Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

BOSCH WLF20261PL

BOSCH WLF20261PL

od 1378,88 zł
w sklepach internetowych

Sprawdź ceny

Sterowanie pralką Bosch Classixx 5 WLF 20261 PL odbywa się za pomocą przycisków z wyświetlaczem i pokrętła, dzięki którym można wybrać rodzaj programu. Pralka podaje dokładną czas zakończenia programu dając pełną kontrolę nad przebiegiem prania.

System Aqua Spar zapewnia optymalne warunki prania. Specjalne zbieraki w bębnie zraszają ubrania dodatkowo z góry przyspieszając proces nawilżania i płukania. W ten sposób tkaniny nie wymagające szczególnej pielęgnacji mogą być prane bardziej intensywnie, a tkaniny delikatne - bardzo łagodnie.

Funkcja Woda Plus zwiększa ilość wody w cyklu prania, co sprawia, że pozostałości detergentów zostają idealnie wypłukane.

System wyważania ładunku stale kontroluje równomierne obciążenie bębna. Dzięki temu znacznie zmniejsza się poziom hałasu podczas wirowania. Nawet jeśli ubrania nie są w bębnie rozłożone właściwie, pralka automatycznie wyeliminuje wibracje, co zmniejsza poziom hałasu podczas wirowania.

Wieloetapowe zabezpieczenie przed zalaniem składa się z węża doprowadzającego wodę, zabezpieczenia przeciwprzelewowego zapobiegającego nadmiernemu wzrostowi poziomu wody w bębnie oraz elektrycznej blokady drzwiczek uniemożliwiającej ich otwarcie podczas trwania programu prania.

Parametry techniczne

Dane techniczne
Rodzaj urządzenia pralka
Typ urządzenia wolnostojąca
Sposób załadunku prania od przodu
Pojemność bębna 4,5 kg
Maksymalna prędkość wirowania 1000 obr./min.
Sposób sterowania elektroniczne
Regulacja wirowania tak
Programy prania bawełna
intensywnie
krótki
Mix
pranie delikatne
pranie wstępne
syntetyki
wełna
Wskaźniki i sygnalizacja wskaźnik zaawansowania programu
wskaźniki LED
wyświetlacz elektroniczny
Cechy dodatkowe automatyka wagowa
dodatkowe płukanie + Aqua
drzwi otwierane pod kątem 180°
kontrola ilości piany
możliwość zabudowy pod blat
opóźniony start
równomierne rozłożenie ładunku
system AquaSpar
wielostopniowa ochrona przed zalaniem
Poziom hałasu wirowanie - 74 db
Zużycie wody 40 litrów
Zużycie energii 0,76 kWh
Klasa energetyczna A+
Klasa prania A
Klasa wirowania C
Kolor biały
Wysokość 84,7 cm
Głębokość 40.0 cm
Szerokość 60.0 cm
Zawartość opakowania gwarancja producenta
polska instrukcja obsługi
pralka

Przeciwnicy

Bosch WLF20261PL

Bosch WLF20261PL

Rekomendacje

Opinie

  1. W ciągu trzech lat sprawowała się świetnie. Nie była zbyt cicha. czasem nawet lubiła trochę pohałasować, ale ogólnie byłam zadowolona. Niestety gwarancja minęła a pralka zaczęła szwankować. Padł programator. Koszt około 700 zł... Jeśli ktoś chce kupic pralke na krótki okres czasu polecam ;)

    Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  2. Posiadam tę pralkę od 2 tygodni. Zrobiłam 8 prań. Jak na razie jestem z niej b. zadowolona. Jest to moja 3 pralka i przyznaję, że na tle swoich poprzedniczek wypada b. dobrze. Wybrałam ją po dość długich poszukiwaniach. Zależało mi na niedużych rozmiarach i niedużej ładowności. Przede wszystkim pracuje cicho i jest stabilna podczas wirowania. Dobrze wiruje i dopiera. Przydatne są informacje o czasie do zakończenia prania oraz programy do codziennych przepierek. Jest latwa w obsłudze i ma ładny wygląd i co dla mnie było b. ważne małe gabaryty. Bardzo przydatne w mojej sytuacji jest opóźnienie startu oraz pelny kąt otwierania drzwi. Jest to b. dobra pralka dla nie- dużej rodziny.

    Opinie napisał(a) e...l dnia

  3. Pralka całkiem niezła, przedewszystkim jest markowej firmy. Jest to jednak model z niższej półki tej firmy. Prosta obsługa, dużo programów prań. Fajny bajer z odmierzaniem czasu do zakończenia programu prania. Można ustawić tylko na wirowanie, co jest dla mnie dużą zaletą. Jest dosyć cicha i pojemna. Nigdy jeszcze mnie nie zawiodła.

    Opinie napisał(a) barwin_69 dnia


comments powered by Disqus