Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Candy CLT 360L-S czy Candy EVO4 1273DWS

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Candy CLT 360L-S

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Candy EVO4 1273DWS
Remis

Cechy

Candy
Candy CLT 360L-S
czy
Candy
Candy EVO4 1273DWS
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Szare
FIZYCZNE
Ładowanie
Od góry
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Candy
Producent
Candy

Przewagi

3 powody dla Candy CLT 360L-S

Candy CLT 360L-S
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ Candy CLT 360L-S zużywa mniej energii niż Candy EVO4 1273DWS.
FIZYCZNE
Szerokość 40 cm czy 60 cm Candy CLT 360L-S jest o 20 cm węższa od Candy EVO4 1273DWS.
Ładowność 6 kg czy 7 kg W pralce Candy CLT 360L-S możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w Candy EVO4 1273DWS w czasie jednego prania.

3 powody dla Candy EVO4 1273DWS

Candy EVO4 1273DWS
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Candy EVO4 1273DWS wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Candy CLT 360L-S.
KLASA
Klasa wirowania B czy C Candy EVO4 1273DWS ma lepszą klasę wirowania od Candy CLT 360L-S.
FIZYCZNE
Głębokość 40 cm czy 60 cm Candy EVO4 1273DWS jest o 20 cm płytsza od Candy CLT 360L-S.

Opinie

100% poleca ten produkt

Candy CLT 360L-S
 1. Pralka po miesiącu użytkowania sprawdza się dobrze, puki co jedyne można przyczepić się do NFC smart-touch nie udało mi się połączyć i sprawdzić np: sprawności urządzenia.

  Opinie napisał(a) QQmber dnia

  Wady
  funkcjonalność
 2. Pralka każdy pranie pierze dwie godziny nie ważne czy ustawię na 30 minut czy na 44 minut czy na 30 stopni czy na 90 każde pranie to dwie godziny nie rozumiem tego skoro ustawiam na 30 minut Dlaczego pierze dwie godziny ?została kupiona wczoraj.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

0% poleca ten produkt

Candy EVO4 1273DWS
 1. Zakupiłem ten produkt jakiś czas temu. Po pierwszym podłączeniu do kontaktu okazało się, że jest uszkodzona (pojawił się jakiś komunikat o błędzie na wyświetlaczy - a pralka nawet nie wystartowała). Towar wymieniono na nowy i .... padaka. Pralka nie potrafi równomiernie rozłożyć wsadu. Gdy zrobi się to ręcznie to jeszcze jako tako choć i tak strasznie się tłucze, bęben obija się o obudowę i pralka przemieszcza się po całej łazience (bo tam stoi). Uważam, że wadą jest duży otwór wsadowy - ubrania blokują się o fartuch uszczelniający i drą się. Uszkodzonych mam już chyba 15 ubrań. Serwisant wymienił fartuch na nowy (bo wg niego to był powód) ale nic to nie pomogło i problem dalej istnieje. Zdarzyło się nawet, że obracające się ubrania zawinęły ze sobą fartuch co spowodowało wyciek wody. Ponadto odpadł jeden z zraszaczy w bębnie i mocno się nakombinowałem by go jakoś ponownie zamontować. Generalnie zdecydowanie odradzam zakup tego produktu. 1-2 osoby może jakoś sobie poradzą (piorąc 1-2 kg odzieży przy wsadzie 6-7 kg) ale rodzina 4-osobowa (a taką mam) zdecydowanie powinna poszukać innego produktu. Aż żałuję, że pozbyłem się starego, wysłużonego sprzętu (POLAR) - u znajomych wciąż działa.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  niewielki rozmiar
  Wady
  niszczy pranie
  paradoksalnie duży otwór bębna jest wadą
  same wady:
  wadliwa
  źle doważona
 2. Nie polecam nikomu. Pralka tłucze bębnem o obudowę. Musiałem osłonić wnękę styropianem bo kafle by potłukła tak się przemieszcza. Wypoziomowana prawidłowo. Brak temperatury prania 30stopni. Wskaźnik czasu prania kompletnie rozmija się z rzeczywistością.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 3. Nie polecam. Wypoziomować się nie da, trzęsie się zawsze. Głośna. Oszczędność wody może i faktycznie jest ale - hmm.... cały czas mam wrażenie, że pierze "na sucho", a niezupełnie o to mi chodzi w praniu. Programator czasowy bardzo "przybliżony" - np. ostatnia minuta potrafi trwać pół godziny. Nawet pojemnik na proszek to jakaś porażka - notorycznie mi nie wypłukuje proszku. No i załadunek 7kg - chyba kamieni. Bęben jest tak mały, że 7kg np. ubranek dziecięcych nijak się w nim nie zmieści.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki