Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

BOSCH WAB 2026 SPL czy Bosch WAE2446KPL

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam

Ocena ogólna

Za: 2 powody

BOSCH WAB 2026 SPL

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Bosch WAE2446KPL
Remis

Cechy

BOSCH
BOSCH WAB 2026 SPL
czy
Bosch
Bosch WAE2446KPL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
C
Klasa wirowania
C
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

2 powody dla BOSCH WAB 2026 SPL

BOSCH WAB 2026 SPL
FIZYCZNE
Głębokość 56 cm czy 59 cm BOSCH WAB 2026 SPL jest o 3 cm płytsza od Bosch WAE2446KPL.
Ładowność 5,5 kg czy 7 kg W pralce BOSCH WAB 2026 SPL możesz wyprać o 1,5 kg więcej odzieży niż w Bosch WAE2446KPL w czasie jednego prania.

2 powody dla Bosch WAE2446KPL

Bosch WAE2446KPL
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Bosch WAE2446KPL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż BOSCH WAB 2026 SPL.
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A+ Bosch WAE2446KPL zużywa mniej energii niż BOSCH WAB 2026 SPL.

Opinie

100% poleca ten produkt

BOSCH WAB 2026 SPL
 1. dobra pralka, mam ją już kilka lat bez awarii. polecam

  Opinie napisał(a) Katarzyna Cybulska dnia

  Zalety
  skrócony czas prania
  ustawienie czasu prania
  Wady
  dość głośna
 2. Pralka ładna, funkcjonalna, łatwa w obsłudze, mogłaby lepiej i ciszej wirować, poza tym ok. Można ustawiać dowolne konfiguracje programów.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

100% poleca ten produkt

Bosch WAE2446KPL
 1. Witam. Pralka polecona przez sprzedawcę w sklepie stacjonarnym. Pralka przez 3,5 roku prawowała się idealnie. Raz postawiona nie wymagała żadnych zabiegów regulacyjnych itp, itd. Życia lekkiego nie miała, bo pranie było robione codziennie (dwójka małych dzieci). Po 3,5 roku padła grzałka i 2 (dwa!!) dni później szczotki od silnika. No cóż... szkoda. Na razie czeka na nowe szczotki i trzeba będzie sprawdzić jeszcze łożyska na silniku. Przed zakupem polecam poczytać opinie na znanym forum na literkę "e", o tym co się dzieje, jak szczotki silnika się skończą i użytkownik nie zdąży ich wymienić. Czy bym kupił jeszcze raz? Nie wiem. Może trafił mi się wadliwy model. Siostra posiada pralkę bosch już 18 lat i nadal pierze (nie wiem czy było coś robione typu łożyska itp). Decyzję o zakupie podejmuję oczywiście przyszły właściciel ;) Pozdrawiam. Plusy: - wirowanie 1200 rpm Minusy: - trwałość - grzałka i szczotki silnika wytrzymały ok 3,5 roku (no i zobaczymy co z łożyskami na silniku) - panel dotykowy - a dokładnie jego czułość. Raz przez jedno dotknięcie można wykonać 4-5 kroków (poleceń), a raz można dotykać i nic się nie dzieje. - brak programu szybkiego na ok 30 minut (jest na 15 minut)

  Opinie napisał(a) G.M. dnia

  Zalety
  cichy
  efektywność
  funkcjonalność
  głośność pracy
  ładowność
  stabilność pracy
  zużycie energii
  Wady
  szeroki wachlarz trybów prania
 2. Pralkę polecił mi moje rodzeństwo gdyż są z niej bardzo zadowoleni. Pralka jest cicha,przyjemnie pracuje a wiele trybów prania pozwala dostosować pranie do moich potrzeb. Po zakończeniu prania,pralka powiadamia nas o skończonym praniu poprzez alarm. Jest bardzo pojemna, 7 kilogramów i maksymalna ilość obrotów wynosząca 1200 jest dla mnie w zupełni satysfakcjonująca. Cena tej pralki jak do jakości pracy oraz prania jest bardzo dobra, i jestem z tej palki w 100% zadowolony i mogę ją innym polecić.

  Opinie napisał(a) Michał dnia

  Zalety
  alarm po zakończniu prania
  cena
  cichy
  dobre płukanie
 3. Kupiłem tą pralke gdyż rodzice mają podobną i są bardzo zadowoleni. Cicha praca, delikatnie wkreca sie na wysokie obroty nie wywołujac przy tym wielkich drgań. Pojemna bo aż 7 kg, do tego oferuję wirowanie do 1200 obrotów na minute. Podoba mi sie też ze piszczy po skończonym cyklu prania. Dobrze też płucze - nie trafiło mi sie wyjąć niedopłukanego prania co w innych pralkach sie trafia.

  Opinie napisał(a) Marcin dnia

  Zalety
  głośność pracy
  pojemność
  szeroki wachlarz trybów prania
  zużycie energii
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki