Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch WAQ 20460 PL czy Bosch WOT20255PL

Wynik

Zwycięzca:
Bosch WOT20255PL

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Bosch WAQ 20460 PL

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Bosch WOT20255PL
Bosch WOT20255PL

Cechy

Bosch
Bosch WAQ 20460 PL
czy
Bosch
Bosch WOT20255PL
ZUŻYCIE
Wody na cykl
42 litry
Wody na cykl
42 litry
WIROWANIE
Prędkość
1000 obr./min.
Prędkość
1000 obr./min.
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
C
Klasa wirowania
C
FIZYCZNE
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od góry
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

3 powody dla Bosch WOT20255PL

Bosch WOT20255PL
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A Bosch WOT20255PL zużywa mniej energii niż Bosch WAQ 20460 PL.
FIZYCZNE
Szerokość 40 cm czy 60 cm Bosch WOT20255PL jest o 20 cm węższa od Bosch WAQ 20460 PL.
Ładowność 6,5 kg czy 7 kg W pralce Bosch WOT20255PL możesz wyprać o 0,5 kg więcej odzieży niż w Bosch WAQ 20460 PL w czasie jednego prania.

1 powód dla Bosch WAQ 20460 PL

Bosch WAQ 20460 PL
FIZYCZNE
Głębokość 60 cm czy 65 cm Bosch WAQ 20460 PL jest o 5 cm płytsza od Bosch WOT20255PL.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch WAQ 20460 PL
 1. kupiona zbyt pochopnie, w tej cenie jest już A+++

  Opinie napisał(a) Gośka dnia

 2. Super produkt!

  Opinie napisał(a) dnia

100% poleca ten produkt

Bosch WOT20255PL
 1. Dobra pralka w średniej cenie, pierze dobrze funkcjonuje bez uwag, programy OK, posiada program antyalergiczny i program usuwania trudnych zabrudzeń, jak na pralkę w tej cenie jest OK, pracuje trochę głośno podczas wirowania (ale kupiłem podkładki pod nóżki pralki - amortyzujące wibracje i jednocześnie wygłuszające...) szkoda że Bosch nie wpadł na ten pomysł podczas produkcji - żeby wygłuszyć trochę pracę pralki... Ogólnie jestem zadowolony OK

  Opinie napisał(a) Marek dnia

 2. Jak na razie ok

  Opinie napisał(a) Przemysław dnia

 3. Witam wszystkich Pralka jak pralka. Kupiłem 4 lata temu. Pralka posiada wiele elementów jak Whirpolach między innymi dozownik proszku. Po zaglądnięciu od spodu też robi wrażenie że to Whirpol. Po 4 latach korzystania z niej mogę napisać, że nie jestem z niej specjalnie zadowolony. Zalety: - wąska można ją wcisnąć do małej łazienki. - posiada aquastop nie zalejecie sobie mieszkania Wady: -po 4 latach stania w ciepłej i suchej łazience rdzewieje na potęgę z góry z przodu i z boku. Na klapie lakier sypie się jak Wirpolach (miałem Whirpola, też ładowanego od góry przeżył 12 lat i przed śmiercią wyglądał lepiej jak ten po 4). Ta lakierowana klapa to w ogóle porażka, zawsze rdzewieje w okolicy styku z panelem sterowania, bo tam lakier klapy po otwarciu styka styka się z twardym plastikiem panelu i powoduje mikropęknięcia, a chemia z proszków i para robi resztę. Dlaczego w dobie wykonywania z plastiku wszystkiego, ten jeden element musi być stalowy? - w pralce nie wywirujecie ulubionego swetra czy pół miednicy skarpetek wypranych ręcznie. Nie bo pralka wam nie ufa ona przed wirowaniem musi je jeszcze własnoręcznie wypłukać. -nie ma też dokładania zagubionej ostatniej skarpetki czy dodatkowej podkoszulki którą udało się wam zedrzeć z dziecka w ostatniej chwili. Czekasz na koniec albo zaczynasz jeszcze raz, czyli jak pralka nabrała już wodę to ją spuszcza do ścieku razem z proszkiem i nabiera ponownie jeszcze raz - po prostu cudnie. - nie można też nalać do pralki wody samemu przed praniem (np od razu gorącej, bo mamy parcie na czas) pralka zaczyna zawsze od opróżnienia "pęcherza"- wszak to łazienka a woda jest tania i nie ma po co oszczędzać w końcu wystarczy że mamy klasę A+++. -nie da się wymyć wszystkich syfów zalegających w dozowniku proszku, po kilku latach nabiera swoistego kolorytu na który ciężko patrzeć. Najlepiej byłoby zamknąć pralkę ale... -słabej jakości uszczelki nie są odporne na ciemnienie od pleśni. Jak już zaznaczyłem mam suchą i ciepłą łazienkę, nie zamykam mokrej pralki, żeby się nie zakisiła, a fartuch gumowy ten pomiędzy bębnem a obudową pralki pod plastikową osłoną gdzie nikt normalny nie zagląda.... no właśnie, lepiej nie pisać. Nie da się tego wyczyścić żadną chemią. Trzeba by prać w pralce każdorazowo na 90 stopni to może by to nie wystąpiło. Podsumowanie: Dałem za nią sporo kasy a teraz czekam kiedy zdechnie i kupię inną na pewno już nie z Boscha. Marka mnie rozczarowała słabą jakością.

  Opinie napisał(a) Przeciętny Kowalski dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki