Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch WAE2037EPL czy Bosch WAN2816EPL

Wynik

Zwycięzca:
Bosch WAN2816EPL

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Bosch WAE2037EPL

Ocena ogólna

Za: 4 powody

Bosch WAN2816EPL
Bosch WAN2816EPL

Cechy

Bosch
Bosch WAE2037EPL
czy
Bosch
Bosch WAN2816EPL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowność
7 kg
Ładowność
7 kg
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

4 powody dla Bosch WAN2816EPL

Bosch WAN2816EPL
WIROWANIE
Prędkość 1400 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Bosch WAN2816EPL wiruje z prędkością o 400 obr./min większą niż Bosch WAE2037EPL.
KLASA
Klasa wirowania B czy C Bosch WAN2816EPL ma lepszą klasę wirowania od Bosch WAE2037EPL.
Klasa energetyczna A+++ czy A++ Bosch WAN2816EPL zużywa mniej energii niż Bosch WAE2037EPL.
FIZYCZNE
Głębokość 55 cm czy 59 cm Bosch WAN2816EPL jest o 4 cm płytsza od Bosch WAE2037EPL.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch WAE2037EPL
 1. Ten model pralki polecił mi BOSCH POLSKA. Od czterech lat pracuje codziennie. Do dziś bez żadnej usterki. Wygląda jak nowa.

  Opinie napisał(a) dnia

 2. praplka ok ale cena za wysoka jak za taki model

  Opinie napisał(a) jozef dnia

 3. Pralkę kupiłam 3 lata temu, ma trójkę dzieci , pralka pierze codziennie. Jest cicha, super wiruje i co najważniejsze bęben ma wsadu do 7 kg. Produkt super polecam..

  Opinie napisał(a) Beata Trelińska dnia

100% poleca ten produkt

Bosch WAN2816EPL
 1. Przestrzegam przed tą pralką. Obroty i waga to praktycznie na papierze. Pralka sama potrafi zignorować ustawienia użytkownika i wyłączyć wirowanie. Dzieje się to dosyć często. Nie da się jej zmusić do odwirowania prania. W rezultacie pranie jest masakrycznie mokre po wyjęciu z pralki. Wyjątkiem są lekkie koszule i bielizna z którymi nie ma problemu. 7 kg jest tylko na jednym programie i to trwającym 3 godzin, na reszcie programów góra 4 kg. Pralka waży wsad i nie ruszy.jak jest np. powyżej 3,5kg.

  Opinie napisał(a) UFO dnia

 2. Pralkę zakupiliśmy 3 miesiące temu. Poprzednia pralka po prostu była tragedia-wyprane ubrania były cuchnące i nieraz trzeba było prać 2 razy. Przy tej pralce myślę nie będzie takiego problemu, gdyż nie zostawia wody z poprzedniego prania jak to miało miejsce w poprzedniej pralce. Chodzi głośniej co prawda od "supersilence Hotpoint" ale ważniejsze jest czystość prania. Na niektórych programach i przy wciśniętym "dodatkowa woda" w końcu widzę, że pralka pierze wodą, co jest na prawdę dużym plusem. Fajnie, ze można ustawić godzinę zakończenia prania, a nie rozpoczęcia. Mały minus to uszczelka bębna, w którą wkręcają się małe części garderoby, ale rozwiązałam go wrzucając małe rzeczy w worek siatkowy do prania. Największym minusem jest kiepska instrukcja obsługi i brak informacji odnośnie specyfiki konkretnych programów - w instrukcji nie ma szczegółowej specyfiki, z serwisu również nie da się tego uzyskać.

  Opinie napisał(a) co_angel dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki