Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Electrolux EWF1062EOW czy LG F-1443KDS

Wynik

Zwycięzca:
Electrolux EWF1062EOW

Ocena ogólna

Za: 4 powody

Electrolux EWF1062EOW

Ocena ogólna

Za: 2 powody

LG F-1443KDS
Electrolux EWF1062EOW

Cechy

Electrolux
Electrolux EWF1062EOW
czy
LG
LG F-1443KDS
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DANE PODSTAWOWE
Producent
Electrolux
Producent
LG

Przewagi

4 powody dla Electrolux EWF1062EOW

Electrolux EWF1062EOW
ZUŻYCIE
Wody na cykl 44,5 litra czy 77 litrów Pralka Electrolux EWF1062EOW zużywa o 32,5 l mniej wody w jednym podstawowym cyklu niż LG F-1443KDS.
KLASA
Klasa energetyczna A+++ czy A++ Electrolux EWF1062EOW zużywa mniej energii niż LG F-1443KDS.
FIZYCZNE
Ładowność 6 kg czy 11 kg W pralce Electrolux EWF1062EOW możesz wyprać o 5 kg więcej odzieży niż w LG F-1443KDS w czasie jednego prania.
Głębokość 55,9 cm czy 64 cm Electrolux EWF1062EOW jest o 64 cm płytsza od LG F-1443KDS.

2 powody dla LG F-1443KDS

LG F-1443KDS
WIROWANIE
Prędkość 1400 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka LG F-1443KDS wiruje z prędkością o 400 obr./min większą niż Electrolux EWF1062EOW.
KLASA
Klasa wirowania A czy C LG F-1443KDS ma lepszą klasę wirowania od Electrolux EWF1062EOW.

Opinie

100% poleca ten produkt

Electrolux EWF1062EOW
 1. Koszmar. Pierze bardzo długo (1.5h najkrócej na delikatnym. Standardowa Bawełna do 3-4h). Przyszła uszkodzona (2tyg czekania bez możliwości prania) i nie wypoziomowana (przechylała się po przekątnej...). Nie da się wyprać lekkich rzeczy i butów przez "funkcję poziomowania bębna". Wtedy pralka po prostu przestaje znać - brak kodu, brak jakiegokolwiek sygnału i bądź tu mądry. Instrukcja nie opisuje czasu trwania wszystkich programów (tylko kilku :o) i w ogóle jest broszurką. Nie polecam.

  Opinie napisał(a) GoHa dnia

  Zalety
  opcja opóźnienia prania
  Wady
  długie pranie
  nie da się wyprać przez poziomowanie
  przyszła zepsuta
  kiepska instrukcja
  ciężko określić czas prania
  nie wypoziomowana
  gdy nie chce prać nie informuje
 2. Brak wyświetlacza czasu 😑😑😑 to jakaś katorga, porażka. Gdybym wiedziała nie kupili byśmy jej z mężem 😑😑 ta nie pewność wstawiam pranie i nie wiem na ile 😑😑

  Opinie napisał(a) Julia dnia

 3. Brak wyświetlacza czasowego zmienia moją opinię o tej pralce na niekorzystną . Jest to pralka z tych długo piorących. Cykl trwa 3-4 godz. Nawet z funkcja "przyspieszony" cykl trwa ponad 2 godz. Czas faktyczny prania różni sie od tego opisanego w informacjach o pralce. Gdybym wiedziała nie kupiłabym jej.

  Opinie napisał(a) Krystyna dnia

100% poleca ten produkt

LG F-1443KDS
 1. Zgadzam się całkowicie z poprzednikami. Dopiera wszystko po poprzedniej pralce przy użyciu minimalnej ilości wody. Silnik prawie niesłyszalny. Słychać głównie pompę, która do najcichszych nie należy, ale to chyba jej jedyny mankament. Dużo ustawień indywidualnych, można dodać do każdego prania jedno lub dwa dodatkowe płukania. Pojemnik na płyn do płukania nie przecieka w trakcie prania i nie muszę już "koczować" przy pralce do ostatniego płukania. Ma sześć kombinacji obrotów dobierane w zależności od wybranego prania. Cena nie jest niska ale naprawdę warto. Można wyprać duży koc, kołdrę albo kilka pojedyńczych rzeczy, sama skutecznie dobiera ilość wody. Nie znalazłam innej z równie pojemnym bębnem w obudowie tradycyjnej wielkości. Naprawdę polecam

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  wysoka jakość prania szereg indywidualnych ustawień efektywność wirowania
  Wady
  cena
 2. Pralka posiada wszystko co powinna, tak więc jestem zadowolona, że nie przepłaciłam. Jeśli chodzi o jakość prania to rewelacja, można sobie dobierać parametry wedle uznania, nie niszczy tkanin, dopiera wszystko, a przy tym nie pobiera dużo wody.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

 3. Czy jest tu opinia kogoś, kto naprawdę używa tej pralki? Bo te opinie są żywcem przepisane z reklamy. Mam tę pralkę niedawno i wcale nie jest cicha (ariston - moja poprzednia pralka była o wiele cichsza). Poza tym potrafi dziwnie dudnić gwałtownie zatrzymując bęben jak nie może ułożyć prania przed wirowaniem. Później już wiruje dobrze. Czy ktoś może też to zauważył? Technik ją sprawdzał i oczywiście to jest niby normalna praca pralki. Proszę o odpowiedź.

  Opinie napisał(a) e...l dnia

  Zalety
  Ogólnie robi dobre wrażenie
  ładny wygląd
  dużo funkcji. Za wcześnie jednak na ostateczną opinię
  bo za krótko jej używam
  Wady
  Potrafi bardzo zadudnić przy układaniu prania przed wirowaniem. Wg mnie nie jest cicha.
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki