Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Candy Smart CS 1282D3 czy Siemens WM12Q440PL

Wynik

Zwycięzca:
Candy Smart CS 1282D3

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Candy Smart CS 1282D3

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Siemens WM12Q440PL
Candy Smart CS 1282D3

Cechy

Candy
Candy Smart CS 1282D3
czy
Siemens
Siemens WM12Q440PL
WIROWANIE
Prędkość
1200 obr./min.
Prędkość
1200 obr./min.
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa wirowania
B
Klasa wirowania
B
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Candy
Producent
Siemens

Przewagi

2 powody dla Candy Smart CS 1282D3

Candy Smart CS 1282D3
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A Candy Smart CS 1282D3 zużywa mniej energii niż Siemens WM12Q440PL.
FIZYCZNE
Głębokość 52 cm czy 59 cm Candy Smart CS 1282D3 jest o 7 cm płytsza od Siemens WM12Q440PL.

1 powód dla Siemens WM12Q440PL

Siemens WM12Q440PL
FIZYCZNE
Ładowność 7 kg czy 8 kg W pralce Siemens WM12Q440PL możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w Candy Smart CS 1282D3 w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

Candy Smart CS 1282D3
 1. Czytając opinie innych osób na tym forum odnoszę wrażenie że nigdy tej pralki na oczy nie widzieli. Moje spostrzeżenia: -pralka pokazuje czas do zakończenia prania który w trakcie prania jest "korygowany" o wybrane dodatkowe opcje. -pralka nie posiada wskaźnika jaki cykl prania jest obecnie wykonywany np. pranie, płukanie, wirowanie itp. -duży plus za możliwość ustawiania dodatkowych programów z poziomu telefonu które nie są dostępne z poziomu pokrętła. - dzięki aplikacji mamy dostęp do statystyk jak pierzemy niby nic a jednak cieszy. - auto diagnostyka - pralka potrafi sama namierzyć usterkę :-) - duża pojemność - kołdra i poduszka mieści się w jednym załadunku. -głośne wirowanie przy 1200 obrotach można porównać do startu odrzutowca Macie pytania piszcie.

  Opinie napisał(a) Dawid dnia

  Zalety
  ładowność
  efektywność
  funkcjonalność
  Wady
  głośność pracy
 2. Pralka nie odwirowywuje prania. Wezwany serwisant twierdzi ze to funkcja pralki zabezpieczająca ją przed uszkodzeniem. Odwirowywanie działa jedynie jesli wrzuci sie kilka lekkich rzeczy i UWAGA serwisant powiedział ze musi to być CZYSTA bawełna :) wystarczy domieszka innego materiału i juz wirowanie ma prawo nie działać. Przy wiekszym załadunku zawsze mokre pranie. NAszczęście sklep uznał zwrot towaru z tytułu rękojmi. BAdziew

  Opinie napisał(a) mariusz dnia

 3. ciężko jest sprawdzić pralkę zaraz po dostawie do domu.

  Opinie napisał(a) Jacek dnia

100% poleca ten produkt

Siemens WM12Q440PL
 1. Jestem testerką pralki Siemens w ramach akcji promocyjnej organizowanej przez BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., więc pralce otrzymanej do testów przyglądałam się z dużą podejrzliwością, szukając "dziury w całym". Z ulgą stwierdzam, że, jeśli tylko nie potkniemy się na dosyć zagmatwanej instrukcji obsługi, pralka jest bezproblemowa. Najczęściej korzystam z programów mix (3,5 kg) i bawełna (7 kg), są chyba najbardziej uniwersalne, a kiedy mi się spieszy mogę zawsze skorzystać z rewelacyjnej opcji speedExpert. Kolejną, nową i atrakcyjną dla mnie funkcją jest ecoExpert - niezła gratka dla miłośników ekologii - pranie trwa dłużej, ale oszczędzana jest energia. Pranie jest bardzo dobrze wyprane i wypłukane, po wirowaniu na max prędkości 1200 obrotów/min. prawie suche. Moim faworytem, jeśli chodzi o funkcje pralki jest automatyczne płukanie podajnika na proszek - w poprzedniej pralce podajnik wyglądał strasznie i ciężko było go domyć, tu jest czyściutki. Ogromną zaletą jest bardzo łatwa, intuicyjna obsługa i czytelne programy. Generalnie polecam ten model, jestem z niego bardzo zadowolona.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  praktyczność ustawień
  energooszczędność
  spora pojemność
  nieawaryjna
  duży zakres regulacji
 2. Jestem testerką pralki Siemens w ramach akcji promocyjnej organizowanej przez BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., więc pralce otrzymanej do testów przyglądałam się z dużą podejrzliwością, szukając "dziury w całym". Z ulgą stwierdzam, że, jeśli tylko nie potkniemy się na dosyć zagmatwanej instrukcji obsługi, pralka jest bezproblemowa. Najczęściej korzystam z programów mix (3,5 kg) i bawełna (7 kg), są chyba najbardziej uniwersalne, a kiedy mi się spieszy mogę zawsze skorzystać z rewelacyjnej opcji speedExpert. Kolejną, nową i atrakcyjną dla mnie funkcją jest ecoExpert - niezła gratka dla miłośników ekologii - pranie trwa dłużej, ale oszczędzana jest energia. Pranie jest bardzo dobrze wyprane i wypłukane, po wirowaniu na max prędkości 1200 obrotów/min. prawie suche. Ogromną zaletą jest bardzo łatwa, intuicyjna obsługa i czytelne programy. Generalnie polecam ten model, jestem z niego bardzo zadowolona.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  - funkcje ecoExpert i speedExpert - intuicyjna obsługa - dobrze wyprane i odwirowane pranie
  Wady
  - przekombinowana instrukcja obsługi
  całe szczęście da się spokojnie obsługiwać pralkę bez niej
 3. polecam ten model! Długo szukałam pralki, porownywalm marki, modele, czytałam fora i pytałam sprzedawców- finalnie padło na ten nowy model, który ma wszystko!;) pierze super, cicho, krótko, mozna włączyć dod.system eco-są dwa, ma tez prawdziwy Aqua stop system ( z tyłku dod.zawór!), który ma tylko kilka droższych modeli rożnych firm. Ma wystarczająca ilośc programów, jest prosta w obsłudze + ma program do prania i impregnacji sportowej odzieży.jak dla mnie super. Mam nadieje ze nam posłuży dlugo! ;) co do ceny polecam zakup przez internet-spokojem taniej niż w sklepie tradycyjnym!na prawdę nie warto przekładać, bo miana mieć lepszy sprzęt w tej samej cenie! Polecam i życzę udanych wyborów;))

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  Cicha
  ekonomiczna dzięki dodatkowym funkcjom eco
  prosta w obsłudze
  super system mniej zgniecen
  ponadstandardowy program do impregnacji sportowy odzieży
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki