Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch WAB 24262PL czy Bosch WAE 2039 KPL

Wynik

Zwycięzca:
Bosch WAB 24262PL

Ocena ogólna

Za: 4 powody

Bosch WAB 24262PL

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Bosch WAE 2039 KPL
Bosch WAB 24262PL

Cechy

Bosch
Bosch WAB 24262PL
czy
Bosch
Bosch WAE 2039 KPL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
C
Klasa wirowania
C
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Głębokość
59 cm
Głębokość
59 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DRZWI
Kąt otwierania
Niepełny
Kąt otwierania
Pełny
Kierunek otwierania
Lewy
Kierunek otwierania
Lewy
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch
pozostałe
Zabezpieczenie przeciwwypływowe
Wielokrotne zabezpieczenie przed zalaniem
Zabezpieczenie przeciwwypływowe
Wielokrotne zabezpieczenie przed zalaniem
Sterowanie
Elektroniczne
Sterowanie
Elektroniczne
Opóźniony start
Max 24h
Opóźniony start
Max 24h
Wyświetlacz elektroniczny
tak
Wyświetlacz elektroniczny
tak
Linia
Classixx 6
Linia
Maxx for Kids
Równomierne rozłożenie ładunku
tak
Równomierne rozłożenie ładunku
tak
Klasa efektywności prania
A
Klasa efektywności prania
A
Regulacja
Tak
Regulacja
Tak
Inne
EcoPerfect
TimePerfect
Inne
Sygnał akustyczny potwierdzający wybraną funkcję
Wskaźnik pozostałego czasu prania
Wskaźnik przebiegu programów
Zastosowane technologie
VarioPerfect
Zastosowane technologie
Ochrona przed zgnieceniem
Płukanie extra Kids

Przewagi

4 powody dla Bosch WAB 24262PL

Bosch WAB 24262PL
ZUŻYCIE
Wody na cykl 11 litrów czy 47 litrów Pralka Bosch WAB 24262PL zużywa o 36 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Bosch WAE 2039 KPL.
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Bosch WAB 24262PL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Bosch WAE 2039 KPL.
FIZYCZNE
Ładowność 5,5 kg czy 7,5 kg W pralce Bosch WAB 24262PL możesz wyprać o 2 kg więcej odzieży niż w Bosch WAE 2039 KPL w czasie jednego prania.
pozostałe
Energii [kWh/cykl] 0.91 czy 1.05 Pralka Bosch WAB 24262PL zużywa o 0,14 kWh mniej energii w czasie jednego cyklu niż Bosch WAE 2039 KPL.

3 powody dla Bosch WAE 2039 KPL

Bosch WAE 2039 KPL
KLASA
Klasa energetyczna A++ czy A+ Bosch WAE 2039 KPL zużywa mniej energii niż Bosch WAB 24262PL.
pozostałe
Wysokość [cm] 84.8 czy 85 Bosch WAE 2039 KPL jest o 0,2 cm mniejsza od Bosch WAB 24262PL.
Poziom hałasu podczas wirowania [dB] 74 czy 76 Podczas wirowania pralka Bosch WAE 2039 KPL jest o 2 dB bardziej cicha od Bosch WAB 24262PL.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch WAB 24262PL
 1. Pralkę Bosch mam od niedawna, ale nie jestem w stanie powiedzieć o niej złego słowa. Programowanie jest intuicyjne i dziecinie proste. Ogromny wybór programów (w tym jeansy, puch, program szybki 30 minut i 15 minut). Pralka rewelacyjnie wiruje, przy maksymalnych obrotach (1200) ubrania wyciągam niemal suche. Świetna jest funkcja TimePerfect, która pozwala wyprać rewelacyjnie w o połowę krótszym czasie. Mam malutkie dziecko i piorę często, korzystam też z funkcji WodaPlus, która pozwala wypłukać dokładnie detergenty z ubranek, dzięki temu skóra dziecka jest bezpieczniejsza. Ta funkcja doskonale sprawdza się też przy praniu większych rzeczy jak kurtki czy pościel. Przydatna dla ludzi posiadających taryfę nocną jest możliwość zaprogramowania opóźnionego startu prania.

  Opinie napisał(a) Agnieszka Zmysłowska dnia

  Zalety
  dodatkowe funkcje jak timeperfect oraz w
  duża ilość programów
  możliwość opóźnienia startu
  możliwość zmiany prędkości wirowania
  prosta obsługa
  Wady
  nie dostrzegam
 2. Jak to mówią "Jeszcze się taki nie narodził co by każdemu dogodził", w tym wypadku to przysłowie odbiega od rzeczywistości. Praleczka jest ładna i estetyczna o głębokość 56cm, co pozwala na dopasowanie do niemalże każdej wnęki. Duża pojemność bębna 5,5kg pozwala na swobodne rozmieszczenie prania, a także na włożenie większej ilości ubrań co przekłada się na oszczędność czasu i energii. Mnogi wybór programów pozwala idealnie dopasować moje potrzeby. Bardzo sobie chwalę program 15 minutowy, gdzie odświeżam moje jednodniowe koszulki w bardzo szybkim czasie. Programy VarioPerfect pozwalają dostosować moje potrzeby w bardzo łatwy sposób. Jeśli siedzę w domu i mam dużo czasu to po prostu włączam program EcoPerfect, przy czym wydłuża się czas prania, ale za to mam o wiele większą oszczędność wody. Jeśli natomiast muszę szybko wyjść z domu, to od razu włączam program TimePerfect i już czas zmniejsza się o 1/3. Reasumując moją opinię pralka Bosch Classixx 6 VarioPerfect WAB24262PL sprawdzi się u wymagających, jak i mniej wymagających osób. Duża ilość programów pozwoli na dopasowanie odpowiedniej temperatury jak i szybkości wirowania do odpowiedniego typu materiałów. Prostota i funkcjonalność pozwoli nawet starszym osobom na szybką obsługę pralki. Różnego rodzaju zabezpieczenia ( przed dziećmi, przed zalaniem) pozwolą nam na poczucie bezpieczeństwa, gdy akurat musieliśmy wyjść do sklepu. Polecam ten produkt każdej osobie, która za niską cenę chciałaby mieć produkt najwyższej niemieckiej jakości.

  Opinie napisał(a) Mateusz dnia

100% poleca ten produkt

Bosch WAE 2039 KPL
 1. Mam dwojkę malych dzieci, pralka chodzi u mnie codziennie. Jestem bardzo ale to bardzo zadowolona z mojej pralki. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodla. Ma świetne programy np. na krótki pranie, pranie bez zagnieceń, pranie koszul. Do tego bardzo cicho chodzi. No jest rewelacyjna. Nie wyobrażam sobie codziennego życia bez mojej pralki. Gorąco wszystkim polecam pralki marki Bosh. Namówiłam już moją mamę i siostrę i są zachwycone. To naprawdę szczera opinia wypraktykowana. Polecam i pozdrawiam.

  Opinie napisał(a) Edyta Woińska dnia

  Zalety
  bardzo ładna wizualnie
  cichy tryb chodzenia
  duza ilość programów prania
  nie psuje się mimo częstego użytkowania.
  Wady
  jak dla mnie nie ma
 2. Wyżej wymieniony model pralki zakupiłam wraz z mężem kiedy wprowadzaliśmy się do nowego mieszkania, w momencie kiedy byłam w ciąży. Teraz kiedy synek jest już z nami w 100% mogę rzetelnie ocenić i polecić wszystkim rodzicom tę pralkę, gdyż specjalna funkcja dodatkowego płukania jest idealna dla takich maluszków, a ja jako matka jestem spokojna o zdrowie mojego dziecka.

  Opinie napisał(a) Emilia Trembowska dnia

  Zalety
  "przyjazna" skórze dziecka
  bardzo pojemna
  cicha podczas prania
  funkcja skróconego prania
  nowoczesny wygląd
  oszczędność wody
  program 15 min
  tryb dodatkowego płukania
  Wady
  wystające główne pokrętło (brak możliwoś
 3. Pralka wyróżnia się tym, że posiada duży wybór programów do prania: super krótki 15minut, 40minut, oraz wiele innych jak: jeans, program do prania ubranek dla dzieci,tkaniny lekkie, program bawełna posiada zakres możliwości ustawienia różnych temperatur prania.itp.dodatkowe funkcje takie jak: dodatkowe płukanie, czy wybielanie. , Dużym Plusem jest wyświetlacz, pokazuje w jakiej fazie prania jest pralka oraz odlicza czas do zakończenia prania. Pralka świetnie wiruje. Możliwość ustawienia czasu automatycznego rozpoczęcia prania. Pralka spełnia wszystkie moje oczekiwania, dobra jakość za przystępną cenę. Zdecydowanie polecam.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki