Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch WLF20261PL czy Miele W 627 WPM

Wynik

Zwycięzca:
Bosch WLF20261PL

Ocena ogólna

Za: 4 powody

Bosch WLF20261PL

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Miele W 627 WPM
Bosch WLF20261PL

Cechy

Bosch
Bosch WLF20261PL
czy
Miele
Miele W 627 WPM
FIZYCZNE
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od góry
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Miele

Przewagi

4 powody dla Bosch WLF20261PL

Bosch WLF20261PL
ZUŻYCIE
Wody na cykl 40 litrów czy 45 litrów Pralka Bosch WLF20261PL zużywa o 5 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Miele W 627 WPM.
KLASA
Klasa energetyczna A+ czy A Bosch WLF20261PL zużywa mniej energii niż Miele W 627 WPM.
FIZYCZNE
Głębokość 44 cm czy 60 cm Bosch WLF20261PL jest o 16 cm płytsza od Miele W 627 WPM.
Ładowność 4,5 kg czy 5,5 kg W pralce Bosch WLF20261PL możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w Miele W 627 WPM w czasie jednego prania.

3 powody dla Miele W 627 WPM

Miele W 627 WPM
WIROWANIE
Prędkość 1300 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Miele W 627 WPM wiruje z prędkością o 300 obr./min większą niż Bosch WLF20261PL.
KLASA
Klasa wirowania B czy C Miele W 627 WPM ma lepszą klasę wirowania od Bosch WLF20261PL.
FIZYCZNE
Szerokość 46 cm czy 60 cm Miele W 627 WPM jest o 14 cm węższa od Bosch WLF20261PL.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch WLF20261PL
 1. W ciągu trzech lat sprawowała się świetnie. Nie była zbyt cicha. czasem nawet lubiła trochę pohałasować, ale ogólnie byłam zadowolona. Niestety gwarancja minęła a pralka zaczęła szwankować. Padł programator. Koszt około 700 zł... Jeśli ktoś chce kupic pralke na krótki okres czasu polecam ;)

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  praktyczność ustawień
  dobrze pierze
  energooszczędność
  małe wymiary
  stabilna
  Wady
  psuje się
  hałaśliwa
  awaryjna
 2. Posiadam tę pralkę od 2 tygodni. Zrobiłam 8 prań. Jak na razie jestem z niej b. zadowolona. Jest to moja 3 pralka i przyznaję, że na tle swoich poprzedniczek wypada b. dobrze. Wybrałam ją po dość długich poszukiwaniach. Zależało mi na niedużych rozmiarach i niedużej ładowności. Przede wszystkim pracuje cicho i jest stabilna podczas wirowania. Dobrze wiruje i dopiera. Przydatne są informacje o czasie do zakończenia prania oraz programy do codziennych przepierek. Jest latwa w obsłudze i ma ładny wygląd i co dla mnie było b. ważne małe gabaryty. Bardzo przydatne w mojej sytuacji jest opóźnienie startu oraz pelny kąt otwierania drzwi. Jest to b. dobra pralka dla nie- dużej rodziny.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  ładny wygląd
  czytelne menu
  nieduże wymiary
  Wady
  nie zauważyłam
 3. Pralka całkiem niezła, przedewszystkim jest markowej firmy. Jest to jednak model z niższej półki tej firmy. Prosta obsługa, dużo programów prań. Fajny bajer z odmierzaniem czasu do zakończenia programu prania. Można ustawić tylko na wirowanie, co jest dla mnie dużą zaletą. Jest dosyć cicha i pojemna. Nigdy jeszcze mnie nie zawiodła.

  Opinie napisał(a) barwin_69 dnia

  Zalety
  praktyczność ustawień
  energooszczędność
  duży zakres regulacji

100% poleca ten produkt

Miele W 627 WPM
 1. Najpierw był odkurzacz z Miele. Teraz kupiłem pralkę i chyba nie chcę innego sprzętu w swoim domu. Co prawda Miele jest czasami kilka razy droższe od Amici, Beko czy Bosha ale też kilka razy lepsze. Napierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z górną półką. Wszystko masywne ale ładne, elementy z tworzywa nie trzeszczą w trakcie pracy i wszystko dokładnie spasowane. Pralka pracuje bardzo cicho, ma ciekawe programy, jest bardzo intuicyjna w obsłudze i naprawdę świetnie pierze. Pranie się gniecie, pachnie proszkiem i płynem do płukania i po 1300 obrotach wirowania jest wilgotne a nie mokre. Nawet program ekspresowy czy skrócony świetnie daje sobie radę z niewielkimi zabrudzeniami. Mnie ten sprzęt do siebie przokonuje,

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  Doskonała jakość wykonania Intuicyjna obsługa Cicha Świetnie pierze
  Wady
  brak
 2. I po paru miesiącach od mojego zakupu pralka w sklepach zdrożała :-) , to dopiero numer , ale pewno chodzi o kurs euro....

  Opinie napisał(a) e...l dnia

 3. Nie dodano w danych technicznych , że waży 94 kg :-) Na razie zrobiła pierwsze 3 prania :-) , ale już można pytać o szczegóły. Kupiłem , bo uważam , że warto.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki