Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch WAB20264PL czy Bosch WAE2037EPL

Wynik

Zwycięzca:
Bosch WAB20264PL

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Bosch WAB20264PL

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Bosch WAE2037EPL
Bosch WAB20264PL

Cechy

Bosch
Bosch WAB20264PL
czy
Bosch
Bosch WAE2037EPL
WIROWANIE
Prędkość
1000 obr./min.
Prędkość
1000 obr./min.
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
C
Klasa wirowania
C
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

3 powody dla Bosch WAB20264PL

Bosch WAB20264PL
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ Bosch WAB20264PL zużywa mniej energii niż Bosch WAE2037EPL.
FIZYCZNE
Głębokość 58 cm czy 59 cm Bosch WAB20264PL jest o 1 cm płytsza od Bosch WAE2037EPL.
Ładowność 6 kg czy 7 kg W pralce Bosch WAB20264PL możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w Bosch WAE2037EPL w czasie jednego prania.

1 powód dla Bosch WAE2037EPL

Bosch WAE2037EPL
ZUŻYCIE
Wody na cykl 11 litrów czy 48 litrów Pralka Bosch WAE2037EPL zużywa o 37 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Bosch WAB20264PL.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch WAB20264PL
 1. Równe 2.5 roku i pralkę szlag trafił- nie będę się rozpisywał co się zepsuło bo szkoda strzępić ryja. Czyli firma bosch wpisuje się w niby to teorie spiskowe tyczące produkowania sprzętów agd-rtv na nieco ponad 2 lata użytkowania. Tej firmie już podziękuję!!!!

  Opinie napisał(a) null dnia

 2. Mam mieszane uczucia co do tej pralki. Był to dość impulsywny zakup, aczkolwiek na co dzień myślę, że jest wystarczająca. Wirowanie 1000 obrotów - dzięki temu ubrania wychodzą z pralki wilgotne, ale przydałoby się 1200. Maksymalna temperatura prania 60st.C. - ręczników nie wyparzę. Ładowność bębna do 6 kg - zimowa kołdra nie wejdzie. Oczywiście wszystkie te cechy są potrzebne tylko kilka razy w ciągu użytkowania, więc nie przeszkadza to w normalnym użytkowaniu. Klasa energetyczna A+++ spełnia swoje najważniejsze zadanie, czyli dzięki temu dużo oszczędzamy. Użytkujemy pralkę półtora roku i działa bez zarzutu. Ciekawe programy pozwalają wyprać wszystko i dostosować do tego temperaturę i obroty oraz czas. Fantastyczny tryb "Time perfect" skraca czas prania oraz zużycie wody i prądu.

  Opinie napisał(a) AsiaPo dnia

 3. Za tą cenę nie można narzekać. Pralka godna polecenie. Ubrania doprane. Wiele różnych programów, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Hałas, jak dla mnie standardowy, jeszcze nie słyszałam cichej pralki. Duży plus, to możliwość odpompowania wody, teraz nie każda pralka ma taka opcję. Trzeba zwrócić uwagę na to, że nie każdy program można zmienić, choć wiele programów można modyfikować pod siebie. Nie można napchać do pełna, ponieważ nie dopiera wtedy ubrań. Teoretycznie wiem, że zawsze trzeba zostawić trochę pustego miejsca, ale zdarza mi się za dużo napakować i wtedy niektóre rzeczy muszę prać ponownie. Ogólnie jestem zadowolona. Pralki używam od listopada 2015 r.

  Opinie napisał(a) Katarzyna dnia

100% poleca ten produkt

Bosch WAE2037EPL
 1. Ten model pralki polecił mi BOSCH POLSKA. Od czterech lat pracuje codziennie. Do dziś bez żadnej usterki. Wygląda jak nowa.

  Opinie napisał(a) dnia

 2. praplka ok ale cena za wysoka jak za taki model

  Opinie napisał(a) jozef dnia

 3. Pralkę kupiłam 3 lata temu, ma trójkę dzieci , pralka pierze codziennie. Jest cicha, super wiruje i co najważniejsze bęben ma wsadu do 7 kg. Produkt super polecam..

  Opinie napisał(a) Beata Trelińska dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki