Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

ELECTROLUX EWS 105410A czy Siemens WM12Q440PL

Wynik

Zwycięzca:
Siemens WM12Q440PL

Ocena ogólna

Za: 3 powody

ELECTROLUX EWS 105410A

Ocena ogólna

Za: 4 powody

Siemens WM12Q440PL
Siemens WM12Q440PL

Cechy

ELECTROLUX
ELECTROLUX EWS 105410A
czy
Siemens
Siemens WM12Q440PL
PARAMETRY FIZYCZNE
Kolor
Białe
Kolor
Białe
FIZYCZNE
Szerokość
60 cm
Szerokość
60 cm
Ładowanie
Od frontu
Ładowanie
Od frontu
DRZWI
Kierunek otwierania
Lewy
Kierunek otwierania
Lewy
DANE PODSTAWOWE
Producent
Electrolux
Producent
Siemens
pozostałe
Zastosowane technologie
Łatwe prasowanie
Zastosowane technologie
Dodatkowe płukanie
EcoExpert
Łatwe prasowanie
Pranie wstępne
VarioExpert
Zabezpieczenie przeciwwypływowe
Zabezpieczenie przed przelaniem się wody - pralki
Zabezpieczenie przeciwwypływowe
Aqua Stop
Sterowanie
Elektroniczne
Sterowanie
Elektroniczne
Wyświetlacz elektroniczny
tak
Wyświetlacz elektroniczny
tak
Inne
Panel w języku polskim
Wyświetlacz LCD
Inne
Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu
Wskaźnik czasu do końca programu
Wskaźnik przedozowania
Wyświetlacz tekstowy w języku polskim
Równomierne rozłożenie ładunku
tak
Równomierne rozłożenie ładunku
tak
Linia
Slim
Linia
IQ500
Klasa efektywności prania
A
Klasa efektywności prania
A
Regulacja
Tak
Regulacja
Tak

Przewagi

4 powody dla Siemens WM12Q440PL

Siemens WM12Q440PL
WIROWANIE
Prędkość 1200 obr./min. czy 1000 obr./min. Pralka Siemens WM12Q440PL wiruje z prędkością o 200 obr./min większą niż ELECTROLUX EWS 105410A.
KLASA
Klasa wirowania B czy D Siemens WM12Q440PL ma lepszą klasę wirowania od ELECTROLUX EWS 105410A.
pozostałe
Wysokość [cm] 84.8 czy 85 Siemens WM12Q440PL jest o 0,2 cm mniejsza od ELECTROLUX EWS 105410A.
Opóźniony start Max 24h czy Tak Pralka Siemens WM12Q440PL posiada mechanizm opóźnionego startu, w który nie jest wyposażona pralka ELECTROLUX EWS 105410A.

3 powody dla ELECTROLUX EWS 105410A

ELECTROLUX EWS 105410A
KLASA
Klasa energetyczna A+ czy A ELECTROLUX EWS 105410A zużywa mniej energii niż Siemens WM12Q440PL.
FIZYCZNE
Głębokość 39 cm czy 59 cm ELECTROLUX EWS 105410A jest o 20 cm płytsza od Siemens WM12Q440PL.
Ładowność 5 kg czy 7 kg W pralce ELECTROLUX EWS 105410A możesz wyprać o 2 kg więcej odzieży niż w Siemens WM12Q440PL w czasie jednego prania.

Opinie

100% poleca ten produkt

ELECTROLUX EWS 105410A
 1. Sam ją ustawiałem, więc poradzę innym, żeby doliczyli 3 cm na rury z tyłu pralki. Poziomowałem na 4 nóżkach, więc pralka jest spokojna nawet na 1000 obrotach. Najczęściej używamy programu codziennego i 1,5 godziny wystarcza na dobre pranie. Na program szybki dajemy tylko lekko zabrudzone rzeczy, bo 40 minut to nie jest dużo. Rzadko pierzemy w 90 stopniach, po prostu nie ma kto brudzić :)

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  praktyczny
  dobrze pierze
  małe wymiary
  stabilność
 2. Rzadko gotuję pranie, ale jak już zapuszczę, to brudy z chłopaków spiera do czysta. Na średnie brudy w zupełności mi wystarcza program 60 stopni, bo porządnie wypierze pościel i dopierze też kołnierzyki zapuszczonych koszul, bez kupowania drogich proszków. Programu krótkiego rzadko używam, bo lubię programy, które piorą trochę dłużej, ale za to na 100% do czysta.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  praktyczny
  dobrze pierze
  małe wymiary
 3. W sezonie mamy dużo brudnego prania i wtedy bardzo jest potrzebne pranie wstępne w gorącej wodzie, żeby puścił pierwszy brud i dobrze się sprały te najgorsze plamy. Teraz się puszcza przeważnie prania codzienne i to wystarcza. Na najdelikatniejsze rzeczy używam stop z wodą, bez wirowania, to ozdobna bielizna i jedwabne bluzeczki się nie gniotą. Mam wypróbowane programy na każde pranie i dlatego mogę ją polecić.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  praktyczny
  dobrze pierze
  małe wymiary

100% poleca ten produkt

Siemens WM12Q440PL
 1. Jestem testerką pralki Siemens w ramach akcji promocyjnej organizowanej przez BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., więc pralce otrzymanej do testów przyglądałam się z dużą podejrzliwością, szukając "dziury w całym". Z ulgą stwierdzam, że, jeśli tylko nie potkniemy się na dosyć zagmatwanej instrukcji obsługi, pralka jest bezproblemowa. Najczęściej korzystam z programów mix (3,5 kg) i bawełna (7 kg), są chyba najbardziej uniwersalne, a kiedy mi się spieszy mogę zawsze skorzystać z rewelacyjnej opcji speedExpert. Kolejną, nową i atrakcyjną dla mnie funkcją jest ecoExpert - niezła gratka dla miłośników ekologii - pranie trwa dłużej, ale oszczędzana jest energia. Pranie jest bardzo dobrze wyprane i wypłukane, po wirowaniu na max prędkości 1200 obrotów/min. prawie suche. Moim faworytem, jeśli chodzi o funkcje pralki jest automatyczne płukanie podajnika na proszek - w poprzedniej pralce podajnik wyglądał strasznie i ciężko było go domyć, tu jest czyściutki. Ogromną zaletą jest bardzo łatwa, intuicyjna obsługa i czytelne programy. Generalnie polecam ten model, jestem z niego bardzo zadowolona.

  Opinie napisał(a) uzytkownik_anonimowy dnia

  Zalety
  praktyczność ustawień
  energooszczędność
  spora pojemność
  nieawaryjna
  duży zakres regulacji
 2. Jestem testerką pralki Siemens w ramach akcji promocyjnej organizowanej przez BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., więc pralce otrzymanej do testów przyglądałam się z dużą podejrzliwością, szukając "dziury w całym". Z ulgą stwierdzam, że, jeśli tylko nie potkniemy się na dosyć zagmatwanej instrukcji obsługi, pralka jest bezproblemowa. Najczęściej korzystam z programów mix (3,5 kg) i bawełna (7 kg), są chyba najbardziej uniwersalne, a kiedy mi się spieszy mogę zawsze skorzystać z rewelacyjnej opcji speedExpert. Kolejną, nową i atrakcyjną dla mnie funkcją jest ecoExpert - niezła gratka dla miłośników ekologii - pranie trwa dłużej, ale oszczędzana jest energia. Pranie jest bardzo dobrze wyprane i wypłukane, po wirowaniu na max prędkości 1200 obrotów/min. prawie suche. Ogromną zaletą jest bardzo łatwa, intuicyjna obsługa i czytelne programy. Generalnie polecam ten model, jestem z niego bardzo zadowolona.

  Opinie napisał(a) martarudnicka dnia

  Zalety
  - funkcje ecoExpert i speedExpert - intuicyjna obsługa - dobrze wyprane i odwirowane pranie
  Wady
  - przekombinowana instrukcja obsługi
  całe szczęście da się spokojnie obsługiwać pralkę bez niej
 3. polecam ten model! Długo szukałam pralki, porownywalm marki, modele, czytałam fora i pytałam sprzedawców- finalnie padło na ten nowy model, który ma wszystko!;) pierze super, cicho, krótko, mozna włączyć dod.system eco-są dwa, ma tez prawdziwy Aqua stop system ( z tyłku dod.zawór!), który ma tylko kilka droższych modeli rożnych firm. Ma wystarczająca ilośc programów, jest prosta w obsłudze + ma program do prania i impregnacji sportowej odzieży.jak dla mnie super. Mam nadieje ze nam posłuży dlugo! ;) co do ceny polecam zakup przez internet-spokojem taniej niż w sklepie tradycyjnym!na prawdę nie warto przekładać, bo miana mieć lepszy sprzęt w tej samej cenie! Polecam i życzę udanych wyborów;))

  Opinie napisał(a) Iwona dnia

  Zalety
  Cicha
  ekonomiczna dzięki dodatkowym funkcjom eco
  prosta w obsłudze
  super system mniej zgniecen
  ponadstandardowy program do impregnacji sportowy odzieży
comments powered by Disqus

Podobne pojedynki