Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU

HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU

od 1197,88 zł
w sklepach internetowych

Sprawdź ceny

, informacje oraz opinie o produkcie

» Opis
Pralka automatyczna sterowana elektronicznie, o pojemności wsadu 9 kg, z wyświetlaczem LCD, prędkością wirowania 1200 obr/min, w klasie energetycznej A-20%.

Model na rok 2011
Linia brak danych
Kolor Biały
Czarne drzwi
Wymiary
Wysokość [cm] 85
Szerokość [cm] 59.5
Głębokość [cm] 59.9
Wirowanie
Prędkość [obr/min] 1200
Regulacja Tak
Funkcje
Wyświetlacz elektroniczny tak
Sterowanie Elektroniczne
Automatyka wagowa Tak
Opóźniony start Tak
Dodatkowe płukanie Łatwe prasowanie
Pralka odwirowuje równomiernie rozkładając wsad - dzięki temu wyjmowana z pralki bielizna nie jest mocno wygnieciona. Ten sam program występuje w suszarkach - susząc bieliznę w tak delikatny sposób, że po jej wyjęciu z bębna należy ją tylko rozwiesić na wieszaku.

Zamknij okno
Super Wash
Pralka monitoruje rodzaj i ciężar prania oraz precyzyjnie decyduje o optymalnej kombinacji wody, temperatury i szybkości obrotów bębna. Dynamic Wash System wykorzystując doskonale zaprojektowany bęben ułatwia detergentom jeszcze efektywniejsze pranie, podczas którego znikają wszystkie ślady brudu.

Zamknij okno
Dodatkowe płukanie
Jest szczególnie przydatne w przypadku prania w wodzie o wysokiej twardości. Funkcja ta zasadniczo wpływa na poprawę płukania - co jest ważne dla alergików i małych dzieci.

Zamknij okno
Inne Wyświetlacz LCD
Programy
Ilość brak danych
Pranie delikatne Program Woolmark Platinum Care
Technologia pozwalająca na pranie w pralce tkanin dotychczas przeznaczonych wyłącznie do prania ręcznego.

Zamknij okno
Program Baby Cycle
Cykl ten dzięki wykorzystaniu większej ilości wody zapewnia optymalne działanie środka piorącego i innych środków dodatkowych do prania oraz sprawi, że na ubraniach nie pozostanie nawet ślad detergentu.

Zamknij okno
Program do bawełny
Program prania zabrudzonej bawełnianej i lnianej bielizny pościelowej i osobistej, obrusów, ręczników oraz ubrań wierzchnich.

Zamknij okno
Program prania syntetyków
Program przeznaczony do prania lekko lub średnio zabrudzonej delikatnej odzieży syntetycznej. Temperatura prania - max. 60 stopni C.

Zamknij okno
Pranie delikatne
Specjalny program prania w temp. nie przekraczającej 40 st. C dla wszystkich tkanin.

Zamknij okno
Inne brak danych
Czas trwania cyklu standardowego [min] brak danych
Zużycie
Energii [kWh/cykl] brak danych
Wody [litr/cykl] brak danych
Klasa
Klasa energetyczna A-20%
Klasa efektywności prania brak danych
Klasa wirowania B
Drzwi
Kierunek otwierania Lewy
Kąt otwierania brak danych
Techniczne
Wsad [kg] 9
Równomierne rozłożenie ładunku brak danych
System kontroli piany brak danych
Zabezpieczenie przed przelaniem się wody - pralki Zabezpieczenie przed przelaniem się wody - pralki
Jeśli zawór doprowadzający wodę jest uszkodzony lub w pralce jest za dużo wody, włączy się pompa, która usunie nadmiar wody ze zbiornika. Pompa pracuje dopóki nie będzie osiągnięty bezpieczny poziom wody dla danego programu, lub zbiornik nie będzie w całości opróżniony.

Zamknij okno
Poliplex Poliplex
Bardzo wytrzymałe tworzywo sztuczne.

Zamknij okno
Zdejmowany blat brak danych
Moc grzewcza [W] brak danych
Poziom hałasu [dB] brak danych
Super Silent Super Silent
Dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów pochłaniających dźwięk oraz dotychczas nie używanemu trójfazowemu silnikowi, który został zaprojektowany tak, aby osiągał niespotykane jak dotąd wyniki w zakresie mechanicznej interferencji, urządzenia są w stanie zapewnić wyjątkowo ultraniskie dźwięki.

Zamknij okno
Inne Zabezpieczenie przed dziećmi
Wyposażenie
Załączone wyposażenie brak danych
Do nabycia oddzielnie brak danych

Gwarancja 24 miesiące
Kod producenta:

Przeciwnicy

HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU

HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU

Rekomendacje

Opinie

  1. Pralka bez zarzutów, wręcz idealna, poza tym, że po dość intensywnym użytkowaniu przez cztery lata "poszło" łożysko w bębnie, którego jak się okazuje nie da się wymienić, gdyż wanna nie jest rozbieralna, a koszt wymiany całego elementu jest nie współmierny co do ceny nowej pralki, ponieważ jest to około 800,00 złotych.

    Opinie napisał(a) agnieszka joj dnia

  2. Na razie bez zastrzezen

    Opinie napisał(a) Mirek dnia

  3. W pralce po 2 latach a dokładnie 2 miesiące po gwarancji padły łożyska (naprawa 800zł) , żeby było śmieszniej taką samą pralkę miał mój tata (ta sama wada w tym samym czasie i grzałka która się spaliła 3 dni przed końcem gwarancji) nie muszę dodawać że również pralka do wyrzucenia i mój brat któremu grzałka padła po 2,5 roku a łożyska słychać teraz , tak więc pochodzi jeszcze miesiąc a pralka ma nieco ponad 2,5 roku . Broń Boże nie kupujcie tej pralki bo to badziew jakich mało , owszem do czasu awarii prała super ale żebym pralkę wymieniał co 2 lata to trochę przesada . Nie polecam.

    Opinie napisał(a) hary dnia


comments powered by Disqus