Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Beko WMB 61021 PL PTM czy Siemens WM12Q440PL

Wynik

Zwycięzca:
Beko WMB 61021 PL PTM

Ocena ogólna

Za: 6 powodów

Beko WMB 61021 PL PTM

Ocena ogólna

Za: 5 powodów

Siemens WM12Q440PL
Beko WMB 61021 PL PTM

Cechy

Beko
Beko WMB 61021 PL PTM
czy
Siemens
Siemens WM12Q440PL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa energetyczna
A
Klasa energetyczna
A
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DRZWI
Kierunek otwierania
Lewy
Kierunek otwierania
Lewy
DANE PODSTAWOWE
Producent
Beko
Producent
Siemens
pozostałe
Zastosowane technologie
Funkcja Express - pralki
Funkcja PUPIL
Zastosowane technologie
Dodatkowe płukanie
EcoExpert
Łatwe prasowanie
Pranie wstępne
VarioExpert
Automatyka wagowa
Tak
Automatyka wagowa
Tak
Sterowanie
Elektroniczne
Sterowanie
Elektroniczne
Inne
Kontrolki przebiegu programu
Panel w języku polskim
Inne
Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu
Wskaźnik czasu do końca programu
Wskaźnik przedozowania
Wyświetlacz tekstowy w języku polskim
Klasa efektywności prania
A
Klasa efektywności prania
A
Regulacja
Tak
Regulacja
Tak

Przewagi

6 powodów dla Beko WMB 61021 PL PTM

Beko WMB 61021 PL PTM
ZUŻYCIE
Wody [litr/cykl] 40 czy 42 Pralka Beko WMB 61021 PL PTM zużywa o 2 l mniej wody w jednym cyklu niż Siemens WM12Q440PL.
Wody na cykl 40 litrów czy 58 litrów Pralka Beko WMB 61021 PL PTM zużywa o 18 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Siemens WM12Q440PL.
FIZYCZNE
Głębokość 45 cm czy 59 cm Beko WMB 61021 PL PTM jest o 14 cm płytsza od Siemens WM12Q440PL.
Ładowność 6 kg czy 7 kg W pralce Beko WMB 61021 PL PTM możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w Siemens WM12Q440PL w czasie jednego prania.
pozostałe
Energii [kWh/cykl] 0.85 czy 1.05 Pralka Beko WMB 61021 PL PTM zużywa o 0,2 kWh mniej energii w czasie jednego cyklu niż Siemens WM12Q440PL.
Poziom hałasu podczas wirowania [dB] 71 czy 73 Podczas wirowania pralka Beko WMB 61021 PL PTM jest o 2 dB bardziej cicha od Siemens WM12Q440PL.

5 powodów dla Siemens WM12Q440PL

Siemens WM12Q440PL
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Siemens WM12Q440PL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Beko WMB 61021 PL PTM.
KLASA
Klasa wirowania B czy C Siemens WM12Q440PL ma lepszą klasę wirowania od Beko WMB 61021 PL PTM.
pozostałe
Wysokość [cm] 84.8 czy 85 Siemens WM12Q440PL jest o 0,2 cm mniejsza od Beko WMB 61021 PL PTM.
Opóźniony start Max 24h czy Max 9h Pralka Siemens WM12Q440PL posiada mechanizm opóźnionego startu, w który nie jest wyposażona pralka Beko WMB 61021 PL PTM.
Wyświetlacz elektroniczny tak czy nie Siemens WM12Q440PL posiada elektroniczny wyświetlacz, w który nie jest wyposażona pralka Beko WMB 61021 PL PTM.

Opinie

100% poleca ten produkt

Beko WMB 61021 PL PTM
 1. same zalety; cena, obsługa, funkcjonalność, wygląd, enertooszczędna, duża pojemność

  Opinie napisał(a) tom dnia

 2. Zgrabna pralka.Ma duzo mozliwosci ustawiania: temperatury, wirowania, i programów. Bardzo ladnie płucze pranie. Wirowanie na 1000 obr/min jest zdecydowanie nie rzuca pralką ( po wczesniejszym ustawieniu w wadze poziomie). Opoznienie czasowe 3, 6 i 9 h. Wskaznik prania.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  Wskaznik prania obudowa bebna i pompy plastikowa bardo prosta wewnetrzna budowa (podstawowe urzadzenia) bez zbednych bajerow dobrze rozmieszczone masy nie rzuca podczas wirowania solidne drzwiczki (zawiasy)
  Wady
  opuóznienie czasu startu tylko co 3 godziny nie moznosc skrocenia czasu prania na wszystkich programach tylko programy bawelna i bawełna eko.

100% poleca ten produkt

Siemens WM12Q440PL
 1. Jestem testerką pralki Siemens w ramach akcji promocyjnej organizowanej przez BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., więc pralce otrzymanej do testów przyglądałam się z dużą podejrzliwością, szukając "dziury w całym". Z ulgą stwierdzam, że, jeśli tylko nie potkniemy się na dosyć zagmatwanej instrukcji obsługi, pralka jest bezproblemowa. Najczęściej korzystam z programów mix (3,5 kg) i bawełna (7 kg), są chyba najbardziej uniwersalne, a kiedy mi się spieszy mogę zawsze skorzystać z rewelacyjnej opcji speedExpert. Kolejną, nową i atrakcyjną dla mnie funkcją jest ecoExpert - niezła gratka dla miłośników ekologii - pranie trwa dłużej, ale oszczędzana jest energia. Pranie jest bardzo dobrze wyprane i wypłukane, po wirowaniu na max prędkości 1200 obrotów/min. prawie suche. Moim faworytem, jeśli chodzi o funkcje pralki jest automatyczne płukanie podajnika na proszek - w poprzedniej pralce podajnik wyglądał strasznie i ciężko było go domyć, tu jest czyściutki. Ogromną zaletą jest bardzo łatwa, intuicyjna obsługa i czytelne programy. Generalnie polecam ten model, jestem z niego bardzo zadowolona.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  praktyczność ustawień
  energooszczędność
  spora pojemność
  nieawaryjna
  duży zakres regulacji
 2. Jestem testerką pralki Siemens w ramach akcji promocyjnej organizowanej przez BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., więc pralce otrzymanej do testów przyglądałam się z dużą podejrzliwością, szukając "dziury w całym". Z ulgą stwierdzam, że, jeśli tylko nie potkniemy się na dosyć zagmatwanej instrukcji obsługi, pralka jest bezproblemowa. Najczęściej korzystam z programów mix (3,5 kg) i bawełna (7 kg), są chyba najbardziej uniwersalne, a kiedy mi się spieszy mogę zawsze skorzystać z rewelacyjnej opcji speedExpert. Kolejną, nową i atrakcyjną dla mnie funkcją jest ecoExpert - niezła gratka dla miłośników ekologii - pranie trwa dłużej, ale oszczędzana jest energia. Pranie jest bardzo dobrze wyprane i wypłukane, po wirowaniu na max prędkości 1200 obrotów/min. prawie suche. Ogromną zaletą jest bardzo łatwa, intuicyjna obsługa i czytelne programy. Generalnie polecam ten model, jestem z niego bardzo zadowolona.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  - funkcje ecoExpert i speedExpert - intuicyjna obsługa - dobrze wyprane i odwirowane pranie
  Wady
  - przekombinowana instrukcja obsługi
  całe szczęście da się spokojnie obsługiwać pralkę bez niej
 3. polecam ten model! Długo szukałam pralki, porownywalm marki, modele, czytałam fora i pytałam sprzedawców- finalnie padło na ten nowy model, który ma wszystko!;) pierze super, cicho, krótko, mozna włączyć dod.system eco-są dwa, ma tez prawdziwy Aqua stop system ( z tyłku dod.zawór!), który ma tylko kilka droższych modeli rożnych firm. Ma wystarczająca ilośc programów, jest prosta w obsłudze + ma program do prania i impregnacji sportowej odzieży.jak dla mnie super. Mam nadieje ze nam posłuży dlugo! ;) co do ceny polecam zakup przez internet-spokojem taniej niż w sklepie tradycyjnym!na prawdę nie warto przekładać, bo miana mieć lepszy sprzęt w tej samej cenie! Polecam i życzę udanych wyborów;))

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  Cicha
  ekonomiczna dzięki dodatkowym funkcjom eco
  prosta w obsłudze
  super system mniej zgniecen
  ponadstandardowy program do impregnacji sportowy odzieży
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki