Przejście z frani na pralkę automatyczną było prawdziwą rewolucją w domach. Ogromna oszczędność czasu, wody i energii sprawiła, że pralka stała się stałym elementem w łazienkowej zabudowie.  Rynek pralek ten wciąż się powiększa – pojawiają się nowe parametry, ułatwiają nam robienie prania, ale utrudniają wybór odpowiedniego produktu. 

Istnieje kilka istotnych rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując pralkę. Po pierwsze klasa energetyczna – A jest najwyższa i gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej.  Po drugie – ładowność. Im więcej prania robisz w ciągu tygodnia, tym większa ładowność będzie Ci potrzebna. Przedział jest spory – od 0,8 kg do nawet 12 kg. Chcesz chronić delikatne ubrania? Wybierz tę, która skutecznie wypierze materiał w niskiej temperaturze.

HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU

HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU

od 1197,88 zł
w sklepach internetowych

Sprawdź ceny

, informacje oraz opinie o produkcie

» Opis
Pralka automatyczna sterowana elektronicznie, o pojemności wsadu 9 kg, z wyświetlaczem LCD, prędkością wirowania 1200 obr/min, w klasie energetycznej A-20%.

Model na rok 2011
Linia brak danych
Kolor Biały
Czarne drzwi
Wymiary
Wysokość [cm] 85
Szerokość [cm] 59.5
Głębokość [cm] 59.9
Wirowanie
Prędkość [obr/min] 1200
Regulacja Tak
Funkcje
Wyświetlacz elektroniczny tak
Sterowanie Elektroniczne
Automatyka wagowa Tak
Opóźniony start Tak
Dodatkowe płukanie Łatwe prasowanie
Pralka odwirowuje równomiernie rozkładając wsad - dzięki temu wyjmowana z pralki bielizna nie jest mocno wygnieciona. Ten sam program występuje w suszarkach - susząc bieliznę w tak delikatny sposób, że po jej wyjęciu z bębna należy ją tylko rozwiesić na wieszaku.

Zamknij okno
Super Wash
Pralka monitoruje rodzaj i ciężar prania oraz precyzyjnie decyduje o optymalnej kombinacji wody, temperatury i szybkości obrotów bębna. Dynamic Wash System wykorzystując doskonale zaprojektowany bęben ułatwia detergentom jeszcze efektywniejsze pranie, podczas którego znikają wszystkie ślady brudu.

Zamknij okno
Dodatkowe płukanie
Jest szczególnie przydatne w przypadku prania w wodzie o wysokiej twardości. Funkcja ta zasadniczo wpływa na poprawę płukania - co jest ważne dla alergików i małych dzieci.

Zamknij okno
Inne Wyświetlacz LCD
Programy
Ilość brak danych
Pranie delikatne Program Woolmark Platinum Care
Technologia pozwalająca na pranie w pralce tkanin dotychczas przeznaczonych wyłącznie do prania ręcznego.

Zamknij okno
Program Baby Cycle
Cykl ten dzięki wykorzystaniu większej ilości wody zapewnia optymalne działanie środka piorącego i innych środków dodatkowych do prania oraz sprawi, że na ubraniach nie pozostanie nawet ślad detergentu.

Zamknij okno
Program do bawełny
Program prania zabrudzonej bawełnianej i lnianej bielizny pościelowej i osobistej, obrusów, ręczników oraz ubrań wierzchnich.

Zamknij okno
Program prania syntetyków
Program przeznaczony do prania lekko lub średnio zabrudzonej delikatnej odzieży syntetycznej. Temperatura prania - max. 60 stopni C.

Zamknij okno
Pranie delikatne
Specjalny program prania w temp. nie przekraczającej 40 st. C dla wszystkich tkanin.

Zamknij okno
Inne brak danych
Czas trwania cyklu standardowego [min] brak danych
Zużycie
Energii [kWh/cykl] brak danych
Wody [litr/cykl] brak danych
Klasa
Klasa energetyczna A-20%
Klasa efektywności prania brak danych
Klasa wirowania B
Drzwi
Kierunek otwierania Lewy
Kąt otwierania brak danych
Techniczne
Wsad [kg] 9
Równomierne rozłożenie ładunku brak danych
System kontroli piany brak danych
Zabezpieczenie przed przelaniem się wody - pralki Zabezpieczenie przed przelaniem się wody - pralki
Jeśli zawór doprowadzający wodę jest uszkodzony lub w pralce jest za dużo wody, włączy się pompa, która usunie nadmiar wody ze zbiornika. Pompa pracuje dopóki nie będzie osiągnięty bezpieczny poziom wody dla danego programu, lub zbiornik nie będzie w całości opróżniony.

Zamknij okno
Poliplex Poliplex
Bardzo wytrzymałe tworzywo sztuczne.

Zamknij okno
Zdejmowany blat brak danych
Moc grzewcza [W] brak danych
Poziom hałasu [dB] brak danych
Super Silent Super Silent
Dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów pochłaniających dźwięk oraz dotychczas nie używanemu trójfazowemu silnikowi, który został zaprojektowany tak, aby osiągał niespotykane jak dotąd wyniki w zakresie mechanicznej interferencji, urządzenia są w stanie zapewnić wyjątkowo ultraniskie dźwięki.

Zamknij okno
Inne Zabezpieczenie przed dziećmi
Wyposażenie
Załączone wyposażenie brak danych
Do nabycia oddzielnie brak danych

Gwarancja 24 miesiące
Kod producenta:

Przeciwnicy

HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU

HOTPOINT ARISTON WMG 922B EU

Rekomendacje

Opinie

  1. Na razie bez zastrzezen

    Opinie napisał(a) Mirek dnia

  2. W pralce po 2 latach a dokładnie 2 miesiące po gwarancji padły łożyska (naprawa 800zł) , żeby było śmieszniej taką samą pralkę miał mój tata (ta sama wada w tym samym czasie i grzałka która się spaliła 3 dni przed końcem gwarancji) nie muszę dodawać że również pralka do wyrzucenia i mój brat któremu grzałka padła po 2,5 roku a łożyska słychać teraz , tak więc pochodzi jeszcze miesiąc a pralka ma nieco ponad 2,5 roku . Broń Boże nie kupujcie tej pralki bo to badziew jakich mało , owszem do czasu awarii prała super ale żebym pralkę wymieniał co 2 lata to trochę przesada . Nie polecam.

    Opinie napisał(a) hary dnia

  3. pralka dobra , tylko jednorazowka , jak woda wejdzie do lozysk lub siadzie elektronika to lepiej kupic nowa . Brak zabezpieczenia wywazenia wsadu lubi chodzic po lazience , uklada pranie przez krecenie bebnem i albo sie uda albo nie nie ma zabezpieczenie czujnikiem drgan . Pralka ladna duze okno , tylko zeby miala programator z PS ski, ps szybko wyprala i lepiej wyplukala i wcale na niej nie zuzywalem wiekszej ilosci wody . Ariston na jednym z programow pobiera 6 razy po 16 litrow zadna oszczednosc , mimo to polecam ja ze wzgledu na pojemnosc , cichosc , i ladny model

    Opinie napisał(a) janek dnia


comments powered by Disqus