Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch WAS 28463PL czy Indesit IWSC 51051 C ECO PL

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam
Bosch WAS 28463PL
Indesit IWSC 51051 C ECO PL
Remis

Cechy

Bosch
Bosch WAS 28463PL
czy
Indesit
Indesit IWSC 51051 C ECO PL

Opinie

Brak opinii

Bosch WAS 28463PL

100% poleca ten produkt

Indesit IWSC 51051 C ECO PL
  1. Absolutnie nie polecam .Chodzi jak czołg/ nie w czasie wirowania ale podczas normalnej pracy./ Na korytarzu słychać , że pralka pierze.Podstawowy program do prania bawełny w 40 st. trwa 3 godziny i 25 minut. Program który pierze w zimnej wodzie trwa 1godz. i 30 min. Tragedia.Pół dnia trzeba czekać żeby wyprało kilka t-shirtów.Program do prania obuwia sportowego? A po co to komu? Adidasy upiorę w normalnej pralce na normalnym programie w 45min. a nie czekać kilka godzin.Klasa energetyczna A+? w takim razie wolę A bo upiorę w czasie dużo krótszym i energii na pewno mniej zużyję.

    Opinie napisał(a) Pingu dnia

  2. Mam tę pralkę już dwa lata, obsługa jest prosta pracuje względnie cicho ale bardzo rdzewieje .NIE POLECAM

    Opinie napisał(a) MAREK dnia

  3. pralka wizualnie ok. Wielkim plusem są jej wymiary. Zmieści się do każdej łazienki. Jednak gdybym miała kupować jeszcze raz pralkę, nie kupiłabym tego modelu. Czas prania jest bardzo długi. Zwykłe pranie to min 80min. Kolejne to 120min i dłużej. Owszem są prania po 20min, ale tylko do 1,5kg i to odświeżanie. Nie dopierze ubrań.

    Opinie napisał(a) Gosia dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki