Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

BOTTI XPB 30-40 czy Siemens WS10X46APL

Wynik

Zwycięzca:
BOTTI XPB 30-40

Ocena ogólna

Za: 5 powodów

BOTTI XPB 30-40

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Siemens WS10X46APL
BOTTI XPB 30-40

Cechy

BOTTI
BOTTI XPB 30-40
czy
Siemens
Siemens WS10X46APL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Niebieskie
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Ładowanie
Od góry
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Botti
Producent
Siemens

Przewagi

5 powodów dla BOTTI XPB 30-40

BOTTI XPB 30-40
ZUŻYCIE
Wody na cykl 14 litrów czy 40 litrów Pralka BOTTI XPB 30-40 zużywa o 26 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Siemens WS10X46APL.
WIROWANIE
Prędkość Nie dotyczy czy 1000 obr./min. Pralka BOTTI XPB 30-40 wiruje z prędkością o 1000 obr./min większą niż Siemens WS10X46APL.
KLASA
Klasa energetyczna Nie dotyczy czy A BOTTI XPB 30-40 zużywa mniej energii niż Siemens WS10X46APL.
Klasa wirowania Nie dotyczy czy C BOTTI XPB 30-40 ma lepszą klasę wirowania od Siemens WS10X46APL.
FIZYCZNE
Ładowność 3 kg czy 4,5 kg W pralce BOTTI XPB 30-40 możesz wyprać o 1,5 kg więcej odzieży niż w Siemens WS10X46APL w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

BOTTI XPB 30-40
 1. Pralka ogólnie fajna bo mała i można zabrać ją ze sobą na dłuższy wyjazd. Dosyć dobrze pierze, wymaga ciepłej wody, wirowania na poziomie podstawowym - odsącza ubrania na tyle że się z nich nie leje. Obraca warunkiem wvlewo i w prawo co zapobiega skręcaniu ubrań. Wadą jest słaby wąż odpływowy -peknał mi w 2 miejscach - całe szczęście zwykły wąż odpływowy od pralki pasuje .

  Opinie napisał(a) PolariS dnia

 2. Pralka kupiona do drobnego, okazjonalnego prania. Aby z niej skorzystać trzeba mieć dostęp do ciepłej wody. Na początku byliśmy nią zachwyceni, jednak po drugim albo trzecim praniu zepsuł się wąż odprowadzający wodę. Wymieniliśmy na inny. Kilka prań udało się zrobić bez problemu. W końcu podczas kolejnego wąż wypadł w trakcie pracy i z pralki wylała się woda.. Otwór jest dość duży, więc zanim zdążyliśmy zareagować całe pomieszczenie zostało solidnie zalane.. :/ Dzisiaj uważam, że przez te problemy z wężem, zakup tego urządzenia, to był zbędny wydatek.

  Opinie napisał(a) Aha dnia

 3. Pralka na przepierki na wyjeździe sprawdza się dobrze. Jedyny minus to brak grzałki ale z drugiej strony za ta cene urządzenia nie można mieć wszystkiego. Nawet po kilku praniach wciąż czuć zapach plastiku.

  Opinie napisał(a) Kasia dnia

100% poleca ten produkt

Siemens WS10X46APL
 1. Polecam - super dla faceta kawalera.. wszystko jasne i czytelne.. wręcz genialna.. :))

  Opinie napisał(a) M :)) dnia

 2. Pralkę eksploatuję od 1,5 roku i absolutnie jestem mile zaskoczony. Dobrze wypoziomowana jest bardzo cicha, dobrze pierze i przy tej głębokości ma całkiem przyzwoity wsad. Generalnie bardzo Polecam.

  Opinie napisał(a) piotr818 dnia

 3. Mam tą praleczkę od ok. 2 lat. Bardzo dobry wybór dla singli lub osób aktywnych. Koszule do roboty - prosze bardzo, jest programik (ustawiam po praniu oddzielnie wirowanie na 800 - 12 min, bo program doje 400...koszule są mokre...jak ktos nosi te z opcją bez prasowania - jak znalazl:). ja jednak ustawim 800-1000, bo i tak prasuję, a szyciej schną). Wszelkie syntetyki (outdoor- ciuchy na rower, rolki, trekking itp) - super. Welna również (sprawdzałem - działa, nie zdarzylo mi się wyjąć np. swetra jak na 6-latka:) ). Dlugo by opisywać.jade jakieś 2-3 prania tygodniowo. Nic nie piszczy,nie skrzypi. Polecam

  Opinie napisał(a) sg dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki