Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch WAN2426EPL czy BOSCH WLX 24261PL

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Bosch WAN2426EPL

Ocena ogólna

Za: 2 powody

BOSCH WLX 24261PL
Remis

Cechy

Bosch
Bosch WAN2426EPL
czy
BOSCH
BOSCH WLX 24261PL
WIROWANIE
Prędkość
1200 obr./min.
Prędkość
1200 obr./min.
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

2 powody dla Bosch WAN2426EPL

Bosch WAN2426EPL
KLASA
Klasa wirowania B czy C Bosch WAN2426EPL ma lepszą klasę wirowania od BOSCH WLX 24261PL.
Klasa energetyczna A+++ czy A+ Bosch WAN2426EPL zużywa mniej energii niż BOSCH WLX 24261PL.

2 powody dla BOSCH WLX 24261PL

BOSCH WLX 24261PL
FIZYCZNE
Głębokość 40 cm czy 55 cm BOSCH WLX 24261PL jest o 15 cm płytsza od Bosch WAN2426EPL.
Ładowność 5 kg czy 8 kg W pralce BOSCH WLX 24261PL możesz wyprać o 3 kg więcej odzieży niż w Bosch WAN2426EPL w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch WAN2426EPL
 1. Rozglądaliśmy się za pralką dobrej jakości w rozsądnej cenie. Liczyło się dla nas, żeby była możliwość wymiany (w razie czego - odpukać!) samych łożysk, co w obecnych na rynku stosunkowo niedrogich produktach okazało się prawdziwą rzadkością. Poza tym szukaliśmy funkcji ułatwiającej prasowanie iprzy optymalnej wysokości obrotów wirowania. Nie bez znaczenia był fakt, że jest produkowana w Polsce, co powoli staje się gwarancją niezawodności montażu :) . Zakupiony przez nas sprzęt jest łatwy w obsłudze, pracuje ultracicho i nie przemieszcza się (dzięki podgumowanym nóżkom). Niekoniecznie optowaliśmy za 8-kilogramowym wsadem, ale może się to okazać praktyczną opcją. Polecamy produkt!!!

  Opinie napisał(a) wista dnia

 2. Super, cicha, dużo wklad

  Opinie napisał(a) Dorota dnia

 3. Witam serdecznie. Pralka działa elegancko i tu na produkt wystawiam ocenę 5+. Pracuje bardzo cicho, ma wszystkie programy, które są potrzebne przy rodzinie 2+2. Porównywaliśmy wielkości bębnów (z wsadem 8kg) w różnych pralkach, różnych firm i tylko Bosch w swej specyfikacji podaje objętość bębna - co było dla nas bardzo istotne. Uwierzcie 8 kg nie jest równe 8 kg. W tej pralce bęben jest naprawdę duży/głęboki. Ocena bardzo negatywna jest wystawiona na sklep RTV EURO AGD. Dwa tygodnie temu zamówiliśmy pralkę z usługą: wniesienie, wypoziomowanie i zabranie starego urządzenia (do towaru nie mam zastrzeżeń). Panowie bardzo się śpieszyli. Postanowili więc chyba, że nie ma czasu na manewrowanie po mieszkaniu ze starą pralkę, więc zabiorą ją razem ze ścianą. Spisaliśmy protokół, jeden z Panów powiedział, że ktoś się z nami skontaktuje z działu logistyki w celu rekompensaty za uszkodzoną ścianę. Po 3 telefonach (naszych) do przedstawicieli RTV Euro AGD(dewastatora, logistyka i na infolinię) dalej czekamy na telefon z działu logistyki. Poza tym zakupy przez internet to jakaś tragedia. Jakbyśmy kupowali bilet lotniczy linii Ryanair. Za wszystko dodatkowe trzeba płacić. Chcieliśmy płacić kartą - niestety system tego nie ogarnął (mielił przez półgodziny, aż w końcu wywalił), więc została nam opcja "płatność przy odbiorze" (opłata 4,95 zł). Opcja dowozu nie wcześniej niż 3-go dnia po złożeniu zamówienia(jeszcze OK) ale płatność za dowóz w przedziałach godzinowych to już szczyt. Przedział całodniowy od 10 do 20 za 0 zł (nie gwarantują wcześniejszego powiadomienia, bądź dzwonią 15 min przed dostawą); przedział 5-godzinny od 10-15 za 19,90 (wow dzwonią); są jeszcze przedziały 2-3h najpopularniejsze godziny dowozu 17-20 są za jedyne 39,90. Także bardzo Wam "dziękujemy" RTV Euro AGD. To był ostatni raz...

  Opinie napisał(a) Brak nick-u dnia

100% poleca ten produkt

BOSCH WLX 24261PL
 1. Pralka jeszcze jest testowana, dopiero wypróbowanych kilka programów. Gabaryty idealne do małej łazienki.

  Opinie napisał(a) Magdalena dnia

 2. Jak na razie spełnia moje oczekiwania. Waż jest roche za krótki, gumowe cześci troche nie pasują do designu tej pralki.

  Opinie napisał(a) Witek dnia

 3. Użytkuje krotko wiec trudno na w pełni obiektywna opinie.W porównaniu z poprzednia pralka innej firmy, ta jest rewelacyjna

  Opinie napisał(a) Asia dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki