Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch VarioPerfect WAN2427EPL czy BOSCH WAQ28461PL

Wynik

Zwycięzca:
BOSCH WAQ28461PL

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Bosch VarioPerfect WAN2427EPL

Ocena ogólna

Za: 3 powody

BOSCH WAQ28461PL
BOSCH WAQ28461PL

Cechy

Bosch
Bosch VarioPerfect WAN2427EPL
czy
BOSCH
BOSCH WAQ28461PL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
B
Klasa wirowania
B
Klasa energetyczna
A+++
Klasa energetyczna
A+++
FIZYCZNE
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

3 powody dla BOSCH WAQ28461PL

BOSCH WAQ28461PL
ZUŻYCIE
Wody na cykl 37 litrów czy 44 litry Pralka BOSCH WAQ28461PL zużywa o 7 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Bosch VarioPerfect WAN2427EPL.
WIROWANIE
Prędkość 1400 obr./min. czy 1200 obr./min. Pralka BOSCH WAQ28461PL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Bosch VarioPerfect WAN2427EPL.
FIZYCZNE
Szerokość 59,8 cm czy 60 cm BOSCH WAQ28461PL jest o 60 cm węższa od Bosch VarioPerfect WAN2427EPL.

2 powody dla Bosch VarioPerfect WAN2427EPL

Bosch VarioPerfect WAN2427EPL
FIZYCZNE
Głębokość 55 cm czy 59 cm Bosch VarioPerfect WAN2427EPL jest o 4 cm płytsza od BOSCH WAQ28461PL.
Ładowność 7 kg czy 8 kg W pralce Bosch VarioPerfect WAN2427EPL możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w BOSCH WAQ28461PL w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch VarioPerfect WAN2427EPL
 1. mam model WAN2427SPL (EPL zużywa mniej prądu a więcej wody, SPL-mniej wody a więcej prądu, poza tym są takie same)- bardzo funkcjonalna pralka, w pralce najbardziej podobają mi się opcje programów-na każdym standardowym programie który wybiera się na programatorze, użytkownik może ustawić zgodnie ze swoimi potrzebami temperaturę oraz ilość obrotów wirowania; do tego są dostępne opcje z praniem wstępnym i dodatkowym płukaniem (na każdym programie, a nie na wybranych); wygodną funkcją dodatkową jest time perfect-opcja skrócenia czasu prania lub eco-perfect – opcja wydłużenia nieco czasu prania – to super wygodne gdy masz ograniczony czas na pranie, np. wychodzisz do pracy i chcesz powiesić pranie przed wyjściem, albo nieco dłużej prać mocno zabrudzone rzeczy; ja wtedy tak ustawiam sobie czas, by pranie skończyło mi się w odpowiednim momencie; do tego często korzystam z funkcji odroczenia czasu prania – wstawiam pralkę tak, żeby pranie skończyło się tuż przed moim powrotem z pracy – wtedy ubrania nie zdążą się pognieść a ja mam czas na powieszenie; korzystam też często z prania nocnego – jest ciche i wygodne jako opcja prania codziennego. mega wygodna jest opcja "pauzy" która daje możliwość dołożenia prania, jeśli o czymś zapomniałeś - wiele pralek ma blokadę już po chwili, ta ma blokadę tylko na wysokich temp. >50 st lub gdy jest duży poziom wody w pralce; bardzo często dorzucam jakieś drobiazgi w trakcie prania; poza tym jeżeli chodzi o budowę – to po prostu zwykła pralka. ale pralka ma być zwykła, ma po prostu prać. a funkcje są mega praktyczne. ważne jeszcze, że wyświetlacz jest prosty i przejrzysty, obsługa pralki jest banalnie prosta – u nas w domu pranie z radością wstawiają dzieci. moja mama wstawia swoją pralkę lg z instrukcją obsługi...

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 2. Pralką zamówiona dla mojej Mamy. Spełnia oczekiwania i wymogi w 100 %. Przetestowane wszystkie programy, Efekt prania zadowalający. Pralka cicha i łatwa w obsłudze. Duży i szeroki wsyp na pranie. Ważna kwestia to "pióra' w bębnie są metalowe czyli na stałe przypisane do bębna gdzie w obecnie w pralkach montuje się plastiki, które z czasem odpadają i pranie nie jest już wykonane prawidłowo. Mam nadzieje,że posłuży dobrych lat

  Opinie napisał(a) CooldBeer dnia

  Zalety
  stabilność pracy
 3. Po 18 miesiącach użytkowania (gwarancja ważna) podczas prania wyrwało kawałek kołnierza. Serwisant stwierdził, że przytrzaśnięta została odzież podczas zamykania. Na pytanie, dlaczego nie zadziałał czujnik zamknięcia drzwi, nie umiał odpowiedzieć. Twierdził, że użytkownik jest wszystkiemu winny. Koszt naprawy 270 zł. Przestrzegam. Gwarancja bezużyteczna.

  Opinie napisał(a) AA dnia

100% poleca ten produkt

BOSCH WAQ28461PL
 1. Sprawdźcie miejsce w łazience. Długie programy ekologiczne trwają ponad 3h, ale podobno pije połowę wody. Silnik z komutatorem nieco głośniejszy od mojej poprzedniej pralki z silnikiem indukcyjnym, ale we włoskiej poobrywały się lamelki z bębna, w ta pralka ma szansę mnie przeżyć, zobaczymy ile wytrzyma grzałka. Normalnie szatan nie pralka, zajfajne przyciski dotykowe jak w przemysłowej spawarce. Bardzo łatwe nastawianie programów, emeryci współużytkownicy zachwyceni. Jak zawsze nie mieli czasu czytać instrukcji i mają czyste ubrania. Sukces jest.

  Opinie napisał(a) Czarek dnia

 2. Pralka spisuje się bardzo dobrze. Wiruje z prędkością 1400 obrotów na minutę, a mimo to jest bardzo cicha. Pierwszy miesiąc użytkowania na plus

  Opinie napisał(a) wst dnia

 3. Super pralka polecam wszystkim. Proste menu. Cicha, dobrze pierze, super wirowanie.

  Opinie napisał(a) Mirosław dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki