Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch WAE 2039 KPL czy Bosch WAN2826EPL

Wynik

Zwycięzca:
Bosch WAN2826EPL

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Bosch WAE 2039 KPL

Ocena ogólna

Za: 4 powody

Bosch WAN2826EPL
Bosch WAN2826EPL

Cechy

Bosch
Bosch WAE 2039 KPL
czy
Bosch
Bosch WAN2826EPL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

4 powody dla Bosch WAN2826EPL

Bosch WAN2826EPL
WIROWANIE
Prędkość 1400 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Bosch WAN2826EPL wiruje z prędkością o 400 obr./min większą niż Bosch WAE 2039 KPL.
KLASA
Klasa wirowania B czy C Bosch WAN2826EPL ma lepszą klasę wirowania od Bosch WAE 2039 KPL.
Klasa energetyczna A+++ czy A++ Bosch WAN2826EPL zużywa mniej energii niż Bosch WAE 2039 KPL.
FIZYCZNE
Głębokość 55 cm czy 59 cm Bosch WAN2826EPL jest o 4 cm płytsza od Bosch WAE 2039 KPL.

1 powód dla Bosch WAE 2039 KPL

Bosch WAE 2039 KPL
FIZYCZNE
Ładowność 7,5 kg czy 8 kg W pralce Bosch WAE 2039 KPL możesz wyprać o 0,5 kg więcej odzieży niż w Bosch WAN2826EPL w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch WAE 2039 KPL
 1. Mam dwojkę malych dzieci, pralka chodzi u mnie codziennie. Jestem bardzo ale to bardzo zadowolona z mojej pralki. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodla. Ma świetne programy np. na krótki pranie, pranie bez zagnieceń, pranie koszul. Do tego bardzo cicho chodzi. No jest rewelacyjna. Nie wyobrażam sobie codziennego życia bez mojej pralki. Gorąco wszystkim polecam pralki marki Bosh. Namówiłam już moją mamę i siostrę i są zachwycone. To naprawdę szczera opinia wypraktykowana. Polecam i pozdrawiam.

  Opinie napisał(a) Edyta Woińska dnia

 2. Wyżej wymieniony model pralki zakupiłam wraz z mężem kiedy wprowadzaliśmy się do nowego mieszkania, w momencie kiedy byłam w ciąży. Teraz kiedy synek jest już z nami w 100% mogę rzetelnie ocenić i polecić wszystkim rodzicom tę pralkę, gdyż specjalna funkcja dodatkowego płukania jest idealna dla takich maluszków, a ja jako matka jestem spokojna o zdrowie mojego dziecka.

  Opinie napisał(a) Emilia Trembowska dnia

 3. Pralka wyróżnia się tym, że posiada duży wybór programów do prania: super krótki 15minut, 40minut, oraz wiele innych jak: jeans, program do prania ubranek dla dzieci,tkaniny lekkie, program bawełna posiada zakres możliwości ustawienia różnych temperatur prania.itp.dodatkowe funkcje takie jak: dodatkowe płukanie, czy wybielanie. , Dużym Plusem jest wyświetlacz, pokazuje w jakiej fazie prania jest pralka oraz odlicza czas do zakończenia prania. Pralka świetnie wiruje. Możliwość ustawienia czasu automatycznego rozpoczęcia prania. Pralka spełnia wszystkie moje oczekiwania, dobra jakość za przystępną cenę. Zdecydowanie polecam.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  energooszczędność
  duży zakres regulacji
  praktyczny
  pojemność
  niezawodność

100% poleca ten produkt

Bosch WAN2826EPL
 1. Ma wymienne łożyska - info od bosch...Cała seria pralek zaczynających się od WAN… i WAE… mają rozbieralny bęben i wymienne łożyska. Jednak nasz serwis nie wymienia samych łożysk, tylko łożyska wraz z tylną kadzią bębna. Oczywiście na własną rękę jest możliwość wymiany samych łożysk. Pralki z bębnem rozbieralnym i wymiennymi łożyskami są produkowane w Polsce. Model WAN2826EPL tak jak cała seria tych pralek ma rozbieralny bęben i ma możliwość wymiany samych łożysk. Tak jak wcześniej napisałem pralki WAN… i WAE… są produkowane w Polsce w fabryce w Łodzi.

  Opinie napisał(a) Wojsław dnia

 2. Pralka bardzo fajna., duży wsad, cicha, pranie dobrze odwirowane.

  Opinie napisał(a) Hanna2704 dnia

 3. Po pierwszym praniu super. Polecam.

  Opinie napisał(a) Renata dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki