Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch WAE2446KPL czy Bosch WAQ 20460 PL

Wynik

Zwycięzca:
Bosch WAE2446KPL

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Bosch WAE2446KPL

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Bosch WAQ 20460 PL
Bosch WAE2446KPL

Cechy

Bosch
Bosch WAE2446KPL
czy
Bosch
Bosch WAQ 20460 PL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
C
Klasa wirowania
C
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowność
7 kg
Ładowność
7 kg
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

3 powody dla Bosch WAE2446KPL

Bosch WAE2446KPL
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Bosch WAE2446KPL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Bosch WAQ 20460 PL.
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A Bosch WAE2446KPL zużywa mniej energii niż Bosch WAQ 20460 PL.
FIZYCZNE
Głębokość 59 cm czy 60 cm Bosch WAE2446KPL jest o 1 cm płytsza od Bosch WAQ 20460 PL.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch WAE2446KPL
 1. Witam. Pralka polecona przez sprzedawcę w sklepie stacjonarnym. Pralka przez 3,5 roku prawowała się idealnie. Raz postawiona nie wymagała żadnych zabiegów regulacyjnych itp, itd. Życia lekkiego nie miała, bo pranie było robione codziennie (dwójka małych dzieci). Po 3,5 roku padła grzałka i 2 (dwa!!) dni później szczotki od silnika. No cóż... szkoda. Na razie czeka na nowe szczotki i trzeba będzie sprawdzić jeszcze łożyska na silniku. Przed zakupem polecam poczytać opinie na znanym forum na literkę "e", o tym co się dzieje, jak szczotki silnika się skończą i użytkownik nie zdąży ich wymienić. Czy bym kupił jeszcze raz? Nie wiem. Może trafił mi się wadliwy model. Siostra posiada pralkę bosch już 18 lat i nadal pierze (nie wiem czy było coś robione typu łożyska itp). Decyzję o zakupie podejmuję oczywiście przyszły właściciel ;) Pozdrawiam. Plusy: - wirowanie 1200 rpm Minusy: - trwałość - grzałka i szczotki silnika wytrzymały ok 3,5 roku (no i zobaczymy co z łożyskami na silniku) - panel dotykowy - a dokładnie jego czułość. Raz przez jedno dotknięcie można wykonać 4-5 kroków (poleceń), a raz można dotykać i nic się nie dzieje. - brak programu szybkiego na ok 30 minut (jest na 15 minut)

  Opinie napisał(a) G.M. dnia

  Zalety
  cichy
  efektywność
  funkcjonalność
  głośność pracy
  ładowność
  stabilność pracy
  zużycie energii
  Wady
  szeroki wachlarz trybów prania
 2. Pralkę polecił mi moje rodzeństwo gdyż są z niej bardzo zadowoleni. Pralka jest cicha,przyjemnie pracuje a wiele trybów prania pozwala dostosować pranie do moich potrzeb. Po zakończeniu prania,pralka powiadamia nas o skończonym praniu poprzez alarm. Jest bardzo pojemna, 7 kilogramów i maksymalna ilość obrotów wynosząca 1200 jest dla mnie w zupełni satysfakcjonująca. Cena tej pralki jak do jakości pracy oraz prania jest bardzo dobra, i jestem z tej palki w 100% zadowolony i mogę ją innym polecić.

  Opinie napisał(a) Michał dnia

  Zalety
  alarm po zakończniu prania
  cena
  cichy
  dobre płukanie
 3. Kupiłem tą pralke gdyż rodzice mają podobną i są bardzo zadowoleni. Cicha praca, delikatnie wkreca sie na wysokie obroty nie wywołujac przy tym wielkich drgań. Pojemna bo aż 7 kg, do tego oferuję wirowanie do 1200 obrotów na minute. Podoba mi sie też ze piszczy po skończonym cyklu prania. Dobrze też płucze - nie trafiło mi sie wyjąć niedopłukanego prania co w innych pralkach sie trafia.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  głośność pracy
  pojemność
  szeroki wachlarz trybów prania
  zużycie energii

100% poleca ten produkt

Bosch WAQ 20460 PL
 1. kupiona zbyt pochopnie, w tej cenie jest już A+++

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  efektywność
  głośność pracy
  Wady
  zużycie energii
 2. Super produkt!

  Opinie napisał(a) dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki