Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch WAE 2039 KPL czy BOSCH WAT24441PL

Wynik

Zwycięzca:
BOSCH WAT24441PL

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Bosch WAE 2039 KPL

Ocena ogólna

Za: 4 powody

BOSCH WAT24441PL
BOSCH WAT24441PL

Cechy

Bosch
Bosch WAE 2039 KPL
czy
BOSCH
BOSCH WAT24441PL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Głębokość
59 cm
Głębokość
59 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

4 powody dla BOSCH WAT24441PL

BOSCH WAT24441PL
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka BOSCH WAT24441PL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Bosch WAE 2039 KPL.
KLASA
Klasa wirowania B czy C BOSCH WAT24441PL ma lepszą klasę wirowania od Bosch WAE 2039 KPL.
Klasa energetyczna A+++ czy A++ BOSCH WAT24441PL zużywa mniej energii niż Bosch WAE 2039 KPL.
FIZYCZNE
Szerokość 59,8 cm czy 60 cm BOSCH WAT24441PL jest o 60 cm węższa od Bosch WAE 2039 KPL.

2 powody dla Bosch WAE 2039 KPL

Bosch WAE 2039 KPL
ZUŻYCIE
Wody na cykl 47 litrów czy 51 litrów Pralka Bosch WAE 2039 KPL zużywa o 4 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż BOSCH WAT24441PL.
FIZYCZNE
Ładowność 7,5 kg czy 9 kg W pralce Bosch WAE 2039 KPL możesz wyprać o 1,5 kg więcej odzieży niż w BOSCH WAT24441PL w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch WAE 2039 KPL
 1. Mam dwojkę malych dzieci, pralka chodzi u mnie codziennie. Jestem bardzo ale to bardzo zadowolona z mojej pralki. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodla. Ma świetne programy np. na krótki pranie, pranie bez zagnieceń, pranie koszul. Do tego bardzo cicho chodzi. No jest rewelacyjna. Nie wyobrażam sobie codziennego życia bez mojej pralki. Gorąco wszystkim polecam pralki marki Bosh. Namówiłam już moją mamę i siostrę i są zachwycone. To naprawdę szczera opinia wypraktykowana. Polecam i pozdrawiam.

  Opinie napisał(a) Edyta Woińska dnia

 2. Wyżej wymieniony model pralki zakupiłam wraz z mężem kiedy wprowadzaliśmy się do nowego mieszkania, w momencie kiedy byłam w ciąży. Teraz kiedy synek jest już z nami w 100% mogę rzetelnie ocenić i polecić wszystkim rodzicom tę pralkę, gdyż specjalna funkcja dodatkowego płukania jest idealna dla takich maluszków, a ja jako matka jestem spokojna o zdrowie mojego dziecka.

  Opinie napisał(a) Emilia Trembowska dnia

 3. Pralka wyróżnia się tym, że posiada duży wybór programów do prania: super krótki 15minut, 40minut, oraz wiele innych jak: jeans, program do prania ubranek dla dzieci,tkaniny lekkie, program bawełna posiada zakres możliwości ustawienia różnych temperatur prania.itp.dodatkowe funkcje takie jak: dodatkowe płukanie, czy wybielanie. , Dużym Plusem jest wyświetlacz, pokazuje w jakiej fazie prania jest pralka oraz odlicza czas do zakończenia prania. Pralka świetnie wiruje. Możliwość ustawienia czasu automatycznego rozpoczęcia prania. Pralka spełnia wszystkie moje oczekiwania, dobra jakość za przystępną cenę. Zdecydowanie polecam.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  energooszczędność
  duży zakres regulacji
  praktyczny
  pojemność
  niezawodność

100% poleca ten produkt

BOSCH WAT24441PL
 1. Używam jej już pond rok. Jest bardzo cicha - pralki sąsiadów są bardziej słyszalne. Jest bardzo ładowna, nie miałem jeszcze sytuacji, że pranie musiałem bardzo na raty rozkładać. Piorąc np. prześcieradła czy koce, podczas wirowania nie tylko lekko trzęsie się, a nie np. tańczy czy skacze, jak gorzej wyważone pralki. Jedyny minus - jak nie zablokuje się panelu dotykowego, to można np. zatrzymać prania przypadkowo ocierajac się o pralkę.

  Opinie napisał(a) U...o dnia

 2. nie za drobie a ok

  Opinie napisał(a) Dariusz dnia

 3. Cicha i wygodna w obsłudze. Programy dla opornych: jeansy, koszule, delikatne itp. prosta obsługa. Instalacja też nie nastręcza kłopotów. Brakuje takiej funkcji jak ochrona przed zagnieceniami przy wirowaniu w poprzednim Boschu korzystaliśmy z tego z sukcesem.

  Opinie napisał(a) BeN dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki