Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch WAE2037EPL czy Bosch WAN2426EPL

Wynik

Zwycięzca:
Bosch WAN2426EPL

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Bosch WAE2037EPL

Ocena ogólna

Za: 4 powody

Bosch WAN2426EPL
Bosch WAN2426EPL

Cechy

Bosch
Bosch WAE2037EPL
czy
Bosch
Bosch WAN2426EPL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

4 powody dla Bosch WAN2426EPL

Bosch WAN2426EPL
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Bosch WAN2426EPL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Bosch WAE2037EPL.
KLASA
Klasa wirowania B czy C Bosch WAN2426EPL ma lepszą klasę wirowania od Bosch WAE2037EPL.
Klasa energetyczna A+++ czy A++ Bosch WAN2426EPL zużywa mniej energii niż Bosch WAE2037EPL.
FIZYCZNE
Głębokość 55 cm czy 59 cm Bosch WAN2426EPL jest o 4 cm płytsza od Bosch WAE2037EPL.

1 powód dla Bosch WAE2037EPL

Bosch WAE2037EPL
FIZYCZNE
Ładowność 7 kg czy 8 kg W pralce Bosch WAE2037EPL możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w Bosch WAN2426EPL w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch WAE2037EPL
 1. Ten model pralki polecił mi BOSCH POLSKA. Od czterech lat pracuje codziennie. Do dziś bez żadnej usterki. Wygląda jak nowa.

  Opinie napisał(a) dnia

 2. praplka ok ale cena za wysoka jak za taki model

  Opinie napisał(a) jozef dnia

 3. Pralkę kupiłam 3 lata temu, ma trójkę dzieci , pralka pierze codziennie. Jest cicha, super wiruje i co najważniejsze bęben ma wsadu do 7 kg. Produkt super polecam..

  Opinie napisał(a) Beata Trelińska dnia

100% poleca ten produkt

Bosch WAN2426EPL
 1. Rozglądaliśmy się za pralką dobrej jakości w rozsądnej cenie. Liczyło się dla nas, żeby była możliwość wymiany (w razie czego - odpukać!) samych łożysk, co w obecnych na rynku stosunkowo niedrogich produktach okazało się prawdziwą rzadkością. Poza tym szukaliśmy funkcji ułatwiającej prasowanie iprzy optymalnej wysokości obrotów wirowania. Nie bez znaczenia był fakt, że jest produkowana w Polsce, co powoli staje się gwarancją niezawodności montażu :) . Zakupiony przez nas sprzęt jest łatwy w obsłudze, pracuje ultracicho i nie przemieszcza się (dzięki podgumowanym nóżkom). Niekoniecznie optowaliśmy za 8-kilogramowym wsadem, ale może się to okazać praktyczną opcją. Polecamy produkt!!!

  Opinie napisał(a) wista dnia

 2. Super, cicha, dużo wklad

  Opinie napisał(a) Dorota dnia

 3. Witam serdecznie. Pralka działa elegancko i tu na produkt wystawiam ocenę 5+. Pracuje bardzo cicho, ma wszystkie programy, które są potrzebne przy rodzinie 2+2. Porównywaliśmy wielkości bębnów (z wsadem 8kg) w różnych pralkach, różnych firm i tylko Bosch w swej specyfikacji podaje objętość bębna - co było dla nas bardzo istotne. Uwierzcie 8 kg nie jest równe 8 kg. W tej pralce bęben jest naprawdę duży/głęboki. Ocena bardzo negatywna jest wystawiona na sklep RTV EURO AGD. Dwa tygodnie temu zamówiliśmy pralkę z usługą: wniesienie, wypoziomowanie i zabranie starego urządzenia (do towaru nie mam zastrzeżeń). Panowie bardzo się śpieszyli. Postanowili więc chyba, że nie ma czasu na manewrowanie po mieszkaniu ze starą pralkę, więc zabiorą ją razem ze ścianą. Spisaliśmy protokół, jeden z Panów powiedział, że ktoś się z nami skontaktuje z działu logistyki w celu rekompensaty za uszkodzoną ścianę. Po 3 telefonach (naszych) do przedstawicieli RTV Euro AGD(dewastatora, logistyka i na infolinię) dalej czekamy na telefon z działu logistyki. Poza tym zakupy przez internet to jakaś tragedia. Jakbyśmy kupowali bilet lotniczy linii Ryanair. Za wszystko dodatkowe trzeba płacić. Chcieliśmy płacić kartą - niestety system tego nie ogarnął (mielił przez półgodziny, aż w końcu wywalił), więc została nam opcja "płatność przy odbiorze" (opłata 4,95 zł). Opcja dowozu nie wcześniej niż 3-go dnia po złożeniu zamówienia(jeszcze OK) ale płatność za dowóz w przedziałach godzinowych to już szczyt. Przedział całodniowy od 10 do 20 za 0 zł (nie gwarantują wcześniejszego powiadomienia, bądź dzwonią 15 min przed dostawą); przedział 5-godzinny od 10-15 za 19,90 (wow dzwonią); są jeszcze przedziały 2-3h najpopularniejsze godziny dowozu 17-20 są za jedyne 39,90. Także bardzo Wam "dziękujemy" RTV Euro AGD. To był ostatni raz...

  Opinie napisał(a) Brak nick-u dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki