Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch WLF20261PL czy BOSCH WLK2427SPL

Wynik

Zwycięzca:
BOSCH WLK2427SPL

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Bosch WLF20261PL

Ocena ogólna

Za: 4 powody

BOSCH WLK2427SPL
BOSCH WLK2427SPL

Cechy

Bosch
Bosch WLF20261PL
czy
BOSCH
BOSCH WLK2427SPL
KLASA
Klasa wirowania
C
Klasa wirowania
C
FIZYCZNE
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

4 powody dla BOSCH WLK2427SPL

BOSCH WLK2427SPL
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka BOSCH WLK2427SPL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Bosch WLF20261PL.
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A+ BOSCH WLK2427SPL zużywa mniej energii niż Bosch WLF20261PL.
FIZYCZNE
Szerokość 59,8 cm czy 60 cm BOSCH WLK2427SPL jest o 60 cm węższa od Bosch WLF20261PL.
Głębokość 44,6 cm czy 44 cm BOSCH WLK2427SPL jest o 44 cm płytsza od Bosch WLF20261PL.

1 powód dla Bosch WLF20261PL

Bosch WLF20261PL
FIZYCZNE
Ładowność 4,5 kg czy 6 kg W pralce Bosch WLF20261PL możesz wyprać o 1,5 kg więcej odzieży niż w BOSCH WLK2427SPL w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch WLF20261PL
 1. W ciągu trzech lat sprawowała się świetnie. Nie była zbyt cicha. czasem nawet lubiła trochę pohałasować, ale ogólnie byłam zadowolona. Niestety gwarancja minęła a pralka zaczęła szwankować. Padł programator. Koszt około 700 zł... Jeśli ktoś chce kupic pralke na krótki okres czasu polecam ;)

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  praktyczność ustawień
  dobrze pierze
  energooszczędność
  małe wymiary
  stabilna
  Wady
  psuje się
  hałaśliwa
  awaryjna
 2. Posiadam tę pralkę od 2 tygodni. Zrobiłam 8 prań. Jak na razie jestem z niej b. zadowolona. Jest to moja 3 pralka i przyznaję, że na tle swoich poprzedniczek wypada b. dobrze. Wybrałam ją po dość długich poszukiwaniach. Zależało mi na niedużych rozmiarach i niedużej ładowności. Przede wszystkim pracuje cicho i jest stabilna podczas wirowania. Dobrze wiruje i dopiera. Przydatne są informacje o czasie do zakończenia prania oraz programy do codziennych przepierek. Jest latwa w obsłudze i ma ładny wygląd i co dla mnie było b. ważne małe gabaryty. Bardzo przydatne w mojej sytuacji jest opóźnienie startu oraz pelny kąt otwierania drzwi. Jest to b. dobra pralka dla nie- dużej rodziny.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  ładny wygląd
  czytelne menu
  nieduże wymiary
  Wady
  nie zauważyłam
 3. Pralka całkiem niezła, przedewszystkim jest markowej firmy. Jest to jednak model z niższej półki tej firmy. Prosta obsługa, dużo programów prań. Fajny bajer z odmierzaniem czasu do zakończenia programu prania. Można ustawić tylko na wirowanie, co jest dla mnie dużą zaletą. Jest dosyć cicha i pojemna. Nigdy jeszcze mnie nie zawiodła.

  Opinie napisał(a) barwin_69 dnia

  Zalety
  praktyczność ustawień
  energooszczędność
  duży zakres regulacji

100% poleca ten produkt

BOSCH WLK2427SPL
 1. Bardzo dobra i cicha pralka. Liczne programy, które można dostosowywać do własnych potrzeb. Polecam :) .

  Opinie napisał(a) Piotr dnia

 2. W porównaniu z poprzednio używanym modelem pralki - ten model pracuje z dużo wyższą kulturą. W czasie prania, przy zamkniętych drzwiach od łazienki w zasadzie nie słychać żadnych odgłosów. Jedynie w czasie wirowania słychać, że włączyłem pralkę. Opisywany tutaj model jest modelem kompaktowym a mimo to można załadować do bębna 6 kg prania. Panel sterowania jest bardzo czytelny i przyjazny. Samo wypoziomowanie pralki zajęło mi kilka minut i od tego czasu pralka niemal nie emituje żadnych drgań - pracuje bardzo stabilnie. Jak w każdym jednak przypadku zalecam dokładne przeczytanie instrukcji obsługi - jest tam bardzo ważna informacja o tym, że należy przed pierwszym włączeniem zdemontować fabryczne zabezpieczenia na czas transportu. Ogólnie uważam ten model za bardzo udany kompromis pomiędzy niewygórowaną ceną a doskonałymi parametrami pracy. Polecam.

  Opinie napisał(a) Krzysztof dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki