Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Electrolux EW6S406BPI czy Siemens WS12M441

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Electrolux EW6S406BPI

Ocena ogólna

Za: 3 powody

Siemens WS12M441
Remis

Cechy

Electrolux
Electrolux EW6S406BPI
czy
Siemens
Siemens WS12M441
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Ładowność
6 kg
Ładowność
6 kg
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Electrolux
Producent
Siemens

Przewagi

3 powody dla Electrolux EW6S406BPI

Electrolux EW6S406BPI
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A+ Electrolux EW6S406BPI zużywa mniej energii niż Siemens WS12M441.
FIZYCZNE
Szerokość 59,5 cm czy 60 cm Electrolux EW6S406BPI jest o 0,5 cm węższa od Siemens WS12M441.
Głębokość 38 cm czy 45 cm Electrolux EW6S406BPI jest o 45 cm płytsza od Siemens WS12M441.

3 powody dla Siemens WS12M441

Siemens WS12M441
ZUŻYCIE
Wody na cykl 11 litrów czy 48 litrów Pralka Siemens WS12M441 zużywa o 37 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż Electrolux EW6S406BPI.
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Siemens WS12M441 wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż Electrolux EW6S406BPI.
KLASA
Klasa wirowania B czy C Siemens WS12M441 ma lepszą klasę wirowania od Electrolux EW6S406BPI.

Opinie

100% poleca ten produkt

Electrolux EW6S406BPI
 1. Niestety pralka nadaje się tylko do kilkukrotnego użytku. W trakcie prania doszło do bardzo głośnego zgrzytu po czym pralka zalała całą łazienkę. Serwisant stwierdził ze moneta 1 grosz w trakcie prania wpadła do dziury pod uszczelka przy drzwiach. Twierdzi jeszcze nie spotkał się z takim rozwiązaniem chodź naprawiał tysiące pralek. Koszt naprawy oczywiście droższy niż nowa pralka a elektrolux nie uznaje gwarancji czyli celowa budowa pralki w ten sposób żeby nie szło jej w żaden naprawić. Jeśli ktoś chce zmarnować czas i pieniądze niech kupuje. Dodatkowo wirowanie bardzo głośne, mała liczba programów. Nie polecam tego producenta.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

 2. cicha praca

  Opinie napisał(a) Paweł dnia

 3. za tę cenę OK

  Opinie napisał(a) kkk dnia

100% poleca ten produkt

Siemens WS12M441
 1. Pralkę kupiłem po długich rozmowach ze znajomymi i przeglądaniu stron internetowych. Interesował mnie tylko Samsung, Bosch, AEG, Siemens.Dotychczas miałem Aristona (porażka - częste awarie i drogie części- 3 razy wymieniałem programator i szczotki) oraz Gorenje (mniej awarii, ale duże zużycie proszku i wieczny smród z pralki i pranych rzeczy). Polecam stronę internetową dotyczącą rankingu usterek pralek. A teraz do rzeczy. Pralka wykonana w Chinach. Jakość wykonania wg.mnie bez zastrzeżeń. Plastiki są wysokiej jakości nie takie jak przy pralkach niskobudżetowych. Przy instalacji należny brać pod uwagę podłączenie węża z system Aqua Stop. Może być drobny kłopot w zależności od posiadanej instalacji w domu. Dalej pralka ma przyciski dotykowe i przy tym bardzo czułe. Należy zwracać uwagę co się dotyka - pod dokonaniu ustawień można później zablokować ustawienia elektroniczną blokadą. Pralka posiada wiele dogodnych ustawień i programów. Proponuję przed zakupem ze strony producenta pobrać instrukcję obsługi i ja przeczytać. Posiada pomocną opcję - podaje wagę załadowanych rzeczy - bajka. Poza tym zużywa zdecydowanie mniej proszku i wody, a pranie jest dobrze wyprane. To tyle jak na pierwszy raz. Mam tylko nadzieję że nie będzie się tak często psuć jak moje poprzednie pralki.

  Opinie napisał(a) 3...f dnia

 2. Miałem przyjemność testowania pralki Siemens (model WS12M441PL) w ramach akcji promocyjnej organizowanej przez firmę Bosch-Siemens.<br />Oceniając testowany model zwróciłem uwagę na istotne dla mnie aspekty, tj. obsługa pralki, ilość programów i ich przeznaczenie, jakość prania oraz bezpieczeństwo i eksploatacja<br />1. Obsługa pralki<br />Duży wyświetlacz oraz czytelne pokrętło stanowią dla mnie największą zaletę jeśli chodzio o obsługę pralki.<br />Pod wyświetlaczem znajdują się przyciski, dzięki którym intuicyjnie można dostosować dany program w zależności od potrzeb, np. dostosować prędkość wirowania czy określić ciężar wsadu (4 poziomy). Co ciekawe, paremetry te można zmieniać także podczas prania.<br />No i funkcje dla mnie najważniejsze: wyświetlanie czasu do zakończenia prania oraz sygnalizacja dźwiękowa, po prostu ułatwiają życie:)!<br />2. Programy i ich przeznaczenie<br />Pralka posiada 12 porogramów, większość z nich można wzbogacić poprzez dobór dodatkowych funkcji, m.in.: "mniej zagnieceń" (polecam do koszul), "intensywnie" czy "dodatkowe płukanie". Moi faworyci wśród programów to:<br />- "Koszule Business" z funkcją "mniej zagnieceń". Uprane koszule po strannym rozwieszeniu na suszarce w kilku ruchach można potem uprasować,<br />- "Super 15" - idealne rozwiązanie dla lekko przybrudzonej, delikatnej odzieży (pranie w temp. 30 stopnii); zwiększając temperaturę do 40 stopni czas pracy wydłuża się tylko do 20 minut,<br />- "Dessous" oraz "Wełna" świetne rozwiązanie dla prania odzieży delikatnej; pierwszy do bielizny, drugi bardzo dobrze radzi sobie z wełnianymi swetrami - dzieki tym programom pranie ręczne nie ma sensu;)<br />- "Bawełna Eco" zgodnie z zaleceniami producenta program zapewniający dobre rezultaty prania i niski pobór energii - szczera prawda!<br />3. Jakość prania<br />Duży wybór programów oraz opcji dodatkowych sprawiają, że łatwo jest osiągnąć oczekiwane efekty prania.<br />Każdorazowo przy rozwieszaniu prania odnoszę wrażenie, że pranie jest wyjątkowo świeże - jakość prania oceniam więc naprawdę wysoko.<br />4. Bezpieczeństwo i eksploatacja<br />Pralka wyposażona jest w zabezpieczenie przed zalaniem "Aqua Stop" - nie spodziewam się tego typu usterek, ale komfort psychiczny, mimo wszystko, mam większy.<br />Nawet przy maksymalnej prędkości wirowania (1200 obrotów/min) pralka zachowywała się bardzo stabilnie. Nie skacze, nie tłucze się, wiruje bardzo cicho!<br />Duży PLUS za funkcję samoczyszczenia dozownika detergentów oraz blokadę przed dziećmi (moja córka uwielbia wpatrywać się w wirujące pranie, ma ułatwione zadanie dzięki dużym szklanym drzwiczkom).<br />Podsumowując, Siemens model WS12M441PL to pralka prosta i bezpieczna w użytkowaniu, zapewniająca wysoką jakość prania oraz ciesząca oko nowoczesnym i stylowym design'em.<br />Polecam ten model!

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki