Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

BOSCH WLX 24261PL czy ELECTROLUX EWS11277FW

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam

Ocena ogólna

Za: 4 powody

BOSCH WLX 24261PL

Ocena ogólna

Za: 4 powody

ELECTROLUX EWS11277FW
Remis

Cechy

BOSCH
BOSCH WLX 24261PL
czy
ELECTROLUX
ELECTROLUX EWS11277FW
WIROWANIE
Prędkość
1200 obr./min.
Prędkość
1200 obr./min.
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DRZWI
Kierunek otwierania
Lewy
Kierunek otwierania
Lewy
DANE PODSTAWOWE
Producent
Bosch
Producent
Electrolux
pozostałe
Zastosowane technologie
EcoPerfect
TimePerfect
VarioPerfect
Woda Plus
Zastosowane technologie
Dodatkowe płukanie
Łatwe prasowanie
Pranie wstępne
Time Manager-pralki
Automatyka wagowa
Tak
Automatyka wagowa
Tak
Sterowanie
Elektroniczne
Sterowanie
Elektroniczne
Inne
Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu
Wskaźnik czasu końca prania
Wyświetlacz LED
Inne
Panel w jęz. polskim
Regulacja temperatury
Wyświetlacz elektroniczny
tak
Wyświetlacz elektroniczny
tak
Wysokość [cm]
85
Wysokość [cm]
85
Linia
Maxx 5
Linia
Slim
Równomierne rozłożenie ładunku
tak
Równomierne rozłożenie ładunku
tak
Klasa efektywności prania
A
Klasa efektywności prania
A
Regulacja
Tak
Regulacja
Tak

Przewagi

4 powody dla BOSCH WLX 24261PL

BOSCH WLX 24261PL
ZUŻYCIE
Wody na cykl 38 litrów czy 62 litry Pralka BOSCH WLX 24261PL zużywa o 24 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż ELECTROLUX EWS11277FW.
FIZYCZNE
Głębokość 40 cm czy 45 cm BOSCH WLX 24261PL jest o 5 cm płytsza od ELECTROLUX EWS11277FW.
Ładowność 5 kg czy 6,5 kg W pralce BOSCH WLX 24261PL możesz wyprać o 1,5 kg więcej odzieży niż w ELECTROLUX EWS11277FW w czasie jednego prania.
pozostałe
Energii [kWh/cykl] 0.75 czy 0.81 Pralka BOSCH WLX 24261PL zużywa o 0,06 kWh mniej energii w czasie jednego cyklu niż ELECTROLUX EWS11277FW.

4 powody dla ELECTROLUX EWS11277FW

ELECTROLUX EWS11277FW
KLASA
Klasa wirowania B czy C ELECTROLUX EWS11277FW ma lepszą klasę wirowania od BOSCH WLX 24261PL.
Klasa energetyczna A+++ czy A+ ELECTROLUX EWS11277FW zużywa mniej energii niż BOSCH WLX 24261PL.
pozostałe
Opóźniony start Max 20h czy Max 24h Pralka ELECTROLUX EWS11277FW posiada mechanizm opóźnionego startu, w który nie jest wyposażona pralka BOSCH WLX 24261PL.
Poziom hałasu podczas wirowania [dB] 74 czy 81 Podczas wirowania pralka ELECTROLUX EWS11277FW jest o 7 dB bardziej cicha od BOSCH WLX 24261PL.

Opinie

100% poleca ten produkt

BOSCH WLX 24261PL
 1. Pralka jeszcze jest testowana, dopiero wypróbowanych kilka programów. Gabaryty idealne do małej łazienki.

  Opinie napisał(a) Magdalena dnia

 2. Jak na razie spełnia moje oczekiwania. Waż jest roche za krótki, gumowe cześci troche nie pasują do designu tej pralki.

  Opinie napisał(a) Witek dnia

 3. Użytkuje krotko wiec trudno na w pełni obiektywna opinie.W porównaniu z poprzednia pralka innej firmy, ta jest rewelacyjna

  Opinie napisał(a) Asia dnia

100% poleca ten produkt

ELECTROLUX EWS11277FW
 1. Producent ani sprzedawca nie informują wprost, że pralka zachowuje parametry "slim" (głebokości) tylko, gdy wszystkie przyłącza (woda, odpływ, zasilanie elektryczne) są umiejscowione poza tyłem pralki. Obudowa jest tak skonstruowana, że nie ma miejsca na nic. Głósno działają elektrozawory dopływu wody oraz wlew wody, co kontrastuje ze stosunkowo cichą pracą podczas prania właściwego. Pozostałe parametry wydają się być zgodne z opisem. Jeśli kryterium zakupu ma być cicha praca i głebokość - to odradzam ten produkt, jeśli te dwie w/w cechy nie są istotne - to produkt jest ok.

  Opinie napisał(a) Tomasz dnia

 2. Świetny zakup. Wcześniej użytkowałam pralkę z tego samego koncernu - AEG Lavamat. Zakup nowej pralki był dla mnie ogromnym problemem, bo przyzwyczaiłam się do tego, że mogę sobie włączyć opcję skróconego prania. W związku z tym, po długich poszukiwaniach, stanęło na tym, że kupujemy Electroluxa. Funkcją Time Manager jestem po prostu zachwycona. Wygląd pralki też super. Pralka bardzo cicha, dobrze, że jest dźwięk zakończenia prania, bo można nie zauważyć, że urządzenie zakończyło pracę. Jedyną wadą jest dla mnie bardzo czuły panel dotykowy. Zdarza się, że sięgam coś z szafki zawieszonej nad pralką i nogą wyłączam pranie.

  Opinie napisał(a) szaraczarownica dnia

 3. Pralka jak działa jest ok, przemyślane programy, blokada rodzicielska, cicha itp. Ale... ale nasza zepsuła się w ostatnim miesiącu gwarancji - 15 dni czas naprawy, wymieniony moduł mocy. W tej chwili jest 5 dni po gwarancji i do wymiany programator. Zawiodłem się na tej marce, nigdy więcej! Oceniam na 0,5, bo co z tego, że dobrze pierze jak nie pierze bo się psuje. Podejrzewam, że wszystkie te opinie są wypisane zaraz po zakupie. Przestrzegam więc, Electroluxy się psują. Koledze padł podobny model z suszarką - miesiąc po gwarancji padła grzałka suszarki.

  Opinie napisał(a) Manf dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki