Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch VarioPerfect WAN2427EPL czy BOSCH WAQ28461PL

Wynik

Zwycięzca:
BOSCH WAQ28461PL

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Bosch VarioPerfect WAN2427EPL

Ocena ogólna

Za: 3 powody

BOSCH WAQ28461PL
BOSCH WAQ28461PL

Cechy

Bosch
Bosch VarioPerfect WAN2427EPL
czy
BOSCH
BOSCH WAQ28461PL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
B
Klasa wirowania
B
Klasa energetyczna
A+++
Klasa energetyczna
A+++
FIZYCZNE
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

3 powody dla BOSCH WAQ28461PL

BOSCH WAQ28461PL
ZUŻYCIE
Wody na cykl 37 litrów czy 44 litry Pralka BOSCH WAQ28461PL zużywa o 7 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Bosch VarioPerfect WAN2427EPL.
WIROWANIE
Prędkość 1400 obr./min. czy 1200 obr./min. Pralka BOSCH WAQ28461PL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Bosch VarioPerfect WAN2427EPL.
FIZYCZNE
Szerokość 59,8 cm czy 60 cm BOSCH WAQ28461PL jest o 60 cm węższa od Bosch VarioPerfect WAN2427EPL.

2 powody dla Bosch VarioPerfect WAN2427EPL

Bosch VarioPerfect WAN2427EPL
FIZYCZNE
Głębokość 55 cm czy 59 cm Bosch VarioPerfect WAN2427EPL jest o 4 cm płytsza od BOSCH WAQ28461PL.
Ładowność 7 kg czy 8 kg W pralce Bosch VarioPerfect WAN2427EPL możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w BOSCH WAQ28461PL w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch VarioPerfect WAN2427EPL
 1. Pralką zamówiona dla mojej Mamy. Spełnia oczekiwania i wymogi w 100 %. Przetestowane wszystkie programy, Efekt prania zadowalający. Pralka cicha i łatwa w obsłudze. Duży i szeroki wsyp na pranie. Ważna kwestia to "pióra' w bębnie są metalowe czyli na stałe przypisane do bębna gdzie w obecnie w pralkach montuje się plastiki, które z czasem odpadają i pranie nie jest już wykonane prawidłowo. Mam nadzieje,że posłuży dobrych lat

  Opinie napisał(a) CooldBeer dnia

  Zalety
  stabilność pracy
 2. Po 18 miesiącach użytkowania (gwarancja ważna) podczas prania wyrwało kawałek kołnierza. Serwisant stwierdził, że przytrzaśnięta została odzież podczas zamykania. Na pytanie, dlaczego nie zadziałał czujnik zamknięcia drzwi, nie umiał odpowiedzieć. Twierdził, że użytkownik jest wszystkiemu winny. Koszt naprawy 270 zł. Przestrzegam. Gwarancja bezużyteczna.

  Opinie napisał(a) AA dnia

 3. Pralkę Bosch VarioPerfect WAN2427EPL kupiłem dwa tygodnie temu. Pracuje wyśmienicie. Silnika praktycznie nie słychać, jedynie słyszalne dźwięki to pobieranie wody, przewracające się pranie w trakcie cyklu, spuszczanie wody. Ogólnie jestem super zadowolony. Funkcjonalne pokrętło do wyboru programów, możliwość zmian temperatury, obrotów wirowania w trakcie trwania prania jest super zaletą. Pralkę kupiłem online uprzednio oglądając ją w sklepie stacjonarnym. Zdecydowanie polecam. Pralka spełnia w pełni moje oczekiwania, a nawet je przerosła. Jest to co potrzeba. Poprzednio miałem electroluxa ews1021, z którego jestem do tej pory zadowolony, który pracował i pracuje dalej od ponad 10lat (pralka podobnej klasy, tylko mniejsza). Po zakupie Boscha WAN2427EPL bardzo szybko polubiłem ten model.

  Opinie napisał(a) Marcin dnia

  Zalety
  efektywność
  głośność pracy
  zużycie energii

100% poleca ten produkt

BOSCH WAQ28461PL
 1. Sprawdźcie miejsce w łazience. Długie programy ekologiczne trwają ponad 3h, ale podobno pije połowę wody. Silnik z komutatorem nieco głośniejszy od mojej poprzedniej pralki z silnikiem indukcyjnym, ale we włoskiej poobrywały się lamelki z bębna, w ta pralka ma szansę mnie przeżyć, zobaczymy ile wytrzyma grzałka. Normalnie szatan nie pralka, zajfajne przyciski dotykowe jak w przemysłowej spawarce. Bardzo łatwe nastawianie programów, emeryci współużytkownicy zachwyceni. Jak zawsze nie mieli czasu czytać instrukcji i mają czyste ubrania. Sukces jest.

  Opinie napisał(a) Czarek dnia

 2. Pralka spisuje się bardzo dobrze. Wiruje z prędkością 1400 obrotów na minutę, a mimo to jest bardzo cicha. Pierwszy miesiąc użytkowania na plus

  Opinie napisał(a) wst dnia

 3. Super pralka polecam wszystkim. Proste menu. Cicha, dobrze pierze, super wirowanie.

  Opinie napisał(a) Mirosław dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki