Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

BOSCH WAB24264PL czy Bosch WAE 2039 KPL

Wynik

Zwycięzca:
BOSCH WAB24264PL

Ocena ogólna

Za: 5 powodów

BOSCH WAB24264PL

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Bosch WAE 2039 KPL
BOSCH WAB24264PL

Cechy

BOSCH
BOSCH WAB24264PL
czy
Bosch
Bosch WAE 2039 KPL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
C
Klasa wirowania
C
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

5 powodów dla BOSCH WAB24264PL

BOSCH WAB24264PL
ZUŻYCIE
Wody na cykl 48 litrów czy 47 litrów Pralka BOSCH WAB24264PL zużywa o 1 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Bosch WAE 2039 KPL.
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka BOSCH WAB24264PL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Bosch WAE 2039 KPL.
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ BOSCH WAB24264PL zużywa mniej energii niż Bosch WAE 2039 KPL.
FIZYCZNE
Głębokość 56 cm czy 59 cm BOSCH WAB24264PL jest o 3 cm płytsza od Bosch WAE 2039 KPL.
Ładowność 6 kg czy 7,5 kg W pralce BOSCH WAB24264PL możesz wyprać o 1,5 kg więcej odzieży niż w Bosch WAE 2039 KPL w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

BOSCH WAB24264PL
 1. Na Zachodniej stronie firmy Bosch jest znacznie bogatsza oferta... i niedostępna w Polsce. Pralki tej firmy produkowane tu w Polsce, początkowe symbole zaczynają się od WAE, WAN – pełnowymiarowe... na niemieckiej stronie Bosch mają także napisy EXCLUSIVE. NIESTETY NICZEGO TAKIEGO TU W POLSCE NIE KUPIMY, NAWET PRZEZ INTERNET (podobno jesteśmy w UE). I już na koniec, dla szukających pralek marki Bosch... Początek symbolu, to kraj jego produkcji. WAW, WAY – pralki pełnowymiarowe produkowane w Niemczech WAT, WAB, WAQ – pełnowymiarowe, Turcja WAE, WAN – pełnowymiarowe, Polska WLG, WLK, WLT – pralki płytkie, Rosja

  Opinie napisał(a) Kazimierz dnia

 2. Pralka z czytelnym wyświetlaczem - po wyborze programu po kolei pokazują się czas prania, prędkość wirowania, temperatura wody i wielkość wsadu - co ważne by nie przeładować bębna w danym programie i dobrze doprać pranie, programy krótkie 15 i 30 st., program mix dla różnych typów tkanin 57 minut 40 st., wirowanie ok, sygnał dźwiękowy informujący o zakończeniu prania przydatny, szybkie regulowanie temperatury wody od zimnej do 90 st i obrotów wirownia w programach dla bawełny, opcja skracania czasu prania przy połowie wsadu, program do ubrań sportowych i anty alergia z dodatkowym płukaniem, polecam

  Opinie napisał(a) anzo dnia

 3. Jak za takie pieniądze to rewelacja.

  Opinie napisał(a) Marko dnia

100% poleca ten produkt

Bosch WAE 2039 KPL
 1. Mam dwojkę malych dzieci, pralka chodzi u mnie codziennie. Jestem bardzo ale to bardzo zadowolona z mojej pralki. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodla. Ma świetne programy np. na krótki pranie, pranie bez zagnieceń, pranie koszul. Do tego bardzo cicho chodzi. No jest rewelacyjna. Nie wyobrażam sobie codziennego życia bez mojej pralki. Gorąco wszystkim polecam pralki marki Bosh. Namówiłam już moją mamę i siostrę i są zachwycone. To naprawdę szczera opinia wypraktykowana. Polecam i pozdrawiam.

  Opinie napisał(a) Edyta Woińska dnia

 2. Wyżej wymieniony model pralki zakupiłam wraz z mężem kiedy wprowadzaliśmy się do nowego mieszkania, w momencie kiedy byłam w ciąży. Teraz kiedy synek jest już z nami w 100% mogę rzetelnie ocenić i polecić wszystkim rodzicom tę pralkę, gdyż specjalna funkcja dodatkowego płukania jest idealna dla takich maluszków, a ja jako matka jestem spokojna o zdrowie mojego dziecka.

  Opinie napisał(a) Emilia Trembowska dnia

 3. Pralka wyróżnia się tym, że posiada duży wybór programów do prania: super krótki 15minut, 40minut, oraz wiele innych jak: jeans, program do prania ubranek dla dzieci,tkaniny lekkie, program bawełna posiada zakres możliwości ustawienia różnych temperatur prania.itp.dodatkowe funkcje takie jak: dodatkowe płukanie, czy wybielanie. , Dużym Plusem jest wyświetlacz, pokazuje w jakiej fazie prania jest pralka oraz odlicza czas do zakończenia prania. Pralka świetnie wiruje. Możliwość ustawienia czasu automatycznego rozpoczęcia prania. Pralka spełnia wszystkie moje oczekiwania, dobra jakość za przystępną cenę. Zdecydowanie polecam.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  energooszczędność
  duży zakres regulacji
  praktyczny
  pojemność
  niezawodność
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki