Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch WAE 2039 KPL czy BOSCH WOR20154PL

Wynik

Zwycięzca:
BOSCH WOR20154PL

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Bosch WAE 2039 KPL

Ocena ogólna

Za: 3 powody

BOSCH WOR20154PL
BOSCH WOR20154PL

Cechy

Bosch
Bosch WAE 2039 KPL
czy
BOSCH
BOSCH WOR20154PL
WIROWANIE
Prędkość
1000 obr./min.
Prędkość
1000 obr./min.
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
C
Klasa wirowania
C
FIZYCZNE
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od góry
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

3 powody dla BOSCH WOR20154PL

BOSCH WOR20154PL
ZUŻYCIE
Wody na cykl 14 litrów czy 47 litrów Pralka BOSCH WOR20154PL zużywa o 33 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Bosch WAE 2039 KPL.
FIZYCZNE
Szerokość 40 cm czy 60 cm BOSCH WOR20154PL jest o 20 cm węższa od Bosch WAE 2039 KPL.
Ładowność 6 kg czy 7,5 kg W pralce BOSCH WOR20154PL możesz wyprać o 1,5 kg więcej odzieży niż w Bosch WAE 2039 KPL w czasie jednego prania.

2 powody dla Bosch WAE 2039 KPL

Bosch WAE 2039 KPL
KLASA
Klasa energetyczna A++ czy A+ Bosch WAE 2039 KPL zużywa mniej energii niż BOSCH WOR20154PL.
FIZYCZNE
Głębokość 59 cm czy 65 cm Bosch WAE 2039 KPL jest o 6 cm płytsza od BOSCH WOR20154PL.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch WAE 2039 KPL
 1. Mam dwojkę malych dzieci, pralka chodzi u mnie codziennie. Jestem bardzo ale to bardzo zadowolona z mojej pralki. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodla. Ma świetne programy np. na krótki pranie, pranie bez zagnieceń, pranie koszul. Do tego bardzo cicho chodzi. No jest rewelacyjna. Nie wyobrażam sobie codziennego życia bez mojej pralki. Gorąco wszystkim polecam pralki marki Bosh. Namówiłam już moją mamę i siostrę i są zachwycone. To naprawdę szczera opinia wypraktykowana. Polecam i pozdrawiam.

  Opinie napisał(a) Edyta Woińska dnia

  Zalety
  bardzo ładna wizualnie
  cichy tryb chodzenia
  duza ilość programów prania
  nie psuje się mimo częstego użytkowania.
  Wady
  jak dla mnie nie ma
 2. Wyżej wymieniony model pralki zakupiłam wraz z mężem kiedy wprowadzaliśmy się do nowego mieszkania, w momencie kiedy byłam w ciąży. Teraz kiedy synek jest już z nami w 100% mogę rzetelnie ocenić i polecić wszystkim rodzicom tę pralkę, gdyż specjalna funkcja dodatkowego płukania jest idealna dla takich maluszków, a ja jako matka jestem spokojna o zdrowie mojego dziecka.

  Opinie napisał(a) Emilia Trembowska dnia

  Zalety
  "przyjazna" skórze dziecka
  bardzo pojemna
  cicha podczas prania
  funkcja skróconego prania
  nowoczesny wygląd
  oszczędność wody
  program 15 min
  tryb dodatkowego płukania
  Wady
  wystające główne pokrętło (brak możliwoś
 3. Pralka wyróżnia się tym, że posiada duży wybór programów do prania: super krótki 15minut, 40minut, oraz wiele innych jak: jeans, program do prania ubranek dla dzieci,tkaniny lekkie, program bawełna posiada zakres możliwości ustawienia różnych temperatur prania.itp.dodatkowe funkcje takie jak: dodatkowe płukanie, czy wybielanie. , Dużym Plusem jest wyświetlacz, pokazuje w jakiej fazie prania jest pralka oraz odlicza czas do zakończenia prania. Pralka świetnie wiruje. Możliwość ustawienia czasu automatycznego rozpoczęcia prania. Pralka spełnia wszystkie moje oczekiwania, dobra jakość za przystępną cenę. Zdecydowanie polecam.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

0% poleca ten produkt

BOSCH WOR20154PL
 1. Nic się w niej do tej pory nie zepsuło choć pierze około 3 razy w tygodniu. Programy prania są wywarzone idealnie dzięki czemu pranie nie trwa ani za długo ani za krótko. Polecam dla dużej rodziny.

  Opinie napisał(a) czesław dnia

 2. Beznadziejny sprzęt. Skuszona marką nabyłam ten model rok temu - w moim mieszkaniu w grę wchodzi tylko pralka ładowana od góry. Rzadko Kiedy żałowałam swej decyzji tak, jak w przypadku tej pralki: strasznie długie programy prania, przez co niszczą się prane rzeczy, głośna, ZATRZYMUJE SIĘ W TRAKCIE PRACY NIE SYGNALIZUJĄC ŻADNEGO PROBLEMU!!! Bubel w całej okazałości. Serdecznie polecam ZASTANOWIĆ się przed wyborem tej pralki. Może jak ktoś ma mało problemów w życiu ;)

  Opinie napisał(a) Kasia dnia

  Wady
  efektywność
  głośność pracy
 3. PRALKA PO ROKU ZEPSUTA

  Opinie napisał(a) ANDRZEJ dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki