Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch VarioPerfect WAN2406EPL czy Bosch WAE 2039 KPL

Wynik

Zwycięzca:
Bosch VarioPerfect WAN2406EPL

Ocena ogólna

Za: 6 powodów

Bosch VarioPerfect WAN2406EPL

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Bosch WAE 2039 KPL
Bosch VarioPerfect WAN2406EPL

Cechy

Bosch
Bosch VarioPerfect WAN2406EPL
czy
Bosch
Bosch WAE 2039 KPL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

6 powodów dla Bosch VarioPerfect WAN2406EPL

Bosch VarioPerfect WAN2406EPL
ZUŻYCIE
Wody na cykl 44 litry czy 47 litrów Pralka Bosch VarioPerfect WAN2406EPL zużywa o 3 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Bosch WAE 2039 KPL.
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Bosch VarioPerfect WAN2406EPL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Bosch WAE 2039 KPL.
KLASA
Klasa wirowania B czy C Bosch VarioPerfect WAN2406EPL ma lepszą klasę wirowania od Bosch WAE 2039 KPL.
Klasa energetyczna A+++ czy A++ Bosch VarioPerfect WAN2406EPL zużywa mniej energii niż Bosch WAE 2039 KPL.
FIZYCZNE
Głębokość 55 cm czy 59 cm Bosch VarioPerfect WAN2406EPL jest o 4 cm płytsza od Bosch WAE 2039 KPL.
Ładowność 7 kg czy 7,5 kg W pralce Bosch VarioPerfect WAN2406EPL możesz wyprać o 0,5 kg więcej odzieży niż w Bosch WAE 2039 KPL w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch VarioPerfect WAN2406EPL
 1. produkt spełnił wszystkie moje wymagania. Pralka jest cicha, pranie wyciaga sie prawie suche.

  Opinie napisał(a) Renata dnia

100% poleca ten produkt

Bosch WAE 2039 KPL
 1. Mam dwojkę malych dzieci, pralka chodzi u mnie codziennie. Jestem bardzo ale to bardzo zadowolona z mojej pralki. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodla. Ma świetne programy np. na krótki pranie, pranie bez zagnieceń, pranie koszul. Do tego bardzo cicho chodzi. No jest rewelacyjna. Nie wyobrażam sobie codziennego życia bez mojej pralki. Gorąco wszystkim polecam pralki marki Bosh. Namówiłam już moją mamę i siostrę i są zachwycone. To naprawdę szczera opinia wypraktykowana. Polecam i pozdrawiam.

  Opinie napisał(a) Edyta Woińska dnia

 2. Wyżej wymieniony model pralki zakupiłam wraz z mężem kiedy wprowadzaliśmy się do nowego mieszkania, w momencie kiedy byłam w ciąży. Teraz kiedy synek jest już z nami w 100% mogę rzetelnie ocenić i polecić wszystkim rodzicom tę pralkę, gdyż specjalna funkcja dodatkowego płukania jest idealna dla takich maluszków, a ja jako matka jestem spokojna o zdrowie mojego dziecka.

  Opinie napisał(a) Emilia Trembowska dnia

 3. Pralka wyróżnia się tym, że posiada duży wybór programów do prania: super krótki 15minut, 40minut, oraz wiele innych jak: jeans, program do prania ubranek dla dzieci,tkaniny lekkie, program bawełna posiada zakres możliwości ustawienia różnych temperatur prania.itp.dodatkowe funkcje takie jak: dodatkowe płukanie, czy wybielanie. , Dużym Plusem jest wyświetlacz, pokazuje w jakiej fazie prania jest pralka oraz odlicza czas do zakończenia prania. Pralka świetnie wiruje. Możliwość ustawienia czasu automatycznego rozpoczęcia prania. Pralka spełnia wszystkie moje oczekiwania, dobra jakość za przystępną cenę. Zdecydowanie polecam.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  energooszczędność
  duży zakres regulacji
  praktyczny
  pojemność
  niezawodność
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki