Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch VarioPerfect WAN24240PL czy Bosch WLX2016KPL

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Bosch VarioPerfect WAN24240PL

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Bosch WLX2016KPL
Remis

Cechy

Bosch
Bosch VarioPerfect WAN24240PL
czy
Bosch
Bosch WLX2016KPL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

3 powody dla Bosch VarioPerfect WAN24240PL

Bosch VarioPerfect WAN24240PL
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Bosch VarioPerfect WAN24240PL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Bosch WLX2016KPL.
KLASA
Klasa wirowania B czy D Bosch VarioPerfect WAN24240PL ma lepszą klasę wirowania od Bosch WLX2016KPL.
Klasa energetyczna A+++ czy A+ Bosch VarioPerfect WAN24240PL zużywa mniej energii niż Bosch WLX2016KPL.

3 powody dla Bosch WLX2016KPL

Bosch WLX2016KPL
ZUŻYCIE
Wody na cykl 11 litrów czy 44 litry Pralka Bosch WLX2016KPL zużywa o 33 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Bosch VarioPerfect WAN24240PL.
FIZYCZNE
Głębokość 40 cm czy 55 cm Bosch WLX2016KPL jest o 15 cm płytsza od Bosch VarioPerfect WAN24240PL.
Ładowność 5 kg czy 7 kg W pralce Bosch WLX2016KPL możesz wyprać o 2 kg więcej odzieży niż w Bosch VarioPerfect WAN24240PL w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch VarioPerfect WAN24240PL
 1. Mam ją zaledwie parę tygodni, ale myślę, że już mogę wypowiedzieć się na temat tej pralki. 7 kg w z zupełności wystarcza, mieści się w niej nawet duża kołdra 2,20mx 2,20m ;) Jest bardzo cicha i łatwa w obsłudze. Posiada ważną funkcję Aqua Stop dzięki której w razie czego nie zalejemy ani siebie ani sąsiadów ;) Jest wyposażona w silnik inwerterowy, który naprawdę bardzo cicho pracuje. Oczywiście krótkie programy to też duża zaleta. Jedym słowem - Polecam.

  Opinie napisał(a) J dnia

  Zalety
  efektywność
  głośność pracy
  ładowność
  stabilność pracy
  zużycie energii
 2. Cicha, oszczędna i intuicyjna w obsłudze. Pralka pierze świetnie i z pewnością nie żałuję zakupu. Dużo przydatnych programów, zwłaszcza krótkie do odświeżania np. Koszul.

  Opinie napisał(a) Piotrek dnia

  Zalety
  efektywność
  głośność pracy
  stabilność pracy
  zużycie energii

100% poleca ten produkt

Bosch WLX2016KPL
 1. Dokładnie ja mam model WLX2048KPL. Jestem zadowolona bardzo, różnorodność programów, niewielki rozmiar pralki daje możliwość wstawienia pralki nawet w najmniejszej łazience. Cicha praca, ubrania dobrze wyprane i nie zniszczone. Duży wyświetlacz, łatwość obsługi, przyciski działają na dotyk, wystarczy tylko przyłożyć palec do przycisku i już włączone. Dzięki tej zalecie łatwa obsługa pralki. Polecam!!!

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  bezawaryjność
  cicha praca
  dobrze doprane ubrania
  funkcja odplamiania
  funkcje prania z myślą o dziecięcych ubr
  łatwość obsługi
  nie niszczy ubrań
  niewielki rozmiar pralki
  pranie ręczne
  różnorodność programów
  Wady
  żadnych wad
 2. Pralka tragedia jak na swoją cenę głośna. Niechce pobierać płynu do płukania tkanin pomimo tego iz jest rocieczany a przegroda po każdym praniu jest myta. Testowane juz prawie z wszystkimi możliwymi płynami jakie występują na polskim rynku

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  zużycie energii
  Wady
  efektywność
  głośność pracy
  naprawdę głośna pralka
  nie pobiera płynu do płukania
  płyn rozcięczony a przegroda czysta
 3. Wedle mej szczerej i otwartej opinii, pralka ta zasługuje na złoty medal!. Kapitalnie proste menu i użytkowanie dziecinnie proste. Szukasz nieskomplikowanej i ciekawej pralki? To jest coś dla Ciebie! =) Używam jej już wystarczająco czasu by stwierdzić, iż każda opcja jest wspaniała. Koszulki się nie niszczą, a proszę mi wierzyć, że inne pralki, robiły z nimi niestety cuda. Nie jest super głośna i chodzi stabilnie. Przyjemne dla oka i sensownie wpasowuje się do praktycznie każdego wnętrza łazienki! Polecam i zapraszam do użytkowania!

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki