Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch WAE 2039 KPL czy Bosch WAE2049FPL

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Bosch WAE 2039 KPL

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Bosch WAE2049FPL
Remis

Cechy

Bosch
Bosch WAE 2039 KPL
czy
Bosch
Bosch WAE2049FPL
WIROWANIE
Prędkość
1000 obr./min.
Prędkość
1000 obr./min.
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Głębokość
59 cm
Głębokość
59 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

2 powody dla Bosch WAE 2039 KPL

Bosch WAE 2039 KPL
ZUŻYCIE
Wody na cykl 47 litrów czy 48,5 litra Pralka Bosch WAE 2039 KPL zużywa o 1,5 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Bosch WAE2049FPL.
KLASA
Klasa wirowania C czy D Bosch WAE 2039 KPL ma lepszą klasę wirowania od Bosch WAE2049FPL.

2 powody dla Bosch WAE2049FPL

Bosch WAE2049FPL
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ Bosch WAE2049FPL zużywa mniej energii niż Bosch WAE 2039 KPL.
FIZYCZNE
Ładowność 7 kg czy 7,5 kg W pralce Bosch WAE2049FPL możesz wyprać o 0,5 kg więcej odzieży niż w Bosch WAE 2039 KPL w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch WAE 2039 KPL
 1. Mam dwojkę malych dzieci, pralka chodzi u mnie codziennie. Jestem bardzo ale to bardzo zadowolona z mojej pralki. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodla. Ma świetne programy np. na krótki pranie, pranie bez zagnieceń, pranie koszul. Do tego bardzo cicho chodzi. No jest rewelacyjna. Nie wyobrażam sobie codziennego życia bez mojej pralki. Gorąco wszystkim polecam pralki marki Bosh. Namówiłam już moją mamę i siostrę i są zachwycone. To naprawdę szczera opinia wypraktykowana. Polecam i pozdrawiam.

  Opinie napisał(a) Edyta Woińska dnia

 2. Wyżej wymieniony model pralki zakupiłam wraz z mężem kiedy wprowadzaliśmy się do nowego mieszkania, w momencie kiedy byłam w ciąży. Teraz kiedy synek jest już z nami w 100% mogę rzetelnie ocenić i polecić wszystkim rodzicom tę pralkę, gdyż specjalna funkcja dodatkowego płukania jest idealna dla takich maluszków, a ja jako matka jestem spokojna o zdrowie mojego dziecka.

  Opinie napisał(a) Emilia Trembowska dnia

 3. Pralka wyróżnia się tym, że posiada duży wybór programów do prania: super krótki 15minut, 40minut, oraz wiele innych jak: jeans, program do prania ubranek dla dzieci,tkaniny lekkie, program bawełna posiada zakres możliwości ustawienia różnych temperatur prania.itp.dodatkowe funkcje takie jak: dodatkowe płukanie, czy wybielanie. , Dużym Plusem jest wyświetlacz, pokazuje w jakiej fazie prania jest pralka oraz odlicza czas do zakończenia prania. Pralka świetnie wiruje. Możliwość ustawienia czasu automatycznego rozpoczęcia prania. Pralka spełnia wszystkie moje oczekiwania, dobra jakość za przystępną cenę. Zdecydowanie polecam.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  energooszczędność
  duży zakres regulacji
  praktyczny
  pojemność
  niezawodność

100% poleca ten produkt

Bosch WAE2049FPL
 1. Pralka jest super a mianowicie : posiada dużo programów - nawet 15-to minutowy, jest bardzo cicha, zużywa niewiele energii .Warta jest tej ceny.

  Opinie napisał(a) Stasia dnia

 2. Produkt bardzo dobrze się sprawuje , jest ładny i ma to co chciałem - dużo programów , jest cicha , tania w eksploatacji ! Polecam !!!

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 3. Super praleczka i bardzo cicha. Pachnąca i czysta odzież :-) czego chcieć więcej

  Opinie napisał(a) Krzysiek dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki