje z prędkością o 1200 obr./min większą niż ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU
KLASA
Klasa wirowania Nie dotyczy czy B LUXPOL PB60-2000E LUSIA ma lepszą klasę wirowania od ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU.
Klasa energetyczna Nie dotyczy czy A+++ LUXPOL PB60-2000E LUSIA zużywa mniej energii niż ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU.
FIZYCZNE
Szerokość 50 cm czy 59,5 cm LUXPOL PB60-2000E LUSIA jest o 9,5 cm węższa od ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU.
Głębokość 42 cm czy 44 cm LUXPOL PB60-2000E LUSIA jest o 2 cm płytsza od ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU.

1 powód dla ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU

ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU
FIZYCZNE
Ładowność 7 kg czy 6 kg W pralce ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w LUXPOL PB60-2000E LUSIA w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

ARISTON HOTPOINT AQS73D 29 EU
 1. jako wygląd 5 jako praca dziwna bo za cichy tak że trzeba się przyzwyczaić do ciszy w trakcie prania zasługuje na 5

  Opinie napisał(a) krystian dnia

 2. Pralka dobrze pierze. Ładny wygląd. Jedyna jak dla mnie wada to długie cylke prania. Samo płukanie trwa 49 minut. To,ze pobiera dość dużo wody jest dla mnie zaleta bo ubrania sa dobrze wyprane i wypłukane.

  Opinie napisał(a) Kasti dnia

 3. Pralkę posiadam od tygodnia. Wykonała już większość programów. Z każdego rodzaju prania żona była zadowolona. Pralka spełniła nasze wszystkie oczekiwania. Właśnie urodziło nam się dzieciątko, dlatego poziom głośności pralki był ważny przy jej wyborze i jest tak dobrze, że chodzimy sprawdzać czy działa bo praktycznie jej nie słychać. Pralka musiała wejść we wnękę dlatego wybraliśmy ten model. Jeśli chodzi o wymiary to małe przekłamanie z głębokością, ponieważ węże hydrauliczne zajmują trochę miejsca. Na szczęście mieliśmy drobny zapas. Ogólnie super wygląd, bardzo dobre programy, prawie jej nie słychać, klasa efektywności energetycznej na bardzo dobrym poziomie, menu w języku polskim, blokada dziecięca, po 1200 obrotach na minutę pranie prawie suche, na razie brak wad.

  Opinie napisał(a) zbef dnia

0% poleca ten produkt

LUXPOL PB60-2000E LUSIA
 1. Uzupełniam swoją poprzednią opinię. Przez 1,5 roku użyłem tego wynalazku 4-5 razy z efektem takim, że dwa ubrania potargała. Produkt nie nadaje się do zastosowania do jakiego został stworzony. Prać pierze ale wrzucenie ubrań do wiadra z wodą i mieszanie kijem przyniesie taki sam efekt z tą różnicą, że ubrań nie potargamy jak tym wynalazkiem. Jest w środku coś co niby ma robić za filtr. Powierzchnia tegoż elementu pokryta jest otworami, które są na tyle ostre, że ubrania w trakcie prania po prostu się o nie przecierają a jak dłużej się pokręci to wyciągamy potargane. Pieniądze wyrzucone w błoto. Argumenty, że za tę cenę nie można spodziewać się bóg wie jakiej jakości można sobie wsadzić bo o ile można zakładać, że produkt długo nie popracuje to targanie ubrań jest niedopuszczalne. Pozytywy piszą albo sprzedawcy albo ludzie, którym można sprzedać stolec w papierku mówiąc, że to czekolada a oni z uśmiechem zjedzą. Wasze pieniądze wasza sprawa ale te 350 zł lepiej przepić niż kupować ten badziew.

  Opinie napisał(a) weryfikator dnia

 2. Pralka jest pojemna i solidnie wykonana.

  Opinie napisał(a) Krystyna dnia

 3. polecam produkt innym klientom - w miarę tani, dosyć atrakcyjny wygląd, szczególnie polecam dla osób starszych, którzy mogą mieć problemy z obsługą pralki automatycznej

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  cena
  spełnia oczekiwania
  wygląd
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki