Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch WAE 2039 KPL czy Bosch WLG24261PL

Wynik

Zwycięzca:
Bosch WLG24261PL

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Bosch WAE 2039 KPL

Ocena ogólna

Za: 5 powodów

Bosch WLG24261PL
Bosch WLG24261PL

Cechy

Bosch
Bosch WAE 2039 KPL
czy
Bosch
Bosch WLG24261PL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
C
Klasa wirowania
C
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

5 powodów dla Bosch WLG24261PL

Bosch WLG24261PL
ZUŻYCIE
Wody na cykl 40 litrów czy 47 litrów Pralka Bosch WLG24261PL zużywa o 7 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Bosch WAE 2039 KPL.
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Bosch WLG24261PL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Bosch WAE 2039 KPL.
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ Bosch WLG24261PL zużywa mniej energii niż Bosch WAE 2039 KPL.
FIZYCZNE
Głębokość 44,5 cm czy 59 cm Bosch WLG24261PL jest o 59 cm płytsza od Bosch WAE 2039 KPL.
Ładowność 5 kg czy 7,5 kg W pralce Bosch WLG24261PL możesz wyprać o 2,5 kg więcej odzieży niż w Bosch WAE 2039 KPL w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch WAE 2039 KPL
 1. Mam dwojkę malych dzieci, pralka chodzi u mnie codziennie. Jestem bardzo ale to bardzo zadowolona z mojej pralki. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodla. Ma świetne programy np. na krótki pranie, pranie bez zagnieceń, pranie koszul. Do tego bardzo cicho chodzi. No jest rewelacyjna. Nie wyobrażam sobie codziennego życia bez mojej pralki. Gorąco wszystkim polecam pralki marki Bosh. Namówiłam już moją mamę i siostrę i są zachwycone. To naprawdę szczera opinia wypraktykowana. Polecam i pozdrawiam.

  Opinie napisał(a) Edyta Woińska dnia

 2. Wyżej wymieniony model pralki zakupiłam wraz z mężem kiedy wprowadzaliśmy się do nowego mieszkania, w momencie kiedy byłam w ciąży. Teraz kiedy synek jest już z nami w 100% mogę rzetelnie ocenić i polecić wszystkim rodzicom tę pralkę, gdyż specjalna funkcja dodatkowego płukania jest idealna dla takich maluszków, a ja jako matka jestem spokojna o zdrowie mojego dziecka.

  Opinie napisał(a) Emilia Trembowska dnia

 3. Pralka wyróżnia się tym, że posiada duży wybór programów do prania: super krótki 15minut, 40minut, oraz wiele innych jak: jeans, program do prania ubranek dla dzieci,tkaniny lekkie, program bawełna posiada zakres możliwości ustawienia różnych temperatur prania.itp.dodatkowe funkcje takie jak: dodatkowe płukanie, czy wybielanie. , Dużym Plusem jest wyświetlacz, pokazuje w jakiej fazie prania jest pralka oraz odlicza czas do zakończenia prania. Pralka świetnie wiruje. Możliwość ustawienia czasu automatycznego rozpoczęcia prania. Pralka spełnia wszystkie moje oczekiwania, dobra jakość za przystępną cenę. Zdecydowanie polecam.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  energooszczędność
  duży zakres regulacji
  praktyczny
  pojemność
  niezawodność

100% poleca ten produkt

Bosch WLG24261PL
 1. Bosch VarioPerfect WLG24261PL to jeden z nielicznych modeli o tak małych rozmiarach. Ja miałem jedynie wyciek spod drzwiczek ale serwisant przełożył łączenie obejmy na wysokości zawiasów i jest ok. Jak na razie po dwóch miesiącach użytkowania nic się nie dzieje negatywnego. Serwisant uczulił jeszcze aby było dobre ciśnienie wody w dopuście (stare rury a wtedy spadek ciśnienia podczas poboru wody, może się wyświetlać błąd kodu).

  Opinie napisał(a) Marius dnia

 2. na Zachodnich stronach Boscha jest znacznie bogatsza oferta i niedostępna w Polsce. Pralki Boscha produkowane tu w Polsce, początkowe symbole zaczynają się od WAE, WAN – pełnowymiarowe... w niemieckim Boschu mają napisy EXCLUSIVE. I już na koniec, dla szukających pralek marki Bosch... Początek symbolu, to kraj jego produkcji. WAW, WAY – pralki pełnowymiarowe produkowane w Niemczech WAT, WAB, WAQ – pełnowymiarowe, Turcja WAE, WAN – pełnowymiarowe, Polska WLG, WLK, WLT – pralki płytkie, Rosja

  Opinie napisał(a) Kazimierz dnia

 3. Pralka nowa więc chodzi super. . Zobaczymy za parę lat jak się będzie spisywała. Szukałem pralki żeby miała rozbieralny bęben (wymienne łożyska) . W poprzedniej musiałem wymieniać chyba 3 razy ale pracowała 17 lat .. Ciężko jest znaleźć informacje która z Boscha ma rozbieralny bęben, ale serwis Boscha przysłał mi informacje jak po literkach w symbolu to rozpoznać.. WLG ma na pewno. Produkcja Rosja

  Opinie napisał(a) Phobos dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki