Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

BOSCH WAT2466KPL czy Bosch WLF20261PL

Wynik

Zwycięzca:
BOSCH WAT2466KPL

Ocena ogólna

Za: 4 powody

BOSCH WAT2466KPL

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Bosch WLF20261PL
BOSCH WAT2466KPL

Cechy

BOSCH
BOSCH WAT2466KPL
czy
Bosch
Bosch WLF20261PL
FIZYCZNE
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

4 powody dla BOSCH WAT2466KPL

BOSCH WAT2466KPL
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka BOSCH WAT2466KPL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Bosch WLF20261PL.
KLASA
Klasa wirowania A czy C BOSCH WAT2466KPL ma lepszą klasę wirowania od Bosch WLF20261PL.
Klasa energetyczna A+++ czy A+ BOSCH WAT2466KPL zużywa mniej energii niż Bosch WLF20261PL.
FIZYCZNE
Szerokość 59,8 cm czy 60 cm BOSCH WAT2466KPL jest o 60 cm węższa od Bosch WLF20261PL.

2 powody dla Bosch WLF20261PL

Bosch WLF20261PL
FIZYCZNE
Głębokość 44 cm czy 56 cm Bosch WLF20261PL jest o 12 cm płytsza od BOSCH WAT2466KPL.
Ładowność 4,5 kg czy 8 kg W pralce Bosch WLF20261PL możesz wyprać o 3,5 kg więcej odzieży niż w BOSCH WAT2466KPL w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

BOSCH WAT2466KPL
 1. jestem zadowolony więc polecę, bardzo dobra pralka, cicha pierze dokładnie przy niewielkim zużyciu wody i detergentów, programy dobrze dobrane , polecam równiez tym b.wymagającym :)

  Opinie napisał(a) Jarek dnia

 2. Niszczy wszystko co chce się uprać, koszt zniszczonych ubrań kilkukrotnie przewyższa jej cenę. Odradzam Boscha pod każdym względem.

  Opinie napisał(a) Sławek dnia

  Wady
  niszczy pranie
  nie da się prać w niej więcej jak 2 kg
  pierze bez wody - taka osczedna
  nie dopiera ubrań
 3. Pralka mimo automatyki itp zaczęła skakać po całej łazience... Nie nadaje się do użytku . Wg instrukcji stoi jak byk gdy pralka nie da rady rozłożyć prania równomiernie po bebnie nie zacznie wirowac itp ....prosze na foto efekty działania tego systemu . Zapowiadała się dobrze ... od początku ż resztą dotyk na ekranie działał jak chciał ..loteria. pompa glosniejsza od zetora na pełnych obrotach bo wpadala w jakiś dziwny rezonans . 1 i ostatni Bosch mogłem dołożyć 300 zł i wzac [...] z funkcją suszenia .głupi ja.

  Opinie napisał(a) Maciek dnia

100% poleca ten produkt

Bosch WLF20261PL
 1. W ciągu trzech lat sprawowała się świetnie. Nie była zbyt cicha. czasem nawet lubiła trochę pohałasować, ale ogólnie byłam zadowolona. Niestety gwarancja minęła a pralka zaczęła szwankować. Padł programator. Koszt około 700 zł... Jeśli ktoś chce kupic pralke na krótki okres czasu polecam ;)

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  praktyczność ustawień
  dobrze pierze
  energooszczędność
  małe wymiary
  stabilna
  Wady
  psuje się
  hałaśliwa
  awaryjna
 2. Posiadam tę pralkę od 2 tygodni. Zrobiłam 8 prań. Jak na razie jestem z niej b. zadowolona. Jest to moja 3 pralka i przyznaję, że na tle swoich poprzedniczek wypada b. dobrze. Wybrałam ją po dość długich poszukiwaniach. Zależało mi na niedużych rozmiarach i niedużej ładowności. Przede wszystkim pracuje cicho i jest stabilna podczas wirowania. Dobrze wiruje i dopiera. Przydatne są informacje o czasie do zakończenia prania oraz programy do codziennych przepierek. Jest latwa w obsłudze i ma ładny wygląd i co dla mnie było b. ważne małe gabaryty. Bardzo przydatne w mojej sytuacji jest opóźnienie startu oraz pelny kąt otwierania drzwi. Jest to b. dobra pralka dla nie- dużej rodziny.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  ładny wygląd
  czytelne menu
  nieduże wymiary
  Wady
  nie zauważyłam
 3. Pralka całkiem niezła, przedewszystkim jest markowej firmy. Jest to jednak model z niższej półki tej firmy. Prosta obsługa, dużo programów prań. Fajny bajer z odmierzaniem czasu do zakończenia programu prania. Można ustawić tylko na wirowanie, co jest dla mnie dużą zaletą. Jest dosyć cicha i pojemna. Nigdy jeszcze mnie nie zawiodła.

  Opinie napisał(a) barwin_69 dnia

  Zalety
  praktyczność ustawień
  energooszczędność
  duży zakres regulacji
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki