Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

CANDY GCY 1052D1-S czy Candy GO4 1272 D

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam
CANDY GCY 1052D1-S
Candy GO4 1272 D
Remis

Cechy

CANDY
CANDY GCY 1052D1-S
czy
Candy
Candy GO4 1272 D

Opinie

100% poleca ten produkt

CANDY GCY 1052D1-S
 1. Główna wadą pralki jest to, że ma ona bardzo czuły układ rozkładania prania przy wirowaniu, a że ma wąski bęben to najczęściej kończy się to porzuceniem tej czynności w programie. Może to kwestia mojego egzemplarza. Z praniem bielizny sobie jeszcze radzi, ale jak już dorzucimy spodnie to najczęściej kończy się niepowodzeniem, nie potrafi ich rozłożyć i kończy program

  Opinie napisał(a) Maciek dnia

 2. Nie polecam, skacze z załadunkiem. Kiedy stwierdzam problem to do serwisu. A tu arogancki Serwis w Warszawie, mówi,że źle piorę. Serwisant mówi " trzeba było kupić inną pralkę firmy ...."

  Opinie napisał(a) Can dnia

  Wady
  efektywność
  głośność pracy
  zużycie energii
 3. Pralka zaprojektowana niemal zupełnie bez głowy. Może to tylko moje utyskiwanie, ale wybierając inną, można producenta też przekonać, by zmienił funkcjonalny design. Wymiar 33 cm odnosi się chyba tylko do blatu, najgorsze jednak są wręcz olbrzymie drzwiczki, które producent próbuje przedstawić jako zaletę kompaktowego modelu, tyle że z nimi pralka kompaktowa nie jest. Wiele łazienek jest strasznie małych, czyli problem istnieje. Dlatego chyba się szuka tak cienkiej pralki, żeby wykorzystać właściwie niewielką przestrzeń ciasnej łazienki, Zakup tego modelu, to jak pralka innego producenta 45+ cm :-( Szukając ostatnio nowej pralki, przeglądnąłem chyba wszystkie małe modele do 1200 złotych w necie i na żywo. Ogólnie jest pod względem wymiarów raczej fatalnie, a Candy tutaj prezentuje się bardzo źle. Szkoda. Oceniając parametry, cenę oraz stosunek producenta do technologii, naprawdę się zastanawiałem nad tą pralką. Uczciwie daję więc tutaj trzy gwiazdki, bo i konkurencja stoi tak samo niekoniecznie idealnie (niby 37,7 cm ELECTROLUXa też jest mało fajnym żartem), choć trzydziestu trzech centymetrów nie widziałem u żadnego konkurenta, żeby się tak przechwalał, no Candy jednak realnie też ma więcej centymetrów w tym modelu. Inne wypukłości przecież są. Ostatecznie do mojej łazienki kupiłem pralkę SHARP ES-FA5101W1PL - realnie najmniejszy gabaryt, cena 949 złotych. Podane tam 41,6 dotyczy całej pralki, będąc rozmiarem RZECZYWISTYM, dodać tylko trzeba nawet niecałe dwa centymetry na niewielkie pokrętło ustawienia programów, podobnych zresztą jak w Candy, ale pokrętełko umieszczone jest w górnym panelu (sterowania); sam blat ma zaledwie ~37 cm na boku i ~39,5 w najgrubszym miejscu, natomiast drzwiczki mają ~43 cm szerokości, maksymalnie otwarta ~83,5 cm, czyli SHARP jest pewnie jedynym producentem niezaniżającym głębokości. Pralka dopiero co podłączona, zatem opinię na jej temat napiszę, jak naprawdę lepiej wypróbuję sprzęt, choć już wiem, że działa inteligentnie, pranie startowe (bez wsadu) skróciła maksymalnie ;-) Podsumowując - osoby przywiązane do marki, pewnie i tak wybiorą Candy i tu spokojnie inną głębokość można dobrać też, ci którzy chcą pralkę naprawdę najmniejszą, powinni wybrać ten konkretnie model SHARPa.

  Opinie napisał(a) Damian dnia

Brak opinii

Candy GO4 1272 D
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki