Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Beko WMD 75107 czy Beko WTV 7633 XS

Wynik

Zwycięzca:
Beko WTV 7633 XS

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Beko WMD 75107

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Beko WTV 7633 XS
Beko WTV 7633 XS

Cechy

Beko
Beko WMD 75107
czy
Beko
Beko WTV 7633 XS
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Beko
Producent
Beko

Przewagi

3 powody dla Beko WTV 7633 XS

Beko WTV 7633 XS
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Beko WTV 7633 XS wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Beko WMD 75107.
KLASA
Klasa wirowania B czy C Beko WTV 7633 XS ma lepszą klasę wirowania od Beko WMD 75107.
Klasa energetyczna A+++ czy A+ Beko WTV 7633 XS zużywa mniej energii niż Beko WMD 75107.

2 powody dla Beko WMD 75107

Beko WMD 75107
FIZYCZNE
Głębokość 45 cm czy 50 cm Beko WMD 75107 jest o 5 cm płytsza od Beko WTV 7633 XS.
Ładowność 5 kg czy 7 kg W pralce Beko WMD 75107 możesz wyprać o 2 kg więcej odzieży niż w Beko WTV 7633 XS w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

Beko WMD 75107
 1. Łatwa w obsłudze , dobrze pierze , regulacja czasu prania poprzez zmniejszanie temperatury i obrotów wirowania ,jest mniejsza i lżejsza od standardowej. Wadą jest hałas ,przy praniu i wirowaniu ,niepotrzebne długie programy ,których się nie używa.Trzęsie się przy wirowaniu co jest bardzo odczuwalne przy większych obrotach wirowania.

  Opinie napisał(a) cokupic_anonymouse dnia

  Zalety
  dobrze pierze
  Wady
  długość czasu prania
  hałaśliwa
  przesuwa się
  zbyt duża ilość niepotrzebnych programów
 2. Rewelacyjna pralka za rewelacyjne pieniądze i przy tym darmowa 5-letnia gwarancja! Super!

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  Cena
  Wady
  Brak!
 3. Jako gadżeciarz szczególną uwagę w tej pralce zwracam uwagę na wyświetlacz. Nie dosyć, że jest on duży, to jeszcze skupia w sobie wiele opcji. Pozostałe jej parametry także wypadają bardzo korzystnie, zwłaszcza na tle atrakcyjnej ceny.

  Opinie napisał(a) gierni dnia

  Zalety
  praktyczność ustawień
  stabilna

100% poleca ten produkt

Beko WTV 7633 XS
 1. Szukałem pralki o parametrach: max. 50 cm głębokości, min. 7 kg załadunku oraz o cichej pracy. Wybrałem WTV 7633 XS ponieważ uważam że ma bardzo dobrą relację ceny do jakości, piszę w tej kolejności bo uważam że w tym modelu mimo zawartych nowych technologii np. silnik inwerterowy producent na pierwszym miejscu miał na uwadze cenę produktu. Świadczy o tym np. wyświetlacz - odczyt czasu jest czytelny, ale opisy funkcji obok "kontrolek" już nieco mało czytelne (ale przecież po jakimś czasie i tak uruchamiamy programy "na pamięć"). Pasowanie poszczególnych elementów obudowy też nie jest precyzyjne i oceniłbym jakość montażu na dostateczny. Sposób otwierania drzwi oryginalny ale nieco kłopotliwy, trzeba ścisnąć element umieszczony pomiędzy zewnętrzną krawędzią drzwi a obudową by zwolnić zamek. Centralne pokrętło do wyboru programu działa bezproblemowo ale wygląda dość "tanio" i nie uatrakcyjnia wyglądu. Przechodząc do zalet to na pierwszym miejscu cena, w/g mnie bardzo atrakcyjna. Po drugie cicha praca , szczególnie w trakcie cyklu prania słychać jedynie odgłosy wydawane przez "wsad" a nie słychać przeniesienia napędu ani silnika. Kolejna zaleta to duży otwór załadunkowy i sporych wymiarów bęben co pozwala zapakować na raz sporo prania. Mnogość programów i możliwość ich indywidualnej modyfikacji (zmiana temperatury, możliwość skrócenia programu) też zaliczam do zalet, choć na dziś to praktycznie norma w produkcie ponadstandardowym (pralki tej linii producent określa jako "Superia"). Jeszcze jedna oczywista zaleta to klasa energetyczna A+++. Reasumując: na pewno można znaleźć w handlu pralkę o lepszym wykonaniu, ładniejszym wyglądzie i wyższych parametrach, ale idzie za tym również zdecydowanie wyższa cena. Polecam tą pralkę wszystkim podchodzącym praktycznie do kwestii prania. Pozdrawiam

  Opinie napisał(a) MaxT dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki