Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

BEKO WMB 61043 PL PTM czy Beko WTV 7633 XS

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam

Ocena ogólna

Za: 2 powody

BEKO WMB 61043 PL PTM

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Beko WTV 7633 XS
Remis

Cechy

BEKO
BEKO WMB 61043 PL PTM
czy
Beko
Beko WTV 7633 XS
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa energetyczna
A+++
Klasa energetyczna
A+++
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Beko
Producent
Beko

Przewagi

2 powody dla BEKO WMB 61043 PL PTM

BEKO WMB 61043 PL PTM
FIZYCZNE
Głębokość 45 cm czy 50 cm BEKO WMB 61043 PL PTM jest o 5 cm płytsza od Beko WTV 7633 XS.
Ładowność 6 kg czy 7 kg W pralce BEKO WMB 61043 PL PTM możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w Beko WTV 7633 XS w czasie jednego prania.

2 powody dla Beko WTV 7633 XS

Beko WTV 7633 XS
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Beko WTV 7633 XS wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż BEKO WMB 61043 PL PTM.
KLASA
Klasa wirowania B czy C Beko WTV 7633 XS ma lepszą klasę wirowania od BEKO WMB 61043 PL PTM.

Opinie

100% poleca ten produkt

BEKO WMB 61043 PL PTM
  1. Nie mam do czego się przyczepić , duży plus za odkręcany górny blat,wyświetlacz też mi się bardzo podoba opóźnienie działa i czas prania również super rozwiązanie.Sama pralka działa bez zarzutów nie tłucze się co jest fajne ponieważ mam ją zabudowaną ciasno w kuchni wraz z drzwiczkami,nie jest zbyt głośna . Jeśli będzie działać przez długi czas to super zakup .

    Opinie napisał(a) Grumpy tramp dnia

  2. Pralka energooszczędna, oferuje wiele programów a równocześnie można je modyfikować np. zmienić temperaturę prania. Dobry stosunek ceny do jakości.

    Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

100% poleca ten produkt

Beko WTV 7633 XS
  1. Szukałem pralki o parametrach: max. 50 cm głębokości, min. 7 kg załadunku oraz o cichej pracy. Wybrałem WTV 7633 XS ponieważ uważam że ma bardzo dobrą relację ceny do jakości, piszę w tej kolejności bo uważam że w tym modelu mimo zawartych nowych technologii np. silnik inwerterowy producent na pierwszym miejscu miał na uwadze cenę produktu. Świadczy o tym np. wyświetlacz - odczyt czasu jest czytelny, ale opisy funkcji obok "kontrolek" już nieco mało czytelne (ale przecież po jakimś czasie i tak uruchamiamy programy "na pamięć"). Pasowanie poszczególnych elementów obudowy też nie jest precyzyjne i oceniłbym jakość montażu na dostateczny. Sposób otwierania drzwi oryginalny ale nieco kłopotliwy, trzeba ścisnąć element umieszczony pomiędzy zewnętrzną krawędzią drzwi a obudową by zwolnić zamek. Centralne pokrętło do wyboru programu działa bezproblemowo ale wygląda dość "tanio" i nie uatrakcyjnia wyglądu. Przechodząc do zalet to na pierwszym miejscu cena, w/g mnie bardzo atrakcyjna. Po drugie cicha praca , szczególnie w trakcie cyklu prania słychać jedynie odgłosy wydawane przez "wsad" a nie słychać przeniesienia napędu ani silnika. Kolejna zaleta to duży otwór załadunkowy i sporych wymiarów bęben co pozwala zapakować na raz sporo prania. Mnogość programów i możliwość ich indywidualnej modyfikacji (zmiana temperatury, możliwość skrócenia programu) też zaliczam do zalet, choć na dziś to praktycznie norma w produkcie ponadstandardowym (pralki tej linii producent określa jako "Superia"). Jeszcze jedna oczywista zaleta to klasa energetyczna A+++. Reasumując: na pewno można znaleźć w handlu pralkę o lepszym wykonaniu, ładniejszym wyglądzie i wyższych parametrach, ale idzie za tym również zdecydowanie wyższa cena. Polecam tą pralkę wszystkim podchodzącym praktycznie do kwestii prania. Pozdrawiam

    Opinie napisał(a) MaxT dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki