Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Candy CLT 360L-S czy Candy CLT 362L-S

Wynik

Zwycięzca:
Candy CLT 362L-S

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Candy CLT 360L-S

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Candy CLT 362L-S
Candy CLT 362L-S

Cechy

Candy
Candy CLT 360L-S
czy
Candy
Candy CLT 362L-S
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa energetyczna
A+++
Klasa energetyczna
A+++
FIZYCZNE
Szerokość
40 cm
Szerokość
40 cm
Głębokość
60 cm
Głębokość
60 cm
Ładowność
6 kg
Ładowność
6 kg
Ładowanie
Od góry
Ładowanie
Od góry
DANE PODSTAWOWE
Producent
Candy
Producent
Candy

Przewagi

2 powody dla Candy CLT 362L-S

Candy CLT 362L-S
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Candy CLT 362L-S wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Candy CLT 360L-S.
KLASA
Klasa wirowania B czy C Candy CLT 362L-S ma lepszą klasę wirowania od Candy CLT 360L-S.

Opinie

100% poleca ten produkt

Candy CLT 360L-S
 1. Pralka po miesiącu użytkowania sprawdza się dobrze, puki co jedyne można przyczepić się do NFC smart-touch nie udało mi się połączyć i sprawdzić np: sprawności urządzenia.

  Opinie napisał(a) QQmber dnia

  Wady
  funkcjonalność
 2. Pralka każdy pranie pierze dwie godziny nie ważne czy ustawię na 30 minut czy na 44 minut czy na 30 stopni czy na 90 każde pranie to dwie godziny nie rozumiem tego skoro ustawiam na 30 minut Dlaczego pierze dwie godziny ?została kupiona wczoraj.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

100% poleca ten produkt

Candy CLT 362L-S
 1. Z tym wyświetlaczem to fakt, niewiele z niego wynika, a pokrętło nie przesuwa się, więc w zasadzie nie bardzo wiadomo, ile jeszcze czasu do końca pozostało. Jest głośniejsza niż nasz stary Whirlpool i to zdecydowanie, program ekonomiczny dość długi (no z czegoś w końcu ta energooszczędność musi wynikać). Efektywność prania na normalnym poziomie, co do trwałości to się nie wypowiem, bo mam ją dopiero od tygodnia. Jest na pewno mniejsza niż nasza stara pralka ładowana od góry, choć nie jest to jakiś niesamowity przeskok, jest też lżejsza (pewnie więcej części plastikowych), wiruje dość efektywnie, ale żeby osiągnąć maksymalną prędkość wirowania, trzeba wybrać program wirowania ekstra - w programie ekonomicznym max. prędkość to 800 obrotów. Ogólnie za tę cenę trudno znaleźć coś innego w tej klasie enrgooszczędności i to zdecydowało o wyborze tej akurat pralki.

  Opinie napisał(a) Maciej dnia

 2. Jedyne do czego mogę się przyczepić to bardzo ubogi panel informujący użytkownika o postępie prania . W opisach jest informacja że jest wyświetlacz, nie jest to żaden wyświetlacz. Pralka ma tylko trzy czerwone diody które informują że pranie jest w toku ,pierwsza dioda to pranie, druga dioda to płukanie ,trzecia wirowanie. Pierwsza dioda świeci się od momentu włączenia i gaśnie dopiero jak pralka zaczyna płukać. Także użytkownik jak nie spojrzy na zegarek po włączeniu to nie ma pojęcia kiedy będzie koniec.Nic się nie przesuwa ,żaden postęp prania.

  Opinie napisał(a) Paweł dnia

 3. Hałas podczas wirowania oraz niestabilność pralki mimo prawidłowego ustawienia pralki

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki