Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Candy GVS 158DWC3 czy Siemens WM12Q440PL

Wynik

Zwycięzca:
Candy GVS 158DWC3

Ocena ogólna

Za: 4 powody

Candy GVS 158DWC3

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Siemens WM12Q440PL
Candy GVS 158DWC3

Cechy

Candy
Candy GVS 158DWC3
czy
Siemens
Siemens WM12Q440PL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Candy
Producent
Siemens

Przewagi

4 powody dla Candy GVS 158DWC3

Candy GVS 158DWC3
WIROWANIE
Prędkość 1500 obr./min. czy 1200 obr./min. Pralka Candy GVS 158DWC3 wiruje z prędkością o 300 obr./min większą niż Siemens WM12Q440PL.
KLASA
Klasa wirowania A czy B Candy GVS 158DWC3 ma lepszą klasę wirowania od Siemens WM12Q440PL.
Klasa energetyczna A+++ czy A Candy GVS 158DWC3 zużywa mniej energii niż Siemens WM12Q440PL.
FIZYCZNE
Głębokość 52 cm czy 59 cm Candy GVS 158DWC3 jest o 7 cm płytsza od Siemens WM12Q440PL.

1 powód dla Siemens WM12Q440PL

Siemens WM12Q440PL
FIZYCZNE
Ładowność 7 kg czy 8 kg W pralce Siemens WM12Q440PL możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w Candy GVS 158DWC3 w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

Candy GVS 158DWC3
 1. Pralka naprawdę za fajną cenę , dla mnie ma same zalety. Szybkie pranie , wygodna i sprawna.

  Opinie napisał(a) Dominika dnia

  Zalety
  efektywność
  głośność pracy
 2. Pralka o świetnych parametrach jak za tę cenę. 8KG, A+++, 1500 obrotów + kilka dodatkowych funkcji. Serwis jest w Polsce. Polecam!

  Opinie napisał(a) lukech dnia

 3. Pralkę posiadam od około tygodnia, niestety źle wybrałem. Pranie po wyjęciu ma na sobie sporo piany, resztki proszku, bardzo źle działa płukanie. KAŻDORAZOWO po praniu wstawiam te same ciuchy na DWUKROTNE PŁUKANIE !!! czyli pralka nie spełnia swojego podstawowego zadania czyli prania. Dodatkowo pomimo prania w temperaturze 30-40 stopni ciuchy się wstępują. Na razie około 6 ubrań pasuje już tylko na osoby niższe ode mnie o dobre 20 cm. Niestety. Zdecydowanie NIE POLECAM. Zakupiona w RTV AGD, napisałem pismo że chcę zwrócić i wymienić na produkt innego producenta. Zobaczymy jak zachowa się sklep.

  Opinie napisał(a) Paweł W. dnia

100% poleca ten produkt

Siemens WM12Q440PL
 1. Jestem testerką pralki Siemens w ramach akcji promocyjnej organizowanej przez BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., więc pralce otrzymanej do testów przyglądałam się z dużą podejrzliwością, szukając "dziury w całym". Z ulgą stwierdzam, że, jeśli tylko nie potkniemy się na dosyć zagmatwanej instrukcji obsługi, pralka jest bezproblemowa. Najczęściej korzystam z programów mix (3,5 kg) i bawełna (7 kg), są chyba najbardziej uniwersalne, a kiedy mi się spieszy mogę zawsze skorzystać z rewelacyjnej opcji speedExpert. Kolejną, nową i atrakcyjną dla mnie funkcją jest ecoExpert - niezła gratka dla miłośników ekologii - pranie trwa dłużej, ale oszczędzana jest energia. Pranie jest bardzo dobrze wyprane i wypłukane, po wirowaniu na max prędkości 1200 obrotów/min. prawie suche. Moim faworytem, jeśli chodzi o funkcje pralki jest automatyczne płukanie podajnika na proszek - w poprzedniej pralce podajnik wyglądał strasznie i ciężko było go domyć, tu jest czyściutki. Ogromną zaletą jest bardzo łatwa, intuicyjna obsługa i czytelne programy. Generalnie polecam ten model, jestem z niego bardzo zadowolona.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 2. Jestem testerką pralki Siemens w ramach akcji promocyjnej organizowanej przez BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., więc pralce otrzymanej do testów przyglądałam się z dużą podejrzliwością, szukając "dziury w całym". Z ulgą stwierdzam, że, jeśli tylko nie potkniemy się na dosyć zagmatwanej instrukcji obsługi, pralka jest bezproblemowa. Najczęściej korzystam z programów mix (3,5 kg) i bawełna (7 kg), są chyba najbardziej uniwersalne, a kiedy mi się spieszy mogę zawsze skorzystać z rewelacyjnej opcji speedExpert. Kolejną, nową i atrakcyjną dla mnie funkcją jest ecoExpert - niezła gratka dla miłośników ekologii - pranie trwa dłużej, ale oszczędzana jest energia. Pranie jest bardzo dobrze wyprane i wypłukane, po wirowaniu na max prędkości 1200 obrotów/min. prawie suche. Ogromną zaletą jest bardzo łatwa, intuicyjna obsługa i czytelne programy. Generalnie polecam ten model, jestem z niego bardzo zadowolona.

  Opinie napisał(a) 9...e dnia

 3. polecam ten model! Długo szukałam pralki, porownywalm marki, modele, czytałam fora i pytałam sprzedawców- finalnie padło na ten nowy model, który ma wszystko!;) pierze super, cicho, krótko, mozna włączyć dod.system eco-są dwa, ma tez prawdziwy Aqua stop system ( z tyłku dod.zawór!), który ma tylko kilka droższych modeli rożnych firm. Ma wystarczająca ilośc programów, jest prosta w obsłudze + ma program do prania i impregnacji sportowej odzieży.jak dla mnie super. Mam nadieje ze nam posłuży dlugo! ;) co do ceny polecam zakup przez internet-spokojem taniej niż w sklepie tradycyjnym!na prawdę nie warto przekładać, bo miana mieć lepszy sprzęt w tej samej cenie! Polecam i życzę udanych wyborów;))

  Opinie napisał(a) 7...b dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki