Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

Electrolux EWT0862TDW czy Hotpoint Ariston Ariston WMD843BSEU

Wynik

Brak zwycięzcy
Sprawdź cechy obu produktów i zdecyduj sam
Electrolux EWT0862TDW
Hotpoint Ariston Ariston WMD843BSEU
Remis

Cechy

Electrolux
Electrolux EWT0862TDW
czy
Hotpoint
Hotpoint Ariston Ariston WMD843BSEU

Opinie

Brak opinii

Electrolux EWT0862TDW

100% poleca ten produkt

Hotpoint Ariston Ariston WMD843BSEU
  1. Korzystałem z tych opinii więc jestem zobowiązany także takową napisać. Pralka super. Cicha, bardzo łatwa obsługa -w zasadzie bez czytania instrukcji ją uruchomiliśmy. Bardzo czyteny wyświetlacz. Bardzo łatna i pojemna. Na inne parametry typu zużycie wody/prądu nie zważam, więc się nie wypowiem. W każdym razie nie zdarzyło się aby zabrudziła lub zniszczyła ubrania (jak nie wspomnę pralek innych marek). Za małą wadę uznaję dość długie programy prania, ale może dzięki temu zawsze dopiera ubrania. Podobno można skomponować własny program lecz tego jeszcze nie wypróbowałem. Mieliśmy wiele pralek, najgorszą z nich była marki szajsung. To druga marki Hotpoint Ariston, więc mogę z czystym sumieniem polecić.

    Opinie napisał(a) Piotro76 dnia

  2. Pralka cudna!!! Bardzo polecam, wygląda super,bardzo dużo programów i ich elastyczność na 5, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie, wirowanie mega!!! - ciuchy prawie suche, super wyglądający wyświetlacz intuicyjny w obsłudze, mega pojemna!!!, i naprawdę oszczędna! nic nie napiszę o bezawaryjność bo za krótko ją mam!!! Ale polecam ja jestem bardzo zadowolona

    Opinie napisał(a) Monika dnia

  3. Właśnie minęły 2 lata użytkowania pralki i zaczęły się problemy. Pralka przy ostatnim płukaniu włącza sobie sama cykl płukań, który trwa 52 minuty i to trwa ciągle aż do momentu, gdy nie zostanie wyłączona ręcznie. Poza tym problemów wcześniej nie było. Jest bardzo cicha i ma duży otwór wsadowy.

    Opinie napisał(a) Barbara dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki