Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

BEKO WMB 61043 PL PTM czy Beko WTV 7633 XS

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam

Ocena ogólna

Za: 2 powody

BEKO WMB 61043 PL PTM

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Beko WTV 7633 XS
Remis

Cechy

BEKO
BEKO WMB 61043 PL PTM
czy
Beko
Beko WTV 7633 XS
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa energetyczna
A+++
Klasa energetyczna
A+++
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Beko
Producent
Beko

Przewagi

2 powody dla BEKO WMB 61043 PL PTM

BEKO WMB 61043 PL PTM
FIZYCZNE
Głębokość 45 cm czy 50 cm BEKO WMB 61043 PL PTM jest o 5 cm płytsza od Beko WTV 7633 XS.
Ładowność 6 kg czy 7 kg W pralce BEKO WMB 61043 PL PTM możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w Beko WTV 7633 XS w czasie jednego prania.

2 powody dla Beko WTV 7633 XS

Beko WTV 7633 XS
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Beko WTV 7633 XS wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż BEKO WMB 61043 PL PTM.
KLASA
Klasa wirowania B czy C Beko WTV 7633 XS ma lepszą klasę wirowania od BEKO WMB 61043 PL PTM.

Opinie

100% poleca ten produkt

BEKO WMB 61043 PL PTM
 1. Nie mam do czego się przyczepić , duży plus za odkręcany górny blat,wyświetlacz też mi się bardzo podoba opóźnienie działa i czas prania również super rozwiązanie.Sama pralka działa bez zarzutów nie tłucze się co jest fajne ponieważ mam ją zabudowaną ciasno w kuchni wraz z drzwiczkami,nie jest zbyt głośna . Jeśli będzie działać przez długi czas to super zakup .

  Opinie napisał(a) Grumpy tramp dnia

 2. Pralka energooszczędna, oferuje wiele programów a równocześnie można je modyfikować np. zmienić temperaturę prania. Dobry stosunek ceny do jakości.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  cicha praca
  energooszczędność

100% poleca ten produkt

Beko WTV 7633 XS
 1. Szukałem pralki o parametrach: max. 50 cm głębokości, min. 7 kg załadunku oraz o cichej pracy. Wybrałem WTV 7633 XS ponieważ uważam że ma bardzo dobrą relację ceny do jakości, piszę w tej kolejności bo uważam że w tym modelu mimo zawartych nowych technologii np. silnik inwerterowy producent na pierwszym miejscu miał na uwadze cenę produktu. Świadczy o tym np. wyświetlacz - odczyt czasu jest czytelny, ale opisy funkcji obok "kontrolek" już nieco mało czytelne (ale przecież po jakimś czasie i tak uruchamiamy programy "na pamięć"). Pasowanie poszczególnych elementów obudowy też nie jest precyzyjne i oceniłbym jakość montażu na dostateczny. Sposób otwierania drzwi oryginalny ale nieco kłopotliwy, trzeba ścisnąć element umieszczony pomiędzy zewnętrzną krawędzią drzwi a obudową by zwolnić zamek. Centralne pokrętło do wyboru programu działa bezproblemowo ale wygląda dość "tanio" i nie uatrakcyjnia wyglądu. Przechodząc do zalet to na pierwszym miejscu cena, w/g mnie bardzo atrakcyjna. Po drugie cicha praca , szczególnie w trakcie cyklu prania słychać jedynie odgłosy wydawane przez "wsad" a nie słychać przeniesienia napędu ani silnika. Kolejna zaleta to duży otwór załadunkowy i sporych wymiarów bęben co pozwala zapakować na raz sporo prania. Mnogość programów i możliwość ich indywidualnej modyfikacji (zmiana temperatury, możliwość skrócenia programu) też zaliczam do zalet, choć na dziś to praktycznie norma w produkcie ponadstandardowym (pralki tej linii producent określa jako "Superia"). Jeszcze jedna oczywista zaleta to klasa energetyczna A+++. Reasumując: na pewno można znaleźć w handlu pralkę o lepszym wykonaniu, ładniejszym wyglądzie i wyższych parametrach, ale idzie za tym również zdecydowanie wyższa cena. Polecam tą pralkę wszystkim podchodzącym praktycznie do kwestii prania. Pozdrawiam

  Opinie napisał(a) MaxT dnia

  Zalety
  cana vs jakość
  głośność pracy
  ładowność
  stabilność pracy
  zużycie energii
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki