Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

BEKO WMY 61033 PL PTLB2 czy Bosch WAE 2039 KPL

Wynik

Zwycięzca:
BEKO WMY 61033 PL PTLB2

Ocena ogólna

Za: 3 powody

BEKO WMY 61033 PL PTLB2

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Bosch WAE 2039 KPL
BEKO WMY 61033 PL PTLB2

Cechy

BEKO
BEKO WMY 61033 PL PTLB2
czy
Bosch
Bosch WAE 2039 KPL
WIROWANIE
Prędkość
1000 obr./min.
Prędkość
1000 obr./min.
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
C
Klasa wirowania
C
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Beko
Producent
Bosch

Przewagi

3 powody dla BEKO WMY 61033 PL PTLB2

BEKO WMY 61033 PL PTLB2
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ BEKO WMY 61033 PL PTLB2 zużywa mniej energii niż Bosch WAE 2039 KPL.
FIZYCZNE
Głębokość 50 cm czy 59 cm BEKO WMY 61033 PL PTLB2 jest o 9 cm płytsza od Bosch WAE 2039 KPL.
Ładowność 6 kg czy 7,5 kg W pralce BEKO WMY 61033 PL PTLB2 możesz wyprać o 1,5 kg więcej odzieży niż w Bosch WAE 2039 KPL w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

BEKO WMY 61033 PL PTLB2
 1. Prosta w obsłudze, ładny wygląd, cicha praca, duży wybór programów, ustawianie prędkości wirowania: 1000 obrotów, 800 i 600. Uważam, że w zupełności wystarczyłoby 600 - bardzo dobrze odwirowuje. Ogromniaste (i szeroko otwierające się) drzwiczki dodają pralce niesamowitego uroku i ułatwiają wyjmowanie prania. Polecam.

  Opinie napisał(a) Magda dnia

 2. Nie dopiera mocno zabrudzonych ubrań, poza tym jest głośna więc do bloku nie polecam.

  Opinie napisał(a) Jola dnia

 3. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Pralka ładnie wygląda. Wprawdzie nieco głośno pobiera wodę ale poza tym jest dość cicha. Jest dużo programów do wybrania. Czytelny wyświetlacz i co jest bardzo funkcjonalne odroczenie zakończenia prania. nawet do 24 h.

  Opinie napisał(a) An... dnia

100% poleca ten produkt

Bosch WAE 2039 KPL
 1. Mam dwojkę malych dzieci, pralka chodzi u mnie codziennie. Jestem bardzo ale to bardzo zadowolona z mojej pralki. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodla. Ma świetne programy np. na krótki pranie, pranie bez zagnieceń, pranie koszul. Do tego bardzo cicho chodzi. No jest rewelacyjna. Nie wyobrażam sobie codziennego życia bez mojej pralki. Gorąco wszystkim polecam pralki marki Bosh. Namówiłam już moją mamę i siostrę i są zachwycone. To naprawdę szczera opinia wypraktykowana. Polecam i pozdrawiam.

  Opinie napisał(a) Edyta Woińska dnia

 2. Wyżej wymieniony model pralki zakupiłam wraz z mężem kiedy wprowadzaliśmy się do nowego mieszkania, w momencie kiedy byłam w ciąży. Teraz kiedy synek jest już z nami w 100% mogę rzetelnie ocenić i polecić wszystkim rodzicom tę pralkę, gdyż specjalna funkcja dodatkowego płukania jest idealna dla takich maluszków, a ja jako matka jestem spokojna o zdrowie mojego dziecka.

  Opinie napisał(a) Emilia Trembowska dnia

 3. Pralka wyróżnia się tym, że posiada duży wybór programów do prania: super krótki 15minut, 40minut, oraz wiele innych jak: jeans, program do prania ubranek dla dzieci,tkaniny lekkie, program bawełna posiada zakres możliwości ustawienia różnych temperatur prania.itp.dodatkowe funkcje takie jak: dodatkowe płukanie, czy wybielanie. , Dużym Plusem jest wyświetlacz, pokazuje w jakiej fazie prania jest pralka oraz odlicza czas do zakończenia prania. Pralka świetnie wiruje. Możliwość ustawienia czasu automatycznego rozpoczęcia prania. Pralka spełnia wszystkie moje oczekiwania, dobra jakość za przystępną cenę. Zdecydowanie polecam.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  energooszczędność
  duży zakres regulacji
  praktyczny
  pojemność
  niezawodność
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki