Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch WAE 2039 KPL czy Bosch WAS24444PL

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Bosch WAE 2039 KPL

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Bosch WAS24444PL
Remis

Cechy

Bosch
Bosch WAE 2039 KPL
czy
Bosch
Bosch WAS24444PL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

3 powody dla Bosch WAE 2039 KPL

Bosch WAE 2039 KPL
ZUŻYCIE
Wody na cykl 47 litrów czy 48 litrów Pralka Bosch WAE 2039 KPL zużywa o 1 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Bosch WAS24444PL.
FIZYCZNE
Głębokość 59 cm czy 63 cm Bosch WAE 2039 KPL jest o 4 cm płytsza od Bosch WAS24444PL.
Ładowność 7,5 kg czy 8 kg W pralce Bosch WAE 2039 KPL możesz wyprać o 0,5 kg więcej odzieży niż w Bosch WAS24444PL w czasie jednego prania.

3 powody dla Bosch WAS24444PL

Bosch WAS24444PL
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Bosch WAS24444PL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Bosch WAE 2039 KPL.
KLASA
Klasa wirowania B czy C Bosch WAS24444PL ma lepszą klasę wirowania od Bosch WAE 2039 KPL.
Klasa energetyczna A+++ czy A++ Bosch WAS24444PL zużywa mniej energii niż Bosch WAE 2039 KPL.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch WAE 2039 KPL
 1. Mam dwojkę malych dzieci, pralka chodzi u mnie codziennie. Jestem bardzo ale to bardzo zadowolona z mojej pralki. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodla. Ma świetne programy np. na krótki pranie, pranie bez zagnieceń, pranie koszul. Do tego bardzo cicho chodzi. No jest rewelacyjna. Nie wyobrażam sobie codziennego życia bez mojej pralki. Gorąco wszystkim polecam pralki marki Bosh. Namówiłam już moją mamę i siostrę i są zachwycone. To naprawdę szczera opinia wypraktykowana. Polecam i pozdrawiam.

  Opinie napisał(a) Edyta Woińska dnia

 2. Wyżej wymieniony model pralki zakupiłam wraz z mężem kiedy wprowadzaliśmy się do nowego mieszkania, w momencie kiedy byłam w ciąży. Teraz kiedy synek jest już z nami w 100% mogę rzetelnie ocenić i polecić wszystkim rodzicom tę pralkę, gdyż specjalna funkcja dodatkowego płukania jest idealna dla takich maluszków, a ja jako matka jestem spokojna o zdrowie mojego dziecka.

  Opinie napisał(a) Emilia Trembowska dnia

 3. Pralka wyróżnia się tym, że posiada duży wybór programów do prania: super krótki 15minut, 40minut, oraz wiele innych jak: jeans, program do prania ubranek dla dzieci,tkaniny lekkie, program bawełna posiada zakres możliwości ustawienia różnych temperatur prania.itp.dodatkowe funkcje takie jak: dodatkowe płukanie, czy wybielanie. , Dużym Plusem jest wyświetlacz, pokazuje w jakiej fazie prania jest pralka oraz odlicza czas do zakończenia prania. Pralka świetnie wiruje. Możliwość ustawienia czasu automatycznego rozpoczęcia prania. Pralka spełnia wszystkie moje oczekiwania, dobra jakość za przystępną cenę. Zdecydowanie polecam.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  energooszczędność
  duży zakres regulacji
  praktyczny
  pojemność
  niezawodność

100% poleca ten produkt

Bosch WAS24444PL
 1. Łożyska padły po 6 latach.

  Opinie napisał(a) OK dnia

 2. Mam ja dwa tygodnie i jestem bardzo zadowolony. Fajnie pierze, super odwirowuje - pranie jest praktycznie suche. W trakcie prania daje znac kiedy wsypie za duzo proszku, dzieki temu czlowiek uczy sie na bledach. Pracuje bardzo bardzo cicho.

  Opinie napisał(a) Presses dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki