Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Candy Grando Evo 1274 LW czy Candy GVS4 137DWC3

Wynik

Zwycięzca:
Candy GVS4 137DWC3

Ocena ogólna

Za: 0 powodów

Candy Grando Evo 1274 LW

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Candy GVS4 137DWC3
Candy GVS4 137DWC3

Cechy

Candy
Candy Grando Evo 1274 LW
czy
Candy
Candy GVS4 137DWC3
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowność
7 kg
Ładowność
7 kg
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Candy
Producent
Candy

Przewagi

2 powody dla Candy GVS4 137DWC3

Candy GVS4 137DWC3
WIROWANIE
Prędkość 1300 obr./min. czy 1200 obr./min. Pralka Candy GVS4 137DWC3 wiruje z prędkością o 100 obr./min większą niż Candy Grando Evo 1274 LW.
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ Candy GVS4 137DWC3 zużywa mniej energii niż Candy Grando Evo 1274 LW.

Opinie

0% poleca ten produkt

Candy Grando Evo 1274 LW
 1. Szajs jakich mało. Stanowczo odradzam. Mamy pralkę 2 lata i 4 miesiące od 2 miesięcy przy wirowaniu wyje jak silnik odrzutowy i pewnie sąsiedzi za ścianą klną. Mechanik stwierdził że padły łożyska. Wyrobiła się uszczelka chroniąca je przed wodą smar wypłukany został przez wodę i łożyska pordzewiały i nie mają smarowania. A nasmarować ich nie można bo pralka jest klejona i się nie można dostać. Ogólny koszt wymiany części to 700 plus robocizna. Kpina jakaś. Mechanik napomknął że łożyska mogły być słabo nasmarowane już podczas produkcji i nie wyważony bęben też mógł być powodem wyrobienia się uszczelki. To nie jest solidna firma tym bardziej że tanich pralek to oni nie mają

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Wady
  awaryjność
 2. Na początku,było pięknie...,ale po nie długim czasie zaczęła się ostra jazda... w dosłownym tego słowa znaczeniu...Pralka bardzo głośna,urządza sobie wędrówki po całej łazience,jak wiruje 1200 obrotów to ją na parterze słychać (mieszkam na 9 piętrze). Nie wypłukuje porządnie prania. A i jeszcze mały szkopuł,po półtora roku łożyska do wymiany,tylko że w tej pralce są one NIEWYMIENIALNE! Koszt wymiany całego bębna oczywiście z łożyskami ok.800 zł.Dobrze że mam jeszcze gwarancje............NIGDY WIĘCEJ CANDY!!!!!

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Wady
  efektywność
  głośność pracy
 3. Jestem ogromnie zawiedziona!!! Pralka od początku "lata" po podłodze, a że mam ją w kuchni, to już mi drzwiczki uszkodziła, za którymi ją schowałam. Na dodatek po tych wariacjach wypływała z niej woda w ilości nie tak dużej, że od razu to zauważyłam, ale dopiero jak mi się panele podniosły... Tragedia. Taka pralka, a tyle szkód. Pomimo wizyt z serwisu, znów muszę ich wezwać, bo od nowa zaczyna wylewać (przez to szalone wirowanie!) ehhh... I co dalej, aż gwarancja się skończy? Jak pomyślę, że mi ją zabiorą na warsztat na nie wiadomo ile, to rozpacz mnie ogarnia (mam dwoje dzieci;) nie wiem już sama...

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  zużycie energii
  Wady
  awaryjność
  efektywność
  głośność pracy

100% poleca ten produkt

Candy GVS4 137DWC3
 1. Pralka super sprawna . Podoba mi się funkcja połączenia pralki z androidem .

  Opinie napisał(a) Dominika dnia

  Zalety
  efektywność
  głośność pracy
 2. Odpowiednia do bardzo małej łazienki. Candy GVS4 137DWC3 ma najmniejszą głębokość w tym segmencie urządzeń – zaledwie 40 cm. Pomniejszona głębokość nie zmniejszyła bębna, który ma pojemność aż 7 kg i jest specjalnie wyprofilowany, żeby nie niszczyć ubrań.

  Opinie napisał(a) dnia

  Zalety
  efektywność
  zużycie energii
 3. GrandO Vita: - szybkie pranie - opcja dodawania w czasie prania rzeczy, których się zapomniało - pojemny bęben (7 kg) - zaawansowane programy prania - wysoka klasa energetyczna - korzystna cena

  Opinie napisał(a) shell dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki