Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch Serie 8 WAW24740PL czy Bosch WAE 2039 KPL

Wynik

Zwycięzca:
Bosch Serie 8 WAW24740PL

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Bosch Serie 8 WAW24740PL

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Bosch WAE 2039 KPL
Bosch Serie 8 WAW24740PL

Cechy

Bosch
Bosch Serie 8 WAW24740PL
czy
Bosch
Bosch WAE 2039 KPL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Głębokość
59 cm
Głębokość
59 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

3 powody dla Bosch Serie 8 WAW24740PL

Bosch Serie 8 WAW24740PL
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Bosch Serie 8 WAW24740PL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Bosch WAE 2039 KPL.
KLASA
Klasa wirowania B czy C Bosch Serie 8 WAW24740PL ma lepszą klasę wirowania od Bosch WAE 2039 KPL.
Klasa energetyczna A+++ czy A++ Bosch Serie 8 WAW24740PL zużywa mniej energii niż Bosch WAE 2039 KPL.

1 powód dla Bosch WAE 2039 KPL

Bosch WAE 2039 KPL
FIZYCZNE
Ładowność 7,5 kg czy 9 kg W pralce Bosch WAE 2039 KPL możesz wyprać o 1,5 kg więcej odzieży niż w Bosch Serie 8 WAW24740PL w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch Serie 8 WAW24740PL
 1. Zdecydowałem się na ten model poniważ od ponad roku używam suszarki z tej samej serii. I się nie zawiodłem. Mamy tu do oprania 7 osób. I poprzednia pralka była cały czas zajęta. I nagle sterta brudnych ubrań w pralni zniknęłą. A pralka nie musi pracowac na okrągło. Konkurencja ma może opcje, których tu brak. Ale u mnie Bosh w pralni nigdy nie zawiódł. Wiec pozostałę wierny marce. Niw mogę wystawić bardzo dobrej oceny, bo to dopiero 3 tyg.

  Opinie napisał(a) boyler123 dnia

 2. Oczywiście negatywne komentarze są usuwane.Bosch za ponad 3000 tyś,cały czas coś się psuje,do naprawy wezwałem 3 serwis i oni powiedzieli ,że żyją wyłącznie z Boscha,bo najbardziej awaryjny,wąż odpływowy koszt 600 zł,modół na zdjęciu 120 zł,wymiana węży gumowych 100 zł,odradzam acha opinie są ustawiane same pochlebne ,a jak każdy wie do Polski trafia gorszej jakości sprzęt !!!! Pozdrawiam zdrowomyślących !!!!!

  Opinie napisał(a) Nigdy Niemiecki go shitu dnia

 3. Odradzam totalnie, dlaczego naprawiana 4 razy,i problem nie zniknął tzn,brak dopływu wody,koszt węża którym wpinamy się do wody 600 zł,koszt modułu jak na fotografii 120 zł,Niemiecki badziewie,wiem ,że na niemiecki rynek pralki mają inną zawartość środka tzn konstrukcję

  Opinie napisał(a) Scyzoryk dnia

100% poleca ten produkt

Bosch WAE 2039 KPL
 1. Mam dwojkę malych dzieci, pralka chodzi u mnie codziennie. Jestem bardzo ale to bardzo zadowolona z mojej pralki. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodla. Ma świetne programy np. na krótki pranie, pranie bez zagnieceń, pranie koszul. Do tego bardzo cicho chodzi. No jest rewelacyjna. Nie wyobrażam sobie codziennego życia bez mojej pralki. Gorąco wszystkim polecam pralki marki Bosh. Namówiłam już moją mamę i siostrę i są zachwycone. To naprawdę szczera opinia wypraktykowana. Polecam i pozdrawiam.

  Opinie napisał(a) Edyta Woińska dnia

 2. Wyżej wymieniony model pralki zakupiłam wraz z mężem kiedy wprowadzaliśmy się do nowego mieszkania, w momencie kiedy byłam w ciąży. Teraz kiedy synek jest już z nami w 100% mogę rzetelnie ocenić i polecić wszystkim rodzicom tę pralkę, gdyż specjalna funkcja dodatkowego płukania jest idealna dla takich maluszków, a ja jako matka jestem spokojna o zdrowie mojego dziecka.

  Opinie napisał(a) Emilia Trembowska dnia

 3. Pralka wyróżnia się tym, że posiada duży wybór programów do prania: super krótki 15minut, 40minut, oraz wiele innych jak: jeans, program do prania ubranek dla dzieci,tkaniny lekkie, program bawełna posiada zakres możliwości ustawienia różnych temperatur prania.itp.dodatkowe funkcje takie jak: dodatkowe płukanie, czy wybielanie. , Dużym Plusem jest wyświetlacz, pokazuje w jakiej fazie prania jest pralka oraz odlicza czas do zakończenia prania. Pralka świetnie wiruje. Możliwość ustawienia czasu automatycznego rozpoczęcia prania. Pralka spełnia wszystkie moje oczekiwania, dobra jakość za przystępną cenę. Zdecydowanie polecam.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  energooszczędność
  duży zakres regulacji
  praktyczny
  pojemność
  niezawodność
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki