Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch VarioPerfect WAN2416MPL czy BOSCH WAQ28461PL

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Bosch VarioPerfect WAN2416MPL

Ocena ogólna

Za: 2 powody

BOSCH WAQ28461PL
Remis

Cechy

Bosch
Bosch VarioPerfect WAN2416MPL
czy
BOSCH
BOSCH WAQ28461PL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
B
Klasa wirowania
B
Klasa energetyczna
A+++
Klasa energetyczna
A+++
FIZYCZNE
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

2 powody dla Bosch VarioPerfect WAN2416MPL

Bosch VarioPerfect WAN2416MPL
FIZYCZNE
Głębokość 55 cm czy 59 cm Bosch VarioPerfect WAN2416MPL jest o 4 cm płytsza od BOSCH WAQ28461PL.
Ładowność 7 kg czy 8 kg W pralce Bosch VarioPerfect WAN2416MPL możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w BOSCH WAQ28461PL w czasie jednego prania.

2 powody dla BOSCH WAQ28461PL

BOSCH WAQ28461PL
WIROWANIE
Prędkość 1400 obr./min. czy 1200 obr./min. Pralka BOSCH WAQ28461PL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Bosch VarioPerfect WAN2416MPL.
FIZYCZNE
Szerokość 59,8 cm czy 60 cm BOSCH WAQ28461PL jest o 60 cm węższa od Bosch VarioPerfect WAN2416MPL.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch VarioPerfect WAN2416MPL
 1. Spoko pralka. :) Kot po wypraniu czuje się w porządku. Po praniu w poprzedniej pralce miał mdłości. Polecam każdemu, kto lubi czasami wyprać kota.

  Opinie napisał(a) karol dnia

 2. Po prostu rewelacja Jestem szczęśliwą posiadaczką pralki Boscha która przechodzi moje najśmielsze oczekiwania.Piękna cicha praca i ta oszczędność energii po prostu rewelacja Praleczka po prostu mega panel z programami przejrzysty i czytelny duży wyświetlacz na którym wszystko ładnie widać , 7 kg załadunku i 1200 obrotów za tą cenę prawdziwa petarda .POLECAM . Tak prosta w obsłudze że nawet mąż zaczął prać .

  Opinie napisał(a) Kasia dnia

 3. Super pralka

  Opinie napisał(a) Adrian dnia

  Zalety
  efektywność
  ładowność
  funkcjonalność
  stabilność pracy

100% poleca ten produkt

BOSCH WAQ28461PL
 1. Sprawdźcie miejsce w łazience. Długie programy ekologiczne trwają ponad 3h, ale podobno pije połowę wody. Silnik z komutatorem nieco głośniejszy od mojej poprzedniej pralki z silnikiem indukcyjnym, ale we włoskiej poobrywały się lamelki z bębna, w ta pralka ma szansę mnie przeżyć, zobaczymy ile wytrzyma grzałka. Normalnie szatan nie pralka, zajfajne przyciski dotykowe jak w przemysłowej spawarce. Bardzo łatwe nastawianie programów, emeryci współużytkownicy zachwyceni. Jak zawsze nie mieli czasu czytać instrukcji i mają czyste ubrania. Sukces jest.

  Opinie napisał(a) Czarek dnia

 2. Pralka spisuje się bardzo dobrze. Wiruje z prędkością 1400 obrotów na minutę, a mimo to jest bardzo cicha. Pierwszy miesiąc użytkowania na plus

  Opinie napisał(a) wst dnia

 3. Super pralka polecam wszystkim. Proste menu. Cicha, dobrze pierze, super wirowanie.

  Opinie napisał(a) Mirosław dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki