Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch WAQ 20460 PL czy Bosch WLG24261PL

Wynik

Zwycięzca:
Bosch WLG24261PL

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Bosch WAQ 20460 PL

Ocena ogólna

Za: 5 powodów

Bosch WLG24261PL
Bosch WLG24261PL

Cechy

Bosch
Bosch WAQ 20460 PL
czy
Bosch
Bosch WLG24261PL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
C
Klasa wirowania
C
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

5 powodów dla Bosch WLG24261PL

Bosch WLG24261PL
ZUŻYCIE
Wody na cykl 40 Litrów czy 42 litry Pralka Bosch WLG24261PL zużywa o 2 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Bosch WAQ 20460 PL.
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Bosch WLG24261PL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Bosch WAQ 20460 PL.
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A Bosch WLG24261PL zużywa mniej energii niż Bosch WAQ 20460 PL.
FIZYCZNE
Głębokość 44,5 cm czy 60 cm Bosch WLG24261PL jest o 60 cm płytsza od Bosch WAQ 20460 PL.
Ładowność 5 kg czy 7 kg W pralce Bosch WLG24261PL możesz wyprać o 2 kg więcej odzieży niż w Bosch WAQ 20460 PL w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch WAQ 20460 PL
 1. kupiona zbyt pochopnie, w tej cenie jest już A+++

  Opinie napisał(a) Gośka dnia

 2. Super produkt!

  Opinie napisał(a) dnia

100% poleca ten produkt

Bosch WLG24261PL
 1. Mam pralkę krótko, ale spełniła moje oczekiwania. Jestem zadowolona z zakupu

  Opinie napisał(a) Ana dnia

 2. o

  Opinie napisał(a) miki dnia

 3. Odpowiedz do opinii z dnia 02.02.2015 - nie mogę jej zamieścić w odpowiedzi. Ta pralka zgodnie z opisem funkcji na stronie producenta posiada wielostopniową ochronę przed zalaniem, a ta z kolei zabezpiecza przed zalaniem łazienki a więc jeżeli ktoś od Pani wymaga zakręcania ręcznego dopływu wody do pralki to może Pani na podstawie niezgodności towaru z umową ją zwrócić i otrzymać zwrot wszystkich kosztów związanych z jej zakupem ( w tym również kosztów transportu, instalacji i przedłożenia gwarancji) a także instalacji nowej oraz oczywiście zostanie zabrana od Pan na koszt producenta. Poniżej podaję przykładową treść reklamacji jaką może Pani wysłać na adres sklepu w którym dokonała Pani zakupu, co jest bardzo ważne listem poleconym z dołączoną kserokopią dowodu zakupu. Na rozpatrzenie tej reklamacji z tytułu niezgodności umowy sklep ma 2 tygodnie i jeżeli w tym czasie nie wyśle Pani odpowiedzi przyjmuję się, ze uznał wszystkie Pani roszczenia. "W związku z zakupem w Państwa sklepie pralki Bosch WLG24261PL dnia (tu proszę wpisać datę zakupu) wnoszę na podstawie niezgodności towaru z umową o odebranie jej na państwa koszt, zwrócenie wszystkich kosztów związanych z jej zakupem a także kosztu instalacji nowo zakupionej pralki, z powodu braku pokrycia deklarowanego zakresu działania funkcji wielostopniowej ochrony przed zalaniem. Według producenta ta funkcja chroni przed zalaniem łazienki dlatego konieczność zakręcania wody po każdym dokonanym praniu ręcznie zaworem przy wężu dopływowym zaprzecza jej działaniu. Cytuję: "Już nie grozi Ci zalanie łazienki. Pralki Bosch wyposażone są w wielostopniową ochronę przed zalaniem, która chroni Twoją łazienkę w przypadku uszkodzenia węża doprowadzającego wodę lub awarii zasilania." Gdybym wiedziała o tym przed dokonaniem zakupu nie zdecydowałabym sie na ta pralkę. Z poważaniem (podpis)". To już nie pierwszy przypadek kiedy bosch/ Siemes wprowadza klientów w błąd co zakresu działania funkcji ich urządzeń. ja miałem wczęsniej taki przypadek ze zmywarką i ich funkcją automatycznego rozpoznawania detergentu, która po mojej interwencji, która trwała ponad rok (!) usunął ta funkcję z opisu zmywarek.

  Opinie napisał(a) rypow dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki