Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Bosch WLT24440PL czy Bosch WLX2016KPL

Wynik

Zwycięzca:
Bosch WLT24440PL

Ocena ogólna

Za: 4 powody

Bosch WLT24440PL

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Bosch WLX2016KPL
Bosch WLT24440PL

Cechy

Bosch
Bosch WLT24440PL
czy
Bosch
Bosch WLX2016KPL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Bosch

Przewagi

4 powody dla Bosch WLT24440PL

Bosch WLT24440PL
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Bosch WLT24440PL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Bosch WLX2016KPL.
KLASA
Klasa wirowania B czy D Bosch WLT24440PL ma lepszą klasę wirowania od Bosch WLX2016KPL.
Klasa energetyczna A+++ czy A+ Bosch WLT24440PL zużywa mniej energii niż Bosch WLX2016KPL.
FIZYCZNE
Głębokość 44,4 cm czy 40 cm Bosch WLT24440PL jest o 40 cm płytsza od Bosch WLX2016KPL.

2 powody dla Bosch WLX2016KPL

Bosch WLX2016KPL
ZUŻYCIE
Wody na cykl 11 litrów czy 40 litrów Pralka Bosch WLX2016KPL zużywa o 29 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Bosch WLT24440PL.
FIZYCZNE
Ładowność 5 kg czy 6,5 kg W pralce Bosch WLX2016KPL możesz wyprać o 1,5 kg więcej odzieży niż w Bosch WLT24440PL w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

Bosch WLT24440PL
 1. Niecały miesiąc użytkowania to za mało na wystawienie pełnoprawnej opinii, ale oto co nieco. Zalety: - pierze, płucze i wiruje - jest cicha - dozowanie wody i pompa są w miarę niegłośne, za to silnika podczas prania w ogóle nie słychać - EcoSilence Drive rzeczywiście działa - Aqua Stop - zawór elektromagnetyczny na przyłączu węża do poboru wody - program czyszczenie bębna - możliwości modyfikacji parametrów prania (temperatura prania, prędkość wirowania, pośrednio czas prania - Time / VarioPerfect) - program z krótkim czasem prania (15'/30') - mała głębokość - chociaż do prawdziwego slima jeszcze nieco brakuje. Wady: - dość spora szczelina na froncie szufladki na ddt - podczas prania z wysoką temperaturą w pomieszczeniu mocno czuć detergentem. Dźwięk wirowania uważam za znośny, dość głośny jest stuk zaworu na początku pracy - ale mogę się z tym pogodzić, dostając w zamian Aqua Stop. Przydałaby się także możliwość zapamiętania modyfikacji fabrycznych programów - na przykład dwa dodatkowe przyciski lub dwie pozycje na programatorze - byłoby to sporym udogodnieniem wobec każdorazowego zmieniania temperatury / obrotów. 10-o letnia gwarancja na silnik - zarejestrowałem się z produktem w Bosch'u, ale zbyt dużej wagi do owej gwarancji nie przykładam - vide warunki owej gwarancji. Przez całe 10 lat nawet z byle pierdołą należy zgłaszać się do firmowego serwisu Bosch'a. Gdy padnie nam silnik, dostajemy go za darmo, ale za dojazd serwisu i za robociznę musimy zapłacić - po pierwsze słaba to gwarancja, po drugie nie podejrzewam firmowego serwisu Bosch'a o niewysokie ceny usług. Osobna kwestia to realizacja dostawy przez sklep eMAG - tu także duży plus. Brak płatności za dostawę w tym segmencie rynku to raczej standard, ale już wniesienie, rozpakowanie i ustawienie we wskazanym miejscu sprzętu bez dodatkowych opłat nie jest często spotykane. Dodatkowo, klient jest niemal zasypany informacjami ze strony firmy kurierskiej - włączając numer telefonu do kuriera, jego imię, nazwisko i zdjęcie oraz zdjęcie i nr rejestracyjny samochodu.

  Opinie napisał(a) Wiatrak dnia

  Zalety
  6
  5 kg wkładu przy małym rozmiarze pralk
  efektywność
  funkcjonalność
  głośność pracy
  intuicyjna obsługa programów
  ładowność
  stabilna przy poprawnym wypoziomowaniu
  stabilność pracy
  szybki program prania
  zgrabna
  zużycie energii
 2. na Zachodnich stronach Boscha jest znacznie bogatsza oferta i niedostępna w Polsce. Pralki Boscha produkowane tu w Polsce, początkowe symbole zaczynają się od WAE, WAN – pełnowymiarowe... w niemieckim Boschu mają napisy EXCLUSIVE. I już na koniec, dla szukających pralek marki Bosch... Początek symbolu, to kraj jego produkcji. WAW, WAY – pralki pełnowymiarowe produkowane w Niemczech WAT, WAB, WAQ – pełnowymiarowe, Turcja WAE, WAN – pełnowymiarowe, Polska WLG, WLK, WLT – pralki płytkie, Rosja

  Opinie napisał(a) Kazimierz dnia

 3. Pralka zastąpiła model WLM24441PL i w tym porównaniu wypada zdecydowanie gorzej. Silnik owszem pracuje cicho i wirowanie jest praktycznie niesłyszalne, natomiast praca pompy woła o pomstę do nieba - jeden wielki hałas, który przekreśla zalety cichego silnika. Dodatkowo funkcjonalność pralki spadła, brak temperatury 50 st i wskaźnika załadunku bębna, dłuższe programy i mniej czytelny wyświetlacz. Generalnie jest ok ale oczekiwałem czegoś więcej a przynajmniej utrzymania funkcjonalności modelu z przed 5 lat.

  Opinie napisał(a) mike dnia

100% poleca ten produkt

Bosch WLX2016KPL
 1. Dokładnie ja mam model WLX2048KPL. Jestem zadowolona bardzo, różnorodność programów, niewielki rozmiar pralki daje możliwość wstawienia pralki nawet w najmniejszej łazience. Cicha praca, ubrania dobrze wyprane i nie zniszczone. Duży wyświetlacz, łatwość obsługi, przyciski działają na dotyk, wystarczy tylko przyłożyć palec do przycisku i już włączone. Dzięki tej zalecie łatwa obsługa pralki. Polecam!!!

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  bezawaryjność
  cicha praca
  dobrze doprane ubrania
  funkcja odplamiania
  funkcje prania z myślą o dziecięcych ubr
  łatwość obsługi
  nie niszczy ubrań
  niewielki rozmiar pralki
  pranie ręczne
  różnorodność programów
  Wady
  żadnych wad
 2. Pralka tragedia jak na swoją cenę głośna. Niechce pobierać płynu do płukania tkanin pomimo tego iz jest rocieczany a przegroda po każdym praniu jest myta. Testowane juz prawie z wszystkimi możliwymi płynami jakie występują na polskim rynku

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  zużycie energii
  Wady
  efektywność
  głośność pracy
  naprawdę głośna pralka
  nie pobiera płynu do płukania
  płyn rozcięczony a przegroda czysta
 3. Wedle mej szczerej i otwartej opinii, pralka ta zasługuje na złoty medal!. Kapitalnie proste menu i użytkowanie dziecinnie proste. Szukasz nieskomplikowanej i ciekawej pralki? To jest coś dla Ciebie! =) Używam jej już wystarczająco czasu by stwierdzić, iż każda opcja jest wspaniała. Koszulki się nie niszczą, a proszę mi wierzyć, że inne pralki, robiły z nimi niestety cuda. Nie jest super głośna i chodzi stabilnie. Przyjemne dla oka i sensownie wpasowuje się do praktycznie każdego wnętrza łazienki! Polecam i zapraszam do użytkowania!

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki