Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Electrolux EWF 127440W czy ELECTROLUX EWT1062IDW

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam

Ocena ogólna

Za: 2 powody

Electrolux EWF 127440W

Ocena ogólna

Za: 2 powody

ELECTROLUX EWT1062IDW
Remis

Cechy

Electrolux
Electrolux EWF 127440W
czy
ELECTROLUX
ELECTROLUX EWT1062IDW
ZUŻYCIE
Wody na cykl
45 litrów
Wody na cykl
45 litrów
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
KLASA
Klasa energetyczna
A++
Klasa energetyczna
A++
FIZYCZNE
Głębokość
60 cm
Głębokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od góry
DANE PODSTAWOWE
Producent
Electrolux
Producent
Electrolux

Przewagi

2 powody dla Electrolux EWF 127440W

Electrolux EWF 127440W
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Electrolux EWF 127440W wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż ELECTROLUX EWT1062IDW.
KLASA
Klasa wirowania B czy C Electrolux EWF 127440W ma lepszą klasę wirowania od ELECTROLUX EWT1062IDW.

2 powody dla ELECTROLUX EWT1062IDW

ELECTROLUX EWT1062IDW
FIZYCZNE
Szerokość 40 cm czy 60 cm ELECTROLUX EWT1062IDW jest o 20 cm węższa od Electrolux EWF 127440W.
Ładowność 6 kg czy 7 kg W pralce ELECTROLUX EWT1062IDW możesz wyprać o 1 kg więcej odzieży niż w Electrolux EWF 127440W w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

Electrolux EWF 127440W
 1. Ta pralka bardzo mi ułatwia życie bo prania mamy bardzo dużo i w starej pralce musiałam prać prawie z kazdego dnia. Teraz piorę tylko 3 razy na tydzień i wystarczy. Teraz nie mam juz niedopranych ubtrań bo ta pralka pierze tak dobvrze że wszystko mi ładnie schodzi nawet jak są to bardzo mocne zaplamienia. Potrafi prać bardzo szybko cienkie rzeczy i jak sa mało zabrudzone to za 15 minut mogę juz rozwieszać pranie.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

 2. To kawał dobrej pralki na duże prania. Nie boi sia żadnego brudu, bo widzimy jak dobrze wszystko dopiera choćby było najbardziej wysmarowane. Ma tez programy na różne cienkie rzeczy i nie robi im krzywdy, bo potrafi je wyprać bardzo delikatnie. Jest bardzo nowoczesna.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

 3. Rzeczywiście pierze jak burza załadowana po brzegi całą masą prania. Daje radę bo jest mocna i dobrze przygotowana do swojej roboty. Wyprac dla niej kołdrę to kaszka z mlekiem. Pierze też 5-6 koszul za 30 minut. Możzna sobie włączyć odświeżanie na 14 minut. Mozna też wydłużać pranie do takiego czasu aż wszyskie plamy zejdą. Superowa pralka.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  Pralka jest super.

0% poleca ten produkt

ELECTROLUX EWT1062IDW
 1. Pralkę zakupiłem niedawno, więc wypowiedzieć się na temat jej działania po określonym czasie nie mogę. Każda nowa pralka ładnie pierze i to nie jest żadna informacja dla Państwa. Za to dodam kilka spostrzeżeń w wstępnej eksploatacji: na plus- bardzo przemyślany pojemnik na detergent; na tle Whirpoola, Polara i Indesitu solidny bęben i zewnętrzne komponenty - na temat tego, co w środku, trudno mi się wypowiedzieć, trafne programy - ich pełny wykaz w instrukcji - \192\956160umPL.pdf , prostota ustawiania, możliwośc edycji temperatury i obrotów na minus- kołnierz wydaje się być bardzo delikatny, zwłaszcza tuż pod górnym rantem pralki, pralka nie skacze podczas wirowania - za to delikatnie - od środka - bęben ociera się o ściany zewnętrzne, co jest zaskakujące. Sprzęt wypoziomowany oczywiście. Neutralnie - jak na moje ucho pracuje cicho, zaś wirowanie - nie należy do najgłośniejszych, choć silnik wydaje pisk. Czas trwania programów - wydaje się być przydługi, choć trudno to jednoznacznie ocenić, ponieważ pralka ten parametr sama reguluje (ilość ubrań, temperatura). Jest opcja przyspieszenia cyklu dla wybranych programów. Na ten moment jest ok. Coś więcej za lata

  Opinie napisał(a) luk dnia

  Zalety
  pojemnik na detergent w obudowie pralki
  przemyślane programy i możliwość ich mod
  wykonanie
  funkcjonalność
  stabilność pracy
  Wady
  brak informacji o czasie prania
  kołnierz wydaje się być bardzo delikatny
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki